11.11.2020


Steam Black Friday İndirimlerinde Alınabilecek En İyi Oyunlar

Oyunseverlerin yıl boyunca heyecanla beklediği, Steam’in özel fiyatları ile milyonları mutlu etmeyi başardığı indirim dönemi geldi çattı. Her yıl kasım ayının son cuma günü kutlanan Black Friday’de 2021 için oyun depolamak istiyorsan Steam indirimlerini kaçırmamanı öneririz. Bu yılın öne çıkan oyunları şöyle: 

The Witcher 3: Wild Hunt​

Cyberpunk 2077’yi birkaç kez ertelemesiyle büyük ihtimalle seni de sinirlendiren, ama bugüne kadar yaptığı işlere güvendiğin CD Project RED’in en sevilen oyunlarından biri kuşkusuz Witcher. Çıktığı günden bu yana çok sayıda ödül alan açık dünya tabanlı Witcher 3, hikayenin devamı niteliğinde. Bu nedenle The Witcher 3’ü alırken serinin önceki oyunlarını indirmeyi de ihmal etmemen gerekiyor. 

Tom Clancy’s Rainbow Six Siege 

FPS tarzına meraklı ve daha taktiksel bir oyun arayanların uğrak noktası olan Rainbow Six Siege, onlarca farklı operatörü yönetmene olanak tanıyor. Tüm operatörlerin kendine has bir özelliğinin olduğu oyun, farklı dinamiklere sahip haritaları ile adeta ban-pick ekranında satranç maçına ev sahipliği yapıyor. Ubisoft’un çeşitli etkinliklerle one deagle gibi modlarına da ev sahipliği yapan oyun, Black Friday’de kaçırılmaması gereken fırsatlardan biri. 

Hearts of Iron IV

Son çıkan ve Balkanlar temasına sahip ek paketi ile Türkiye’ye özgü odak ağacının da geldiği Hearts of Iron IV’ü ucuza bulmuşken kaçırmamanı öneririz. Buna ek olarak indirime girmeyeceği düşünülen son DLC’yi de alabilirsin. Böylece Türkiye ile oynayıp İkinci Dünya Savaşı’nda alternatif bir rota çizmen mümkün olabilir. 

Dead by Daylight​

Senelerin eskitemediği bir başka oyun olan Dead by Daylight ya da oyunseverlerin kısaltması ile DbD, killer ya da survivor modları oynayabileceğin bir oyun. Killer olduğunda survivor rolündekileri yakalamaya, survivor rolünde oynadığın zaman ise killer’dan kaçmaya çalışıyorsun. 

Prison Architect​

İnşa türünde oyunlar uzun yıllardır tüm dünyada adeta yok satıyor. Ancak yapımının ve mekaniklerinin oldukça zor olması nedeniyle birçok oyun şirketi tarafından üretilmesi tercih edilmiyor. Prison Architect, diğer inşa temelli simülasyonların eğilmediği bir nokta olan hapishaneleri incelemesi ile ünlenen bir oyun. İnşa ettiğin hapishanede başından birçok macera geçiyor. Tüm bunları bertaraf etmen durumundaysa Steam üzerinde yer alan başarımları alabiliyorsun.

Black Friday’i Ucuza Getirin

Steam üzerinden Black Friday indirimlerinde oyun almak için dilediğin oyunları sepetine eklemen ve ödeme ekranına geçmen gerekiyor. Burada ilk olarak kişisel bilgilerini ve daha sonrad a ininal Kart bilgilerini doldurmalısın. Gerekli bilgileri girdikten sonra ödeme yapma tuşuna bastığında doğrudan hesabından para aktarımı gerçekleşecek. Bu nedenle mutlaka bakiyeni kontrol etmeni öneririz. Bakiye yükleme noktaları için ininal yükleme noktalarını inceleyebilirsin. Son olarak Black Friday indirimlerinden daha avantajlı yararlanmak istiyorsan, ininal kampanyalarını takip etmelisin.