ininal Kart ve Online İşlemler Kullanım Yönergesi

ininal Kart şifrenizi, kart numaranızı, kartınızın arka yüzünde yazan son kullanma tarihini ve CVV numarasını kimse ile paylaşmayın.

Hesap işlemlerinizi incelerken yapmadığınız bir işlem görürseniz veya başka bir sahtekarlık ve dolandırıcılık şüpheli bir işlem fark ederseniz hemen 0850 311 77 01 numaralı telefonla çağrı merkezimizden bize ulaşın.

Kartınızı kaybederseniz kişiselleştirdiğiniz kartınızı hemen çağrı merkezi üzerinden iptal edebilir, bakiyenizi yeni bir karta transfer edebilirsiniz.

İninal olarak ürün ve hizmetlerimizdeki yeniliklerle ilgili size Online İşlemler hesabınıza tanımladığınız mail adresiniz ve cep telefonu numaranızla ulaşırız. Ancak hiçbir email veya SMS’te sizden mail adresiniz, şifreniz, kart şifreniz, kartınızın arka yüzündeki CVV kodu bilgilerini istemeyiz. Lütfen bu gibi maillere itibar etmeyiniz.

Online İşlemler giriş parolanız 6 haneli numaradan oluşmalıdır. Online işlemlerde kullandığınız mail adresi ve parolanızı güvenliğiniz için kimseyle paylaşmayın.

Sisteme 3 kere yanlış şifre girildiğinde güvenliğiniz için ilk girişte email ve şifrenin yanında TCKN ve captcha bilgileri istenmektedir.

Şifrenizi 5 kere yanlış şifre girdiğiniz zaman hesabınız bloke edilir ve yeni şifre oluşturmanız gerekir. Mail adresinize gelen linkle şifrenizi yeniledikten sonra online işlemler hesabınız tekrar açılır. Başarılı girişte ilk ekranın üst kısmında bir önceki en son başarılı giriş tarihi ve yanlış şifre girildiğinde ne zaman ve kaç kere yanlış şifre girildiği bilgisini görebilirsiniz.

Online işlemler sayfasında 5 dakika boyunca herhangi bir işlem yapmazsanız oturumunuz güvenliğiniz amacıyla sonlandırılacaktır.

İninal Online İşlemler sayfasında aynı anda sadece bir cihazda oturum açabilirsiniz. Aynı anda başka bir cihazda oturum açmak için diğer oturumları kapatmanız gerekmektedir.

Güvenlik Duyurusu:

Kimlik bilgilerini doğru girme hakkınız bittiği zaman çağrı merkezimizi aradığınızda sizlere daha hızlı yardımcı olmak için mail yada telefon yoluyla birkaç bilgi isteyebiliriz. Kendini ininal çalışanı olarak tanıtarak tarafınızdan para göndermeniz, cep telefonunuza gelen doğrulama kodunu paylaşmanız istenmez. Tarafımızdan gönderilen e-postalar ininal.com uzantılıdır. Şirketimizden gönderilmiş gibi görünen fakat ininal.com uzantılı olmayan hiçbir mail adresine itibar etmeyiniz. SMS ya da e-posta ile gelen linklere tıklayarak eriştiğiniz sayfalarda kişisel bilgilerinizi, şifrenizi, kart numaralarınızı ya da kart şifrelerinizi girmeyiniz. Gönderdiğimiz e-postalar sadece bilgi amaçlıdır. Şüpheli bir durumla karşılaştığınızda lütfen 0850 311 77 01 nolu çağrı merkezimizi arayınız. Dolandırıcılık ve şüpheli işlemlerde yapılması gerekenler ile ilgili daha fazla bilgi için buraya tıklayınız. Hesap numaranızı, kullanıcı bilgilerinizi ve şifrenizi korumanız ve gizli tutmanız gerekir. Şifrenizin üçüncü kişiler tarafından kullanılmasıyla doğabilecek zarar ve kayıplardan İninal Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş. sorumlu değildir. Kullanıcı olarak sizlerin hak ve sorumluluklarınız şirketimizle imzalamış olduğunuz çerçeve sözleşme içerisinde yer almaktadır.

Bilgilendirme :

Değerli bireysel müşterimiz, sunduğumuz hizmetlerden kaynaklı olarak yaşadığınız (bireysel nitelik taşıyan, dolayısıyla ticari faaliyet kapsamına girmeyen) ihtilaf konusunda kuruluşumuza, uyuşmazlığa konu işlem veya eylemin gerçekleştiği tarihten itibaren en geç 2 yıl içerisinde yazılı başvuru gerçekleştirmiş ve bu başvurunuz, başvuru tarihinizden itibaren 20 gün içerisinde; yanıtlanmamışsa yanıt verilmesi gereken 20 günlük sürenin bitiminden itibaren, başvurunuz olumsuz yanıtlanmış veya verilen yanıtı yeterli bulmamanız halinde ise yanıt tarihinden itibaren 60 gün içerisinde Türkiye Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşları Birliği (“TÖDEB”) Bireysel Müşteri Hakem Heyetine İlişkin Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik uyarınca konuyla ilgili TÖDEB Bireysel Müşteri Hakem Heyeti’ne başvurma hakkınız bulunmaktadır. TÖDEB Bireysel Müşteri Hakem Heyeti’ne başvuru formuna aşağıdaki linkten veya www.todeb.org.tr sitesinden ulaşabilirsiniz. Form ilgili bilgilerin doldurulması ve gerekli belgelerin yüklenmesi sonucu www.todeb.org.tr adresi üzerinden elektronik olarak iletilebilir. https://todeb.org.tr/hakemheyetibasvuruformu/ TÖDEB Bireysel Müşteri Hakem Heyeti’ne başvuru ile ilgili tüm detaylı bilgilere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Ayrıca, Bilgilendirme Broşürünü de inceleyebilirsiniz.

ininal İletişim Bilgileri

7/24 Müşteri Hizmetleri: 0850 311 77 01 Posta Adresi: Kuştepe Mah. Mecidiyeköy Yolu Cad. Trump Towers Blok No:12 İç Kapı No:448 Şişli/İSTANBUL info@ininal.com

PCI DSS Sertifikası

ininal Kart ile Tanışın

Her yerde geçerli, yüklediğiniz kadar harcadığınız, sizi borçlandırmayan çipli ve temassız seçenekleri bulunan, güvenli ve hızlı alışveriş kartı.

KAYIT OL