22.02.2021


Altın Küre 2021 Adayları Açıklandı!

Film ve dizi tutkunları, toplanın! Golden Globe 2021 adayları açıklandı!


Altın Küre Ödülleri yani “Golden Globe Awards” Amerikan sinemasındaki en prestijli ödüllerden biri. Hatta Oscar ve Grammy ödüllerinden sonra en çok izlenen 3. ödül töreni Altın Küre Ödülleri!

Altın Küre genelde Oscar’ın provası olarak görülür. Altın Küre alan oyuncu ve yönetmenler, kendilerini kanıtlamış ve adını duyurmuş sayılırlar. Bu da onlar için daha büyük projelerde çalışma ve yükselme fırsatı demek oluyor. Hal böyle olunca da hem oyunculuk hem de şıklık yarışında kıyasıya bir mücadele izliyoruz.

Bu yıl Altın Küre Ödülleri’nin 78.si düzenlenecek ve 28 Şubat’ta ödüller sahiplerini bulacak.

Netflix Şaşırtmaya Devam Ediyor

Bu yıl yine en fazla aday çıkartan yapımcı Netflix oldu. Örneğin, en iyi televizyon dizisi kategorisindeki 5 adayın 3’ü Netflix’e ait: Ratched, Ozark ve The Crown. Diğer adaylar ise Disney’in Mandalorian’ı ve HBO’nun Lovecraft Country’si.

En iyi kadın oyuncu kategorisinde ise yine 5 adayın 4’ünün Netflix prodüksiyonlarından çıktığını görüyoruz.

Kadın Yönetmenler Bu Yıla Damgasını Vurdu

Golden Globe tarihinde bu yıl bir ilk gerçekleşti. En İyi Yönetmen dalında ilk defa kadın yönetmenlerin sayısı erkek yönetmenleri geçti. Emerald Fennell, Chloe Zhao ve Regina King, diğer iki erkek aday David Fincher ve Aaron Sorkin’le mücadele edecek.

Eğer hazırsan, işte başlıca kategoriler ve adaylar:

Drama Dalında En iyi Film

En İyi Yabancı Film

Müzikal/Komedi Dalında En İyi Film

En İyi Animasyon Film

Drama Dalında En İyi Kadın Oyuncu

Drama Dalında En İyi Erkek Oyuncu

Müzikal/Komedi Dalında En İyi TV dizisi

Drama Dalında En İyi TV dizisi

En İyi Senaryo

En İyi Yönetmen adayları:

Yukarıda listelediğimiz ve daha birçok kategoriye buradaki adresten ulaşabilirsin. Aralarında hala izlemediğin veya merak ettiğin filmler, diziler var mı?

Netflix üyeliğin yoksa, üye olmak için ininal Kart’ından yararlanabilirsin. Netflix’e üye ol butonunu tıkladıktan sonra kişisel bilgilerini ve ininal Kart bilgilerini girmen gerekiyor. Sadece Netflix’de değil, tüm online dizi platformlarındaki abonelik ödemelerini ininal Cüzdan ile hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsin.