Sıkça Sorulan Sorular

Sonuç Bulunamadı
ininal nedir?

ininal, Türkiye’nin en kolay erişilebilir ve kullanımı kolay finansal ürünüdür. Türkiye’yi ön ödemeli kart ile tanıştıran ininal’ın, 15 binden fazla satış, 50 binden fazla yükleme noktası ve milyonlarca kullanıcısı bulunuyor. ininal Kart’ına yüklediğin bakiye kadar harcama yaparsın, borcu faizi yoktur. ininal Kart’ını internette, mağazalarda, yurt içinde ve yurt dışında her yerde kullanabilirsin. Banka kartının geçtiği her yerde rahatlıkla, güvenle işlem yapabilirsin. Dilersen kartındaki bakiyeyi ATM’lerden nakit çekebilir, ininal Cüzdan üzerinden ininal Kart’lar arası para transferi yapabilir, 300’den fazla kuruma ait faturayı ödeyebilir ve tüm oyun E-Pin’lerini satın alabilirsin.

ininal Kart her yerde kullanılabilir mi / nerelerde kullanılabilir?

ininal Kart’ını internette, mağazalarda, yurt içinde ve yurt dışında her yerde kullanabilirsin. Banka kartının geçerli olduğu her yerde geçerlidir.

Yaş limiti var mı?

ininal Kart’a 13 yaşından büyük herkes sahip olabilir. PTT işyerlerinden yapılacak işlemlerde yaş sınırı 15’tir. ininal Kart’ı velisinin gözetiminde kullanacaklar için yaş sınırı yoktur.

Neden ininal Kart’ı tercih edeyim? / Neden ininal Kart kullanmalıyım?

ininal, Türkiye’nin en kolay erişilebilir ve kullanımı kolay finansal ürünüdür. Türkiye’yi ön ödemeli kart ile tanıştıran ininal’ın, 15 binden fazla satış, 50 binden fazla yükleme noktası ve milyonlarca kullanıcısı bulunuyor. ininal Kart’ına yüklediğin bakiye kadar harcama yaparsın, borcu faizi yoktur. ininal Kart’ını internette, mağazalarda, yurt içinde ve yurt dışında her yerde kullanabilirsin. Banka kartının geçtiği her yerde rahatlıkla, güvenle işlem yapabilirsin. Dilersen kartındaki bakiyeyi ATM’lerden nakit çekebilir, ininal Cüzdan üzerinden ininal Kart’lar arası para transferi yapabilir, 300’den fazla kuruma ait faturayı ödeyebilir ve tüm oyun E-Pin’lerini satın alabilirsin.

ininal Kart’ın banka kartından farkı nedir?

ininal Kart’ı 13 yaşından büyük herkes kullanabilmektedir. Herhangi bir belge imzalamadan, 15 bin’den fazla satış noktamızdan kolayca sahip olabilir ve anında kullanmaya başlayabilirsin. Anonim olduğu için bilgilerinin çalınması gibi bir şüpheye kapılmadan güvenle alışveriş yapabilirsin. Yüklediğin kadar harcarsın, borcu, faizi yoktur.

ininal Kart’ı nerelerden satın alabilirim? Satın aldığım karta nereden yükleme yapabilirim?

ininal Kart’ı D&R, Kim Market, Kipa, Macrocenter, Migros, Pratik İşlem noktaları, PTT işyerleri, Teknosa ve Vatan Bilgisayar’dan satın alabilirsin. Kartına banka ATM’leri, Kipa, Migros, Macrocenter, PTT işyerleri vezneleri, PTTMatik’ler, Nkolay ve Pratik İşlem noktaları, Şok Market’lerden Teknosa mağazalarından bakiye yükleme yapabilirsin.

Kredi/banka kartı ile nerelerden / nasıl ininal Kart’ıma yükleme yapabilirim?

ininal Cüzdan uygulamasını kullanarak kredi / banka kartından bakiye yükleyebilirsin. ininal Cüzdan uygulaması ana sayfasında, Bakiye Yükle sekmesine tıklayarak, ininal Kart’ına bakiye yükleyebilirsin.

İlk / tek seferde ne kadar yükleme yapabilirim?

ininal Kart’a ilk yüklemede 750 TL’ye kadar bakiye yüklenebilir. İlk yüklemeden sonraki yüklemeler için kartın ininal.com veya ininal Cüzdan uygulamasından hesabına eklenmesi gerekmektedir. ininal.com veya ininal Cüzdan uygulamasından eklenmeyen kartlara tek seferde 750 TL yükleme yapabilir, ikinci defa yükleme yapılamaz. Bunun için hesaba eklenmesi gerekmektedir.

Havale ve EFT ile ininal Kart’ıma nasıl bakiye yüklerim?

Yükleme yapmadan önce dikkat edilecek konular:

  • ininal Cüzdan üzerinden yüklenebilir tutarını kontrol etmelisin. Yüklemek istediğin tutar, aylık yüklenebilir tutarın üzerinde ise yükleme işlemi başarısız olacak ve paran iade edilecektir.
  • Başarız yükleme işlemi hafta içi mesai saatleri içerisinde gerçekleşmiş ise gün sonu, mesai saatleri dışında gerçekleşmiş ise sonraki gün sonu ve hafta sonu ise takip eden haftanın ilk iş günü sonunda hesabına iade edilecektir.
  • Mastercard logolu ininal Kart’lara tek seferde en fazla 300 TL bakiye yüklenebilir. ininal Visa Kart’lar içinse tek seferde yükleme limiti bulunmamaktadır.

Yükleme için izlenecek adımlar:

  • Çalıştığın bankanın mobil uygulamasına veya internet şubesine giriş yap.
  • Akbank hesabın varsa havale ile, diğer bankalarda hesapların varsa EFT ile para transferi menüsüne gir.
  • IBAN numarası alanına: TR 36 0004 6007 8988 8000 0693 61 ve açıklama alanına yalnızca aktif kullandığın sanal ya da fiziksel kartının arkasındaki 13 haneli barkod numarasını aralarında boşluk bırakmadan girerek işlemi tamamla.
  • EFT için (Akbank’tan başka bir bankadan gönderim yapıyorsan) alıcı ismine İNİNAL ÖDEME VE ELEKTRONİK PARA HİZMETLERİ A.Ş. yazmalısın.
  • 15 dk. içerisinde bakiye kartına yüklenecektir.
  • Alıcı : İninal Ödeme Ve Elektronik Para Hizmetleri A.Ş. IBAN : TR 36 0004 6007 8988 8000 0693 61 Açıklama: Kartının arkasındaki 13 haneli barkod numarası
ininal’da nasıl hesap açabilirim, açılan hesaba ininal Kart’ı nasıl ekleyebilirim?

iPhone ve Android işletim sistemine sahip cep telefonlarına uygulama mağazalarından indireceğin ininal Cüzdan uygulaması üzerinden, sadece e-posta ve cep telefonu bilgilerinle saniyeler içerisinde ininal’lı olabilirsin. Hesabını açtıktan sonra uygulama içerisinde ana sayfadaki Kart Ekle butonuna tıklayıp, ininal Kart’ının arkasında bulunan 13 haneli barkod numarasını girmen ya da kameranla barkodu okutman yeterli.

Kaç adet ininal Kart ekleyebilirim?

ininal hesabına, en fazla 5 adet ininal Kart ekleyebilirsin.

Banka hesabı açmam gerekiyor mu?

Hayır, gerekmiyor. ininal Kart’a herhangi bir sözleşme ya da form imzalamadan ve bankada hesap açmadan sahip olabilirsin. Satış noktalarından 5 TL’ye alabileceğin ininal Kart’ı, ininal bakiye yükleme noktalarından veya ininal Cüzdan mobil uygulamasından bakiye yükleyerek kullanabilirsin.

ininal Kart şifrem nedir, nereden alabilirim? Parolamı nasıl değiştirebilirim?

Kartın arka yüzündeki 16 haneli ininal Kart numaranın son dört rakamı kartının şifresidir. Şifre değişikliği için, kart detay sayfasında Kart İşlemleri butonunu tıkladığında, kart şifresini yenileme seçeneği ile şifreni sıfırlayabilirsin. Yeni kart şifren SMS ile kayıt olduğun cep telefonu numarana iletilecektir. Kart şifreni toplamda en fazla 5 defa sıfırlayabilirsin.

ininal Cüzdan üzerinden kart bilgilerimi nasıl görürüm?

Uygulama ana sayfasındaki kart görselinin üzerine tıklayıp kart bilgilerine ulaşabilirsin.

ininal Kart’ımdaki bakiyeyi nakit olarak çekebilir miyim?

Evet, yeni ininal Visa Kart’ındaki bakiyeyi ATM’lerden nakit olarak çekebilirsin.

Nakit çekim limiti var mı?

Bir kullanıcı bir yıl içerisinde en fazla 300 TL tutarında nakit çekebilir.

* MASAK mevzuatı gereği 750 TL limitli kartların aynı yıl içinde nakit çekim tutarı 300 TL ile sınırlıdır.

Nakit çekim ücreti var mı? Ne kadar?

ininal Cüzdan veya ininal.com üzerinden eklediğin ininal Visa Kart’ın ile ATM’lerden nakit çekebilirsin, işlem ücreti çekilen tutar üzerinden %1,15+1,04 TL’dir.

Harcama limiti nedir?

ininal.com veya ininal Cüzdan uygulamasından hesaba eklenmiş tüm ininal Kart’ların 1 ay içindeki toplam harcama limiti 750 TL’dir. Her ayın 1’inde bu limit tekrar 750 TL olarak güncellenir.

Kart bakiyemi ve hareketlerimi nasıl / nereden görebilirim?

iPhone ve Android işletim sistemine sahip cep telefonlarına uygulama mağazalarından indireceğin ininal Cüzdan uygulaması üzerinden, veya ininal.com Online İşlemler’den kartındaki bakiyeni ve hareketlerini görüntüleyebilirsin.

Kart içerisinde bakiyem olmasa bile ödeme yapabilir miyim? Bakiyem eksiye düşebilir mi?

Hayır, kart içerisinde bakiyen yoksa herhangi bir ödeme işlemi gerçekleştiremezsin. Yüklediğin kadar harcarsın, borcu, faizi yoktur.

ininal Kart’ı yurt dışında da kullanabilir miyim?

Evet, ininal Kart’ını yurt dışında da güvenle kullanabilirsin.

Nasıl yurt dışı harcaması yapabilirim?

ininal Kart’a sadece Türk Lirası bakiye yüklenebilmektedir. Bununla birlikte ininal Kart’ınla yurt dışı harcaması yapabilirsin. Döviz harcama işlemlerinde TL bakiyen otomatik olarak döviz kuruna çevrilir. Türk Lirası dışındaki para birimi işlemlerinde, yurt dışı takas işlemlerinde uygulanmakta olan döviz kuru; Merkez Bankası’nın uyguladığı kurlardan ve komisyonlardan dolayı farklılık gösterebilmektedir.

Fiziksel kart olmadan da ödeme yapabilir miyim?

Evet, ininal Cüzdan uygulaması içerisinden sanal kart oluşturarak anında internet alışverişlerinde kullanmaya başlayabilirsin.

ininal Kart’a özel kampanyalar, indirimler var mı?

ininal’ınla faydalanabileceğin en havalı kampanyalar için durmadan çalışıyoruz  Senin için düzenlediğimiz kampanya ve avantajları ininal.com ve https://blog.ininal.com/@ininalkart adreslerinden ayrıca ininal Facebook, Instagram ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsin.

Aylık kullanım ücreti ne kadar?

ininal Kart’ında bakiye varsa her ay 2 TL aylık kullanım ücreti alınır. Bu ücreti, ininal Kart ve Cüzdan’ın sana en iyi şekilde ulaşabilmesi ve en güzel avantajları sana getirebilmek için alıyoruz. İçinde bakiye olmayan kartlardan aylık kullanım ücreti alınmaz, geçmiş aylara dair kullanım ücreti tahsil edilmez ve kart eksi bakiyeye düşmez (Örnek: Ali’nin ininal Kart’ında son 3 ay boyunca hiç bakiye yoksa ve Ali 4. ay içinde kartına para yüklerse, sadece 4. aya ait olan kullanım ücreti alınır).

Uygulamada kartın özelliklerini görebilir miyim?

Evet, görebilirsin.

Bu kart ile güvenli ödeme yapabilir miyim?

Evet, ininal Kart’ını kullanarak, 3D Secure sistemiyle güvenli şekilde ödeme yapabilirsin.

