12.12.2020


The Game Awards 2020: Yılın En iyi Oyunları Listesi

Oyun dünyasının en büyük organizasyonlarından biri olan ve her yılsonu yapılan Game Awards, bu yıl da oyun severleri ekran başına kilitledi. Pandemi nedeniyle bu yıl hayranları sahneye davet edememiş olsa da etkinlik 4K yüksek çözünürlüklü olarak Youtube, Twitch ve Facebook gibi sevdiğimiz tüm platformlardan canlı yayınlandı. ininal olarak biz de bu etkinliği kaçırmadık ve senin için tüm adayları ve kazananları listeledik!

Hollywood ve Oyun Dünyasının Yıldızları Sahnede

Canlı bağlantılarla, tanıdığımız ve sevdiğimiz ünlüler etkinlikte yer aldı. Keanu Reeves, Gal Gadot, Brie Larson, Christopher Nolan, Tom Holland gibi yıldızlar, programa renk katmak ve sonuçları açıklamak için The Game Awards’da sunum yaptılar. Ünlülerin bilgisayar oyunlarını bu kadar çok sevdiğini biliyor muydun?

The Last of Us Part II İçin 7 Ödül Birden!

Gecenin ve 2020’nin en iyi oyunlarının açık ara kazanan ismi Last of Us 2 oldu. Naughty Dog’un PlayStation’a özel oyunu, beklentilerin üzerinde performans sergiledi. Yılın en iyi oyunu ödülüne layık görülen Last of Us 2, bunlarla yetinmeyerek çeşitli kategorilerde 6 ödül daha topladı! Naughty Dog ve Sony’yi tebrik ediyoruz!

Bu yıl adaylar için çetin geçti. Her kategori için pek çok güçlü oyun birbiri ile yarıştı. Tabii ki her kategorinin sadece bir kazananı var! İşte 2020’nin en sevilen oyunları için adaylar ve kazananlar:

Yılın En iyi Oyunu

En İyi Hikâye Anlatımı

En İyi Sanat Yönetmenliği

En İyi Oyun Yönetmenliği

En İyi Karakter Seslendirme

En İyi Müzik

En İyi Karakter Performansı

En Çarpıcı Oyun

En İyi Indie Oyun

En iyi Aksiyon Oyunu

En iyi Espor Oyunu

En İyi Sanal Gerçeklik Oyunu

En İyi Aksiyon Macera Oyunu

En İyi Mobil Oyun

En İyi Müzik

En İyi Dövüş Oyunu

En İyi Spor veya Yarış Oyunu

Yılın en sevilen oyunlarının ve diğer tüm kategorilerin ayrıntılarına Game Awards sitesinden göz atabilirsin. Herkesin büyük heyecanlar beklediği Cyberpunk 2077 ise iki kez ertelendiği için bu yılın listelerinde aday olamadı.

Merak ettiğin bu oyunlara Steam, Epic Games, Origin, PS Store gibi platformlardan ulaşabilirsin. Beğendiğin oyunu sepetine ekledikten sonra kart bilgileri istendiğinde ininal Kart’ını kullanabilirsin. Peki Steam’de yer alan oyunları ve oyun içi satın almaları gerçekleştirmenin en güvenli ve kolay yolunun ön ödemeli kart olan ininal Kart olduğunu biliyor muydun? Yaş sınırı olmadan, yüklediğin kadar harcamana olanak tanıyan ininal Cüzdan ile tüm oyun satın alma işlemlerini gerçekleştirebilirsin. Mobil oyun seviyorsan da ininal Cüzdan tam senin aradığın çözüm! Kredi kartına gerek kalmadan ininal Cüzdan’ına harçlıklarını yükleyebilir, güvenle harcayabilir ve oyunun tadını çıkarabilirsin!