Sıkça Sorulan Sorular

Uygulama içinde ve yükleme noktalarında, alıcı olarak hem hesap numarası hem barkod numarasını kullanabilirsiniz. Barkod ya da hesap numarası vererek para gönderimi ya da yüklemesi yapılabilirsiniz.

 • Uygulama içinde tüm gönderim ve ödemelerde paranın çekileceği gönderici alanında hesap numarası referans alınır.
 • Para transfer ederken alıcı alanına hesap numarası yazabilirsiniz. Eğer göndereceğiniz kişinin kart barkod numarasını biliyorsanız bunu da kullanabilirsiniz. ininal her ikisini de destekliyor.

Hesabına para yüklemek için artık hesap numarasını kullanabilirsiniz. Şok, Migros gibi anlaşmalı noktalardan yüklemek için kasiyere hesap numarasını verebilir, Havale/EFT ile para yüklemek için açıklama alanına hesap numarasını yazabilirsiniz. Eğer kart barkod numarasını kullanmaya devam etmek istiyorsanız onu da hala kullanmaya devam edebilirsiniz.

 • Birden çok TL hesabınız varsa bir tanesi ana hesap olarak atanır. İstediğiniz zaman ana hesabınızı değiştirebilirsiniz.
 • ininal’da kayıtlı telefon numaranıza para yüklemesi ya da gönderimi yapıldığında paranız otomatik olarak ana hesaba aktarılır. Karekod ödemelerinde ana hesap varsayılan hesabınızdır. Farklı bir seçim yapmadığında gönderimler ve ödemeleriniz için öncelikle ana hesap kullanılır.
 • Toplamda 10 adet TL hesabı açabilirsiniz. Aynı anda en fazla 5 adet TL hesabına sahip olabilirsiniz.

Toplamda 10 adet kart ekleyebilir ve kapatabilirsiniz. Aynı anda en fazla 5 karta sahip olabilirsiniz. Her kart için bir adet hesap açmanız gerekir.

Hesap yapısına geçişle birlikte artık bakiyeniz hesapta durur. Hesabınızda bakiyeniz olsa bile kartınızı kapatabilir, aynı hesaba yeni kart ekleyebilirsiniz. Ancak unutmayın, bir hesapta aynı anda yalnızca bir kart bulunabilir.

 • Hesap ayarlarından “hesap kapat” butonuna tıklayarak hesabınızı kapatabilirsiniz.
 • Hesabınızda bakiye varsa hesabınızı kapatmadan önce bakiyeyi başka hesaba aktarmanız gerekir.
 • Hesabınızda kart varsa hesabınızı kapatamazsınız. Önce hesaba ekli kartınızı kalıcı olarak kapatmanız gerekir. Bu durum geçici olarak kapatılan kartlar için de geçerlidir.
 • Son TL hesabınızı kapatamazsınız. ininal’da tüm kullanıcıların en az bir TL hesabı olması zorunludur.

Hesap kutusundaki “ininal kartım” butonuna tıklayarak hem kart detaylarınızı görebilir hem de kartla ilgili işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 • ininal kartlar ininal hesaplara eklenir.
 • Eğer daha önce kart eklemediğiniz bir TL hesabınız varsa, “ininal kart ekle” butonuna tıklayarak yeni kartınızı ekleyebilirsiniz.
 • Eğer kart eklenmemiş bir hesabınız yoksa, öncelikle yeni bir hesap oluşturmanız gerekir.

Banka hesabı neyse, ininal hesap da odur. Alışveriş harici tüm finansal işlemler için kullanabileceğiniz hesabınızdır. Hesabınızla havale/EFT yapabilir, başka ininal hesaplarına para gönderebilir, faturalarınızı ödeyebilirsiniz. Alışveriş yapmak istiyorsanız hesabınıza sanal ya da fiziksel kart eklemeniz gerekir.

Yaptığınız gönderimler, “EFT – Gönderim” olarak isimlendirilir. Eğer bankaya gönderim işlemi iptal edilirse iade edilen para, “EFT – Gönderim İptal” olarak isimlendirilir.

Evet. Son işlemlerim menüsünde tekrarlamak istediğiniz gönderimi seçip açılan detay sayfasında işlemi tekrarla butonuna tıklamanız yeterli. Oluşan işlem sayfasında IBAN, alıcı adı soyadı, işlem açıklaması gibi tüm detaylarınız doldurulmuş olarak gelecek. Böylece bilgileri tekrar girmenize gerek kalmayacak.

Son işlemlerim menüsünde yaptığınız başarılı ve başarısız tüm transferleri bulabilirsiniz. Ayrıca henüz gerçekleşmemiş ileri tarihli gönderimler de burada listelenir.

Alıcı kişi işlem dekontunda gönderici adı alanında BİRLEŞİK ÖDEME HİZMETLERİ adını görecektir. Gönderen ismi (yani sizin isminiz) açıklama alanında yer alacaktır. Ancak alıcı bankaların açıklama alanı uzunluğu değişkenlik gösterdiği için her bankada gözükmeyebilir. Bu yüzden para gönderimini gerçekleştirdikten sonra gönderim yaptığınız kişiyi ‘Alıcıyı Bilgilendir’ butonunu kullanarak bilgilendirebilirsiniz.

Mesai saati sonrasında yapacağınız gönderimlerde işlem başına 5.000 TL işlem limiti vardır. Mesai saatlerinde hesabınızdaki toplam bakiye kadar gönderim yapabilirsiniz.

Standart kullanıcılar için 2.750 TL, ininal Plus kullanıcıları için 150.000 TL’dir.

Gönderimin alıcı banka tarafından reddedildiğinde, son işlemlerim sayfasında işlem statüsü “İşlem Başarısız” olarak belirtilir. Hatalı gönderimlerde iade süresi bankadan bankaya farklılık göstermektedir. Çoğu bankada alıcı hesapta alınan hata sonrası tutar kısa sürede iade edilirken, bazı bankalarda bu süre 2-3 güne kadar çıkabilir.

Gönderim yaptığınız hesap sahibinin adını ve soyadını yanlış yazmanız ya da Türk Lirası hesabı haricinde bir hesaba gönderim yapmanız gibi durumlarda para transferiniz kabul edilmez. Bu durumlarda gönderilen tutar hesabınıza iade edilir. 

Mesai saatleri: Tüm resmi çalışma günleri 9:00-16:45 arasındadır.

Mesai saatleri dışı: 16:45’tan sabah 9:00’a tüm saatler ile haftasonu, bayram gibi resmi tatil günleri.

Resmi iş günlerinde 09:00-16:45 arasında ücretsiz, bu saatler dışında ve tatil günlerinde 5 TL’dir.

15 - 20 dakika içerisinde para transferiniz karşı bankanın hesabına geçecektir.

Evet. Son işlemler sayfasında ilgili işlemi bulup üzerine tıklayın. Açılan detay sayfasının en altındaki iptal et butonuna basın. İptal edebilmeniz için henüz para gönderiminin gerçekleşmemiş olması gerekiyor. Eğer gönderim gerçekleşti ise işlem iptal edilemez.

Eğer mesai saatleri dışında gönderim yapılamayan bir bankaya gönderim yapmak isterseniz, işlem emriniz otomatik olarak ileri tarihli transfere dönüşür. Bu durumda para transferiniz ilk iş günü sabah 9’da gerçekleşir. Gönderim emrini verdiğinizde hesabınızdan para çekilmez. Para, işlem saati geldiğinde hesabınızdan çekilir. Hesabınızda yeterli miktarda bakiye yoksa gönderim gerçekleşmez.

Mesai saatleri içerisinde tüm bankalara gönderim yapabilirsiniz. Mesai sonrasında işlem yapılabilecek anlaşmalı bankalar aşağıda listelenmiştir. Her geçen gün yeni bankalar eklenmeye devam etmektedir.

Ziraat Bankası, Vakıfbank, Türkiye İş Bankası, Garanti Bankası, Akbank, QNB, Finansbank, Şekerbank, Halkbank, Enpara, Fibabanka, Albaraka.

Çoğu bankanın aksine ininal’da hem mesai saatleri içinde hem de mesai saatleri dışında para transferi yapabilirsiniz. Mesai içinde tüm bankalara gönderim yapabilirken, mesai dışında sadece belirli bankalara gönderim yapabilirsiniz.

 “Para gönder” menüsüne girin. “Bankaya transfer” seçeneğini seçin. Ardından para göndermek istediğiniz kişinin adını ve IBAN numarasını girerek yollayın. İşte bu kadar basit.

ininal kartınızdan istediğiniz banka hesabına IBAN numarası girerek para göndermenizi sağlayan özelliktir. Bankacılıkta havale/EFT ismiyle bildiğiniz transfer işlemidir.

Akbank ATM’lerinden yapılan kartsız bakiye yükleme işlemi ücretsizdir. Kart ile yükleme yapılması durumunda diğer bankalar ile aynı yükleme ücreti geçerlidir.

 • Akbank ATM’sine gidin ve kartsız işlemler menüsünü tıklayın,
 • Ödemeler sekmesini seçin,
 • Finans ödemeleri sekmesini seçin,
 • ininal kodu 4111’i girin,
 • Kartınızın arkasında yer alan 13 haneli barkod kodunu girin,
 • Ödeme yapmak istediğiniz faturayı, yani yatırabileceğiniz üst limiti seçin ve devam edin,
 • Tutar girerek ödeme seçeneğini tıklayın,
 • Yatırmak istediğiniz tutarı girin ve devam seçeneğine tıklayın.

ininal mobil uygulama veya ininal.com üzerinden eklediğiniz ininal Visa Kartınız ile ATM’lerden nakit çekebilirsiniz, işlem ücreti çekilen tutar üzerinden %1,15+1,04 TL’dir.

Yükleme yapmadan önce dikkat edilecek konular:

 • ininal mobil uygulaması üzerinden yüklenebilir tutarınızı kontrol etmelisiniz. Yüklemek istediğiniz tutar, aylık yükleme tutarının üzerinde ise yükleme işlemi başarısız olacak ve paranız iade edilecektir.
 • Başarısız yükleme işlemi hafta içi gerçekleşmiş ise; ertesi gün, hafta sonu ya da resmi tatillerde yapıldı ise takip eden haftanın ilk iş günü sonunda hesabınıza iade edilecektir.

Yükleme için izlenecek adımlar:

 • Çalıştığınız bankanın mobil uygulamasına veya internet şubesine giriş yapın.

Akbank, Garanti Bankası, Ziraat Bankası, Türkiye İş Bankası, Vakıfbank, QNB Finansbank, Yapı Kredi Bankası ya da Şekerbank hesabınız varsa havale ile işlem yapmalısınız;

 • Akbank için IBAN numarası alanına: TR 36 0004 6007 8988 8000 0693 61 yazın ve açıklama alanına yalnızca aktif kullandığınız sanal ya da fiziksel kartınızın arkasındaki 13 haneli barkod numarasını aralarında boşluk bırakmadan girerek işleminizi tamamlayın.
 • Garanti Bankası için IBAN numarası alanına: TR 83 0006 2000 1190 0006 2940 29 yazın ve açıklama alanına yalnızca aktif kullandığınız sanal ya da fiziksel kartınızın arkasındaki 13 haneli barkod numarasını aralarında boşluk bırakmadan girerek işleminizi tamamlayın.
 • Ziraat Bankası için IBAN numarası alanına: TR 56 0001 0022 4778 6851 6750 02 yazın ve açıklama alanına yalnızca aktif kullandığınız sanal ya da fiziksel kartınızın arkasındaki 13 haneli barkod numarasını aralarında boşluk bırakmadan girerek işleminizi tamamlayın.
 • Türkiye İş Bankası için IBAN numarası alanına: TR 38 0006 4000 0011 3930 0365 81 yazın ve açıklama alanına yalnızca aktif kullandığınız sanal ya da fiziksel kartınızın arkasındaki 13 haneli barkod numarasını aralarında boşluk bırakmadan girerek işleminizi tamamlayın.
 • Vakıfbank için IBAN numarası alanına: TR 82 0001 5001 5800 7312 0246 27 yazın ve açıklama alanına yalnızca aktif kullandığınız sanal ya da fiziksel kartınızın arkasındaki 13 haneli barkod numarasını aralarında boşluk bırakmadan girerek işleminizi tamamlayın.
 • QNB Finansbank için IBAN numarası alanına: TR 88 0011 1000 0000 0098 7265 91 yazın ve açıklama alanına yalnızca aktif kullandığınız sanal ya da fiziksel kartınızın arkasındaki 13 haneli barkod numarasını aralarında boşluk bırakmadan girerek işleminizi tamamlayın.
 • Yapı Kredi Bankası için IBAN numarası alanına: TR 62 0006 7010 0000 0077 5210 91 yazın ve açıklama alanına yalnızca aktif kullandığınız sanal ya da fiziksel kartınızın arkasındaki 13 haneli barkod numarasını aralarında boşluk bırakmadan girerek işleminizi tamamlayın.
 • Şekerbank için IBAN numarası alanına: TR 26 0005 9037 2013 0372 0067 07 yazın ve açıklama alanına yalnızca aktif kullandığınız sanal ya da fiziksel kartınızın arkasındaki 13 haneli barkod numarasını aralarında boşluk bırakmadan girerek işleminizi tamamlayın.
 • DenizBank için IBAN numarası alanına: TR 91 0013 4000 0163 2678 6000 01 yazın ve açıklama alanına yalnızca aktif kullandığınız sanal ya da fiziksel kartınızın arkasındaki 13 haneli barkod numarasını aralarında boşluk bırakmadan girerek işleminizi tamamlayın.
 • Alıcı Adı olarak, İninal Ödeme Ve Elektronik Para Hizmetleri A.Ş. yazılmalıdır.

Diğer bankalarda hesaplarının varsa EFT ile para transferi menüsüne girin;

 • IBAN numarası alanına: TR 36 0004 6007 8988 8000 0693 61 ve açıklama alanına yalnızca aktif kullandığınız sanal ya da fiziksel kartınızın arkasındaki 13 haneli barkod numarasını aralarında boşluk bırakmadan girerek işleminizi tamamlayın.
 • EFT için (Akbank ya da Garanti’den başka bir bankadan gönderim yapıyorsanız) alıcı ismine İNİNAL ÖDEME VE ELEKTRONİK PARA HİZMETLERİ A.Ş. yazmalısınız.
 • 15 dakika içerisinde bakiye kartınıza yüklenecektir.
 • Alıcı : İninal Ödeme Ve Elektronik Para Hizmetleri A.Ş. IBAN : TR 36 0004 6007 8988 8000 0693 61 Açıklama: Kartının arkasındaki 13 haneli barkod numarası.

Detaylar için tıklayın.

ininal karta ilk yüklemede 2.750 TL’ye kadar bakiye yüklenebilir. İlk yüklemeden sonraki yüklemeler için kartınızın ininal.com veya ininal mobil uygulamasından hesabınıza eklenmesi gerekmektedir. ininal.com veya ininal mobil uygulamasından eklenmeyen kartlara tek seferde 2.750 TL yükleme yapabilir, ikinci defa yükleme yapılamaz. Bunun için hesaba eklenmesi gerekmektedir.

ininal mobil uygulamasını kullanarak kredi / banka kartınızdan hesabınıza bakiye yükleyebilirsiniz. ininal mobil uygulaması ana sayfasında, ‘Bakiye Yükle’ sekmesine tıklayarak, ininal kartınıza bakiye yükleyebilirsiniz. Banka kartıyla 5.000 TL, kredi kartıyla 2.750 TL'ye kadar hesaba bakiye yüklenebilir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı değilseniz, ininal’a yabancı pasaport bilgilerinizle kaydolabilirsiniz.   

 • Kayıt işlemleriniz için, ininal.com  web sitemizde ya da uygulamamızın sağ üst köşesinde “Yabancı Pasaportla Kayıt” butonuna tıklayınız.
 • Kişisel bilgilerinizi doldurun, Türkiye’de size ulaşabileceğimiz adresinizi yazın.   
 • Pasaportunuzun net bir fotoğrafını ve yüzünüzün yanında pasaportunuzun ilk sayfasını tuttuğunuz selfienizi filtresiz bir şekilde çekerek kayıt formuna yükleyin.  
 • İletişim bilgileri ve sözleşme adımında telefon numaranızı yazın ve ininal hesap seçiminizi yapın.  
 • Limitinizin yükselmesini isterseniz kuryemizi adresinize ücretsiz olarak çağırabilir, sözleşmenizi imzalayarak ininal Plus’lı olabilirsiniz. Sözleşme gönderiminde sadece sözleşme teslim edildiğini, zarfın içinde ininal kart bulunmadığını hatırlatmak isteriz. ininal kartınızı size en yakın satış noktalarımızdan satın alabilirsiniz.  
 • Formu gönderdikten sonra telefonunuza gelen SMS’teki doğrulama kodunu girerek kaydınızı tamamlayabilirsiniz.

ininal, Türkiye’nin en kolay erişilebilir ve kullanımı kolay finansal ürünüdür. Türkiye’yi ön ödemeli kart ile tanıştıran ininal’ın, 15 binden fazla satış, 50 binden fazla yükleme noktası ve milyonlarca kullanıcısı bulunuyor. ininal kartınıza yüklediğiniz bakiye kadar harcama yaparsıniz, borcu faizi yoktur. ininal kartınızı internette, mağazalarda, yurt içinde ve yurt dışında her yerde kullanabilirsiniz. Banka kartınızın geçtiği her yerde rahatlıkla, güvenle işlem yapabilirsiniz. Dilerseniz kartınızdaki bakiyeyi ATM’lerden nakit çekebilir, ininal mobil uygulama üzerinden ininal kartlar arası para transferi yapabilir, 300’den fazla kuruma ait faturayı ödeyebilir ve tüm oyun E-Pin’lerini satın alabilirsiniz.

ininal kartınızı internette, mağazalarda, yurt içinde ve yurt dışında her yerde kullanabilirsiniz. Banka kartının geçerli olduğu her yerde geçerlidir.

13 yaşından büyük herkes ininal'a kayıt yaptırabilir, ininal mobil uygulamasını ve ininal kartı kullanabilir.

ininal, Türkiye’nin en kolay erişilebilir ve kullanımı kolay finansal ürünüdür. Türkiye’yi ön ödemeli kart ile tanıştıran ininal’ın, 15 binden fazla satış, 50 binden fazla yükleme noktası ve milyonlarca kullanıcısı bulunuyor.

ininal kartınıza yüklediğiniz bakiye kadar harcama yaparsınız, borcu faizi yoktur.

ininal kartınızı internette, mağazalarda, yurt içinde ve yurt dışında her yerde kullanabilirsiniz.

Banka kartının geçtiği her yerde rahatlıkla, güvenle işlem yapabilirsiniz.

Dilerseniz kartındaki bakiyeyi ATM’lerden nakit çekebilir, ininal mobil uygulama üzerinden ininal kartlar arası para transferi yapabilir, 300’den fazla kuruma ait faturayı ödeyebilir ve tüm oyun E-Pin’lerini satın alabilirsiniz.

ininal kartı 13 yaşından büyük herkes kullanabilmektedir. Herhangi bir belge imzalamadan, 15 binden fazla satış noktamızdan kolayca sahip olabilir ve anında kullanmaya başlayabilirsiniz. Anonim olduğu için bilgilerinizin çalınması gibi bir şüpheye kapılmadan güvenle alışveriş yapabilirsiniz. ininal karta yüklediğiniz kadar harcarsınız. Kartınızın borcu, faizi yoktur.

ininal kartı ŞOK Market, D&R, Kim Market, Kipa, Macrocenter, Migros, Pratik İşlem noktaları, Teknosa ve Vatan Bilgisayar’dan satın alabilirsiniz. Kartınıza banka ATM’leri, Kipa, Migros, Macrocenter, PTTMatik’ler, Nkolay ve Pratik İşlem noktaları, Şok Market’ler ve Teknosa mağazalarından bakiye yükleyebilirsiniz.

ininal hesabınıza, en fazla 5 adet ininal kart ekleyebilirsiniz.

Hayır, gerekmiyor. ininal karta herhangi bir sözleşme ya da form imzalamadan ve bankada hesap açmadan sahip olabilirsiniz. Satış noktalarından alabileceğiniz ininal kartı, ininal bakiye yükleme noktalarından veya ininal mobil uygulamasından bakiye yükleyerek kullanabilirsiniz.

Kartın arka yüzündeki 16 haneli ininal kart numaranın son dört rakamı kartınızın şifresidir. Kart şifresini ininal mobil uygulaması üzerinden değiştirebilirsiniz. Kart şifrenizi toplamda en fazla 5 defa değiştirebilirsiniz.

Evet, yeni ininal Visa kartınızdaki bakiyeyi ATM’lerden nakit olarak çekebilirsiniz.

ininal.com veya ininal mobil uygulamasından hesabınıza eklenmiş tüm ininal kartların 1 ay içindeki toplam harcama limiti 2.750 TL’dir. Her ayın 1’inde bu limit tekrar 2.750 TL olarak güncellenir.

iPhone ve Android işletim sistemine sahip cep telefonlarına uygulama mağazalarından indireceğiniz ininal mobil uygulaması üzerinden, veya ininal.com Online İşlemler’den kartınızdaki bakiyenizi ve hareketlerinizi görüntüleyebilirsiniz.

Hayır, kart içerisinde bakiyeniz yoksa herhangi bir ödeme işlemi gerçekleştiremezsiniz. Yüklediğiniz kadar harcarsınız, borcu, faizi yoktur.

Evet, ininal kartı yurt dışında da güvenle kullanabilirsiniz.

ininal karta sadece Türk Lirası bakiye yüklenebilmektedir. Bununla birlikte ininal kartınızla yurt dışı harcaması yapabilirsiniz. Döviz harcama işlemlerinde TL bakiyeniz otomatik olarak döviz kuruna çevrilir. Türk Lirası dışındaki para birimi işlemlerinde, yurt dışı takas işlemlerinde uygulanmakta olan döviz kuru; Merkez Bankası’nın uyguladığı kurlardan ve komisyonlardan dolayı farklılık gösterebilmektedir.

Evet, ininal mobil uygulaması içerisinden sanal kart oluşturarak anında internet alışverişlerinizde kullanmaya başlayabilirsiniz.

ininal’ınızla faydalanabileceğiniz avantajlı ve ayrıcalıklı kampanyalar için durmadan çalışıyoruz. Sizin için düzenlediğimiz kampanya ve avantajları https://www.ininal.com/kampanyalar adresinden takip edebilirsiniz. Ayrıca bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Facebook: https://www.facebook.com/ininalofficial

Instagram: https://www.instagram.com/ininalofficial/

Twitter: https://twitter.com/ininal

ininal kartınızda bakiye varsa kartınla işlem yapmasanız da her ay 2 TL aylık kullanım ücreti alınır. Bu ücreti, ininal kart ve ininal mobil uygulamasının size en iyi şekilde ulaşabilmesi ve en güzel avantajları size getirebilmek için alıyoruz. İçinde bakiye olmayan kartlardan aylık kullanım ücreti alınmaz, bir aylık dönem kartınızı ininal mobil uygulamasına eklediğiniz gün başlar ve 31 günde bir yenilenir, geçmiş aylara dair kullanım ücreti tahsil edilmez ve kart eksi bakiyeye düşmez (Örnek: Ali’nin ininal kartında son 3 aylık dönem boyunca hiç bakiye yoksa ve Ali 4. ayın 31 günlük döngüsü içinde kartına para yüklerse, sadece 4. aya ait olan kullanım ücreti alınır).

Evet, ininal kartınızı kullanarak, 3D Secure sistemiyle güvenli şekilde ödeme yapabilirsiniz.

ininal kartınızı ininal.com ya da ininal mobil uygulaması üzerinden hesabınıza ekledikten sonra anında 3D Secure gerektiren işlemleri yapmaya başlayabilirsiniz. 3D Secure bir güvenlik prosedürüdür. Amacı, harcamalarınızı daha güvenli gerçekleştirmenizi sağlamaktır. Bu prosedürü kullanan internet sitelerinde alışveriş yapmak istendiğinizde, ininal kartınızı eklediğiniz hesaba bağlı telefona bir SMS kodu gönderilir. Bu SMS kodu internet sitesindeki ilgili bölüme yazılarak alışveriş işlemi tamamlanmış olur.

İnternette