İnternet harcamalarımı nasıl 3D Secure ile gerçekleştirebilirim?

ininal Kart’ını ininal.com ya da ininal Cüzdan üzerinden hesabına ekledikten sonra anında 3D Secure gerektiren işlemleri yapmaya başlayabilirsin. 3D Secure bir güvenlik prosedürüdür. Amacı, harcamalarını daha güvenli gerçekleştirmeni sağlamaktır. Bu prosedürü kullanan internet sitelerinde alışveriş yapmak istendiğinde, ininal Kart’ını eklediğin hesaba bağlı telefona bir SMS kodu gönderilir. Bu SMS kodu internet sitesindeki ilgili bölüme yazılarak alışveriş işlemi tamamlanmış olur.

CVV (Güvenlik Kodu) nedir?

İnternette alışveriş yapmak istediğinde senden 16 haneli kart numarası, kartın son kullanma tarihi ve 3 haneli güvenlik kodu (CVV) istenir. Güvenlik kodu kartın arkasında yer alan, kart numarası ve son kullanma tarihinin altındaki 3 haneli numaradır ve değiştirilemez. 3 defa yanlış girildiğinde kartın bloke olur.

ininal Cüzdan’a giriş şifremi unuttum, nasıl yenileyebilirim?

ininal Cüzdan veya Online İşlemler giriş sayfasından, Şifremi Unuttum başlığına tıklayarak hesabına ait bilgileri doğruladıktan sonra, sisteme kayıtlı cep telefonuna gönderilen Geçici Şifre’yi girerek hesabına ait şifreni sıfırlayabilirsin.

Tarihi geçmiş kartımın bakiyesini nasıl kullanabilirim?

0850 311 77 01 ininal Müşteri Hizmetleri’ni arayıp kartında kalan bakiyenin transfer edilmesini talep edebilirsin.

Online alışverişimi iptal ettiğimde paramı ne zaman geri alabilirim?

İşlemine ait para iadeni işlem yaptığın internet sitesi yapmaktadır. İade süresi işlem yaptığın yere göre değişiklik göstermekte olup 10 gün kadar sürebilmektedir. İade tutarını, kart hareketlerinden takip edebilirsin.

SIM kartımı veya telefon numaramı değiştirdiğimde ne yapmam gerekir?

İnternet alışverişlerinde güvenliğin için gönderilen SMS şifresi (3D Secure) ile işlem yapabilmen için sistemimizde operatörünün doğru tanımlanmış olması gerekiyor. Operatör (SIM Kart) değişikliği yaptığın günden itibaren 5 gün içerisinde ininal Kart’ın otomatik olarak 3D Secure işlemlerine açılacaktır.

Kartım çalınırsa veya kaybolursa ne yapmam gerekir?

Kayıp veya çalıntı durumunda ininal Cüzdan uygulaması üzerinden ya da 0850 311 77 01 ininal Müşteri Hizmetleri’ni arayarak kartını kullanıma kapatabilirsin. Kendi bilgilerinle kayıtlı farklı bir ininal Kart’ına, kaybettiğin bakiyen aktarılabilir. Hesaba eklenmemiş kartlarda kalan bakiyeler başka kartlara aktarılamaz.

ininal Kart’ımı nasıl kapatabilirim? En fazla kaç adet ininal Kart kapatabilirim?

Kullanmadığın kartları ininal Cüzdan uygulaması üzerinden kolayca kapatabilirsin. Kartının üzerine tıkladığında kart detay sayfası açılır. Açılan kart detay sayfasında, Kart İşlemleri butonuna tıklayıp, Kart Kapatma seçeneğini seçerek kartını kapatabilirsin. Kart kapatma limitin 5 adettir.

Visa Kart’ın / yeni kartın ne gibi özellikleri / avantajları var?

ininal Kart, yeni tasarımıyla şimdi çok daha havalı, nakit çekim özelliği ile çok daha kullanışlı. Yeni ininal Kart yıllardır beklediğin ve bizden istediğin nakit çekim özelliğini taşıyor. Kartındaki bakiyeni ATM’lerden dilediğin zaman çekebilirsin. Üstelik yeni ininal Kart’ını hesabına eklerken, biz otomatik olarak eski kartını kapatacağız ve eski kartındaki bakiyeni anında yeni kartına transfer edeceğiz. Üstelik 5 TL’lik yeni kart ücretini de sana hediye edeceğiz. Yeni ininal Kart’ında ilk bir ay kullanım ücreti de bizden 🙂 Ayrıca ininal Cüzdan üzerinden ininal Kart’lar arası para transferi yapabilir, 300’den fazla kuruma ait faturayı ödeyebilir ve tüm oyun E-Pin’lerini satın alabilirsin.

Yeni ininal Kart’ı nerden alabilirim?

15 binden fazla ininal satış noktasından yeni ininal Kart’ını satın alabilirsin. Ayrıca ininal Cüzdan veya ininal.com üzerinden anlaşmalı online satış noktalarından birini seçerek yeni kart sipariş edebilirsin. Satış noktalarını ininal.com ve ininal Cüzdan üzerinden görüntüleyebilirsin. Anlaşmalı satış noktaları: ŞOK Market, PTT, Migros, D&R, Teknosa, Pratik İşlem Noktaları, Kim Market, Kipa, Macrocenter ve Vatan Bilgisayar. Online Satış Noktaları: n11.com, gittigidiyor.com, hepsiburada.com, D&R, Vatan Bilgisayar ve Teknosa web siteleri.

Eski kartım aktif olarak kalacak mı? Onu kullanmaya devam edebilir miyim?

Yeni ininal Kart’ın avantajlarından faydalanabilmek için eski kartının kapatılması gerekiyor. ininal’ını senin için yenilerken eklediğimiz yeni özellikler kartının yenilenmesini gerektiriyor. Yeni ininal Kart’ını ininal Cüzdan ana sayfasında yer alan Kart Ekle’ye tıklayıp hesabına eklerken, biz otomatik olarak eski kartını kapatacağız ve eski kartındaki bakiyeni anında yeni kartına transfer edeceğiz. Üstelik 5 TL’lik yeni kart ücretini de sana hediye edeceğiz. Yeni ininal Kart’ını henüz almadıysan, yine ininal Cüzdan üzerinden kolayca Visa sanal kart oluşturabilirsin. Yeni sanal kartını yaratırken de eski kartını otomatik olarak kapatacağız ve eski kartındaki bakiyeni anında yeni sanal kartına transfer edeceğiz. Yeni fiziksel ininal Kart’ını satın alabilmen için, oluşturduğun sanal karta 5 TL hediye edeceğiz. Yeni ininal Kart’ında ilk bir ay kullanım ücreti de bizden 🙂

Eski kartımı ne zamana kadar kullanabilirim?

Eski kartını 31 Ağustos 2019 tarihinden önce yenilemen gerekiyor, eski kartın bu tarihte kullanıma kapatılacak.

Eski kartımı nasıl kapatabilirim?

Yeni ininal Kart’ını 15 bin’den fazla satış noktamızdan alıp ininal Cüzdan ana sayfasında yer alan Kart Ekle’ye tıklayıp hesabına eklerken, biz otomatik olarak eski kartını kapatacağız ve eski kartındaki bakiyeni anında yeni kartına transfer edeceğiz. Üstelik 5 TL’lik yeni kart ücretini de sana hediye edeceğiz. Yeni ininal Kart’ını henüz almadıysan, yine ininal Cüzdan üzerinden kolayca Visa sanal kart oluşturabilirsin. Yeni sanal kartını yaratırken de eski kartını otomatik olarak kapatacağız ve eski kartındaki bakiyeni anında yeni sanal kartına transfer edeceğiz. Yeni fiziksel ininal Kart’ını satın alabilmen için, oluşturduğun sanal karta 5 TL hediye edeceğiz. Yeni ininal Kart’ında ilk bir ay kullanım ücreti de bizden 🙂

Eski sanal kartım bu durumdan etkilenecek mi?

Yeni ininal Kart’ını eklerken (fiziksel ya da sanal kart) eski sanal kartını otomatik olarak kapatacağız ve varsa bakiyeni anında yeni kartına transfer edeceğiz. Üstelik 5 TL’lik yeni kart ücretini de sana hediye edeceğiz. Yeni ininal Kart’ında ilk bir ay kullanım ücreti de bizden 🙂

Yeni kartım için nasıl PIN alabilirim? Yeni kartımın PIN’i değişecek mi?

Evet, yeni kartının PIN’i farklı olacaktır. Yeni kartının PIN’i kart numaranın son 4 hanesidir. Dilediğin zaman şifreni ininal Cüzdan’da kartının üzerine tıklayıp Kart İşlemleri menüsünden değiştirebilirsin.

Eski kartımı değiştirmek istemiyorum, ne yapabilirim?

Yeni ininal Kart’ın avantajlarından faydalanabilmek için eski kartının 31 Ağustos 2019 tarihinden önce yenilemen gerekiyor. Eski kartın bu tarihte kullanıma kapatılacak. ininal’ını senin için yenilerken eklediğimiz nakit çekim gibi yeni özellikler kartının yenilenmesini gerektiriyor. Yeni ininal Kart’ını 15 bin’den fazla satış noktamızdan alıp ininal Cüzdan ana sayfasında yer alan Kart Ekle’ye tıklayıp, hesabına eklerken, biz otomatik olarak eski kartını kapatacağız ve eski kartındaki bakiyeni anında yeni kartına transfer edeceğiz. Üstelik 5 TL’lik yeni kart ücretini de sana hediye edeceğiz. Yeni ininal Kart’ında ilk bir ay kullanım ücreti de bizden 🙂

Eski kartımın / kartlarımın bakiyesine ne olacak?

Yeni ininal Kartı’nı hesabına eklerken, biz otomatik olarak eski kartını kapatacağız ve eski kart(lar)ındaki bakiyeni anında yeni kartına transfer edeceğiz.

Elimde eski fiziksel kart yoksa bakiyeme ne olacak?

Yeni ininal Kart’ını henüz almadıysan, ininal Cüzdan üzerinden kolayca Visa sanal kart oluşturabilirsin. Yeni sanal kartını yaratırken de eski kartını otomatik olarak kapatacağız ve eski kartındaki bakiyeni anında yeni sanal kartına transfer edeceğiz. Yeni fiziksel ininal Kart’ını satın alabilmen için, oluşturduğun sanal karta 5 TL hediye edeceğiz. Yeni ininal Kart’ında ilk bir ay kullanım ücreti de bizden 🙂

Bakiyemin aktarıldığı sanal kartı, yeni kartı ekleyene kadar kullanabilir miyim?

Sanal kartını online alışverişlerinde dilediğin gibi kullanabilirsin.

Yeni kartı eklediğimde bakiyemin aktarıldığı sanal kart duracak mı yoksa o sanal kart içerisindeki bakiye yeni karta otomatik olarak aktarılıp sanal kart iptal mi edilecek?

Yeni ininal Kart’ını eklediğinde bakiyenin aktarıldığı sanal kartın kalabilir, sen istersen iptal edebilirsin.

Yeni sanal kartımı ve fiziksel kartımı aynı anda kullanabilir miyim?

Evet, her iki kartını aynı anda kullanabilirsin. İki kartının bakiyesi ortak olur ve her ikisini de istediğin gibi kullanabilirsin.

Eski kartımı saklayabilir miyim?

Yeni ininal Kart’ını hesabına eklerken eski kartını otomatik olarak kapatacağız ve eski kartın kullanım dışı kalacak. Eski kartını imha etmeni öneririz.

Yeni kartımı hesabıma eklediğim anda online ödemeye açık olacak mı?

Evet, yeni kartını hesabına eklediğin andan itibaren online ödeme yapabilirsin.

Sadece Visa Kart’larım ile mi ininal Kart’a yükleme yapabilirim?

Hayır, Visa dışında MasterCard, TROY ve AMEX logolu kredi / banka kartların ile de ininal Kart’ına yükleme yapabilirsin.

Eski kartıma beklemede olan bir iade / geri yükleme yapılacaktı, ona ne olacak?

Beklemede olan geri yüklemen yeni ininal Kart’ına yüklenecek.

Eski karttaki düzenli ödemelerim / üyeliklerim ne olacak?

Düzenli ödeme yaptığın veya üye olduğun internet sitesi veya uygulamalar üzerinden eski ininal Kart bilgilerini yeni ininal Kart bilgilerinle güncelleyerek yeni ininal Kart’ın ile düzenli ödeme yapmaya devam edebilirsin.Tüm ödeme platformlarında kayıtlı kart bilgilerini, yeni kart bilgilerinle güncellemeyi unutma.