19.04.2020


Evde Fit Kalmak İçin En Etkili Antrenman Programları

İlk kez Aralık 2019’da duyduğumuz ve şu günlerde ülkemizi de etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle hemen hemen bütün Türkiye evde vakit geçiriyor. Uzmanlar bu sürecin ne kadar süreceğini bilmediklerini ifade ediyor. Bu durum aynı zamanda hareketsizliği ve fazla kiloları getiriyor. Bu nedenle de seni biraz daha hareketli hale getirecek ve gün boyu film izlerken ya da oyun oynarken aldığın kalorileri atmanı sağlayacak egzersizleri bir araya getirmeye karar verdik.

Evde Kardiyo Nasıl Yapılır?

Evde kardiyo için genellikle koşu bandı ya da bisiklet gibi ekipmanlar kullanılıyor. Ancak bunlardan çok daha hızlı ve etkili çözüm yolları da mevcut. Ekipman kullanmadan yapabileceğin kardiyo egzersizlerinin yer aldığı ve yaklaşık 20 dakika süren program şöyle:

İlk turu tamamladıktan sonra 1 dakika dinlenip 3 tur daha yapman senin için yeterli olacaktır.

Evde Vücut Geliştirme Nasıl Yapılır?

Vücut geliştirme için genellikle ekipmanlardan yardım alınıyor. Ancak evinde herhangi bir ekipman bulunmuyorsa da vücut geliştirme egzersizi yapabilirsin. Antrenmana başlamadan önce ısınma ve soğuma işlemlerini yapmayı unutma. Böylece hem kasların daha iyi çalışır hem de sakatlık gibi istemeyeceğin kötü sürprizlerle de karşılaşmamış olursun.

Evde vücut geliştirme hareketleri ve açıklamaları şöyle:

Fitwell: Binlerce Özel Antrenman Programı

ininal Kart kullanıcıları için 6 Haziran 2020 tarihine kadar %30 indirimli olan Fitwell uygulamasında, özelleştirilebilen binlerce farklı antrenman programı bulunuyor. Farklı isimlerin katkı sağladığı uygulama içerisinde Ağır Sağlam gibi ünlülerin özel programlarını da bulman mümkün. ininal Kart ile premium üye olabileceğin uygulama aynı zamanda özel beslenme programları da sunuyor.Ayrıca fiziksel kartın yoksa ininal Cüzdan uygulamasını indirebilir ve sanal kart oluşturarak istediğin yerden tek tıkla havale ya da EFT yöntemleri ile bakiye yükleyebilirsin.