04.07.2020


Playstation 5’in Merak Edilen Fiyatı, Özellikleri ve Oyunları

Uzun zamandan beri beklenen Playstation 5 ile ilgili detaylar yavaş da olsa, ortaya çıkmaya başladı. 11 Haziran’da düzenlenen “Future of Gaming” etkinliğinde Sony tarafından resmen tanıtılan Playstation 5’in fiyatı, oyunları ve ön sipariş ile ilgili detayları, ininal olarak bu yazımızda bir araya getirdik.

Playstation 5 Ne Zaman Çıkacak?

Tanıtımı 11 Haziran’da gerçekleştirilen Playstation 5’in çıkış tarihi henüz netleşmiş değil ve Sony de bu konuda herhangi bir bilgi paylaşımında bulunmuyor. Ancak, yurt dışında birçok firma Playstation 5 için ön sipariş almaya başladı ve uzmanların tahminine göre yeni konsolun çıkış tarihi Ekim ile Aralık arasında olacak.

Playstation 5’in Özellikleri

Sony, 2 farklı Playstation 5 ile geliyor. Bunlardan birincisi, standart Playstation 5 olurken ikincisi ise Playstation 5 Digital olarak adlandırılmış. Aralarındaki temel fark ise, standart versiyonda disk sürücü varken, Digital olanda disk sürücünün yer almıyor olması. Playstation 5 Digital, disk sürücüsü içermediği için muhtemelen standart versiyona göre daha düşük bir fiyat etiketine sahip olacak.

Henüz netleşmemiş olsa da Playstation 5’in muhtemel özelliklerinden bazıları şunlar olacak;

Playstation 5 Oyunları

Henüz Playstation 5 ortada olmasa da oyun fragmanları yayınlanmaya başladı bile. Playstation 5’te oynanabilecek hazır durumdaki oyunların öne çıkanlarını şu şekilde listeleyebiliriz:

Listelediğimiz bu oyunlar dışında, Playstation 5 için geliştirilmiş onlarca oyun daha var ve hepsi Playstation 5’in piyasaya çıkmasını bekliyor. Playstation 5 çıktıktan sonra, oyunları Playstation Store’dan satın almak istersen, senin için en hızlı ve güvenli ödeme şekli tabii ki ininal Cüzdan olacaktır. Bilmen gereken bir diğer önemli konu; ininal’ın avantajlarla dolu dünyasına katılmak için 18 yaşından büyük olmana gerek yok. ininal’a hemen sahip ol; oyunlarla ilgili harcamalarını güvenle yap!