24.08.2020


Eylül Ayında Çıkacak Oyunlar

Bu yıl eylül ayı oldukça renkli geçecek. Senelerdir beklediğin Marvel Avengers, Uzak Doğu savaş sanatlarını evine taşıyacak Stronghold Warlords ve birçok farklı oyun, Eylül 2020 itıbarıyla piyasaya sürülüyor. Birçoğunun demosunu ya da basit oynanış video’larını zaten izlemiş olmalısın. Bu nedenle oyunlar hakkında geçtiğimiz aylarda bahsedilmeyen bazı detaylara yer vermeye çalıştık. Karşında 2020 Eylül ayında çıkacak oyunlar. 

Crusader Kings III: Orta Çağ Atmosferi

Türkiye’de son yıllarda en çok sevilen yapım şirketlerinden biri olmayı başaran Paradox Interactive; Hearts of Iron, Victoria, Crusader King ve Europa Universalis gibi serilerle adından sıkça söz ettiriyor. Orta Çağ atmosferini yaşatan ve rol yapmaya da izin veren Crusader King Serisi’nin 3. oyunu ise bu ay itibarıyla karşımızda olacak. 1 Eylül 2020’de kullanıma açılacak oyun aylar öncesinden ön siparişe çıktı ve şimdiden hatırı sayılır bir satış adedine ulaştı. Evlilik, din, savaş, vergi ve birçok farklı dinamiğe ev sahipliği yapan oyun ile kendini bir şatoda oturan lord ya da bir toprağa hükmeden Türk beyi gibi hissedebilirsin. 

Marvel Avengers: Sonunda Geliyor

2017’nin başlarında yukarıda izlediğin video adeta “geek”leri ekran başına kilitlemişti. Neredeyse aylarca oyundan bahsedilmiş, fakat uzun bir süre boyunca oyun gelmeyince konu unutulmuştu. Aradan geçen neredeyse 3 senenin sonunda Crystal Dynamics ve Eidos Montreal oyunu bitirebildi. Marvel evreninde yer alan Captain America, Iron Man ve Hulk gibi karakterlere hükmedebileceğin oyunu hem çok oyunculu hem de tek başına oynaman mümkün. 4 Eylül 2020’de Marvel Avengers’a tüm dünya ile aynı anda ulaşabilirsin.

WWE 2K Battleground: Evet Battleground

Battleground türüne artık hemen her oyundan aşinasındır. Ülkemizde “Amerikan Güreşi” olarak bilinen WWE’nin de battleground versiyonu bulunuyor. PC, PS4 ve XBOX gibi farklı platformlardan oynanabilecek oyun, 18 Eylül 2020’de yayımlanacak. Oyunda diğer WWE oyunlarında olduğu gibi güreşeceksin. Ancak bu sefer biraz daha farklı mekanikler seni bekliyor olacak. Ring dışında yer alan nesneleri kullanabileceğin oyuna gelen en büyük yenilik ise süper güçler. Karakterlerin kendilerine ait birer süper gücü olacak. 

Stronghold: Warlords

Dünyanın yeni oyunları üretilmeye devam eden eski strateji oyunları arasında özel bir yere sahip olan Stronghold, yeni oyunu Stronghold: Warlords ile karşında. Kale ekonomisi üzerine dizayn edilen serinin yeni oyunu Uzak Asya’da geçiyor. Uzak Doğu mimarisi ile kale inşa edebileceğin oyun, yukarıda yer alan videoda da görebileceğin gibi yepyeni grafikleri ile göz dolduruyor. 

2020 Eylül itibarıyla karşımızda olacak diğer oyunlar ve çıkış tarihleri ise şöyle:

Oyunları almak için yapman gereken ise Steam ya da herhangi başka bir uygulama marketinde ininal Kart bilgilerini ilgili yerlere girmek ve satın alma işlemini onaylamak. Kart bilgilerini Steam’e girmek istemiyorsan, ininal aracılığı ile cüzdan kodu alabilir ve kodu; “Hesap”, “Cüzdanımı Görüntüle” ve “Bir Steam Cüzdan Kodu ya da Hediye Kartı Kullan” seçeneklerini kullanarak aktif ettikten sonra kullanabilirsin. Eğer oyunları uygun fiyatlı olarak almak gibi bir hedefin varsa da ininal’ın kampanyalarını takip edebilirsin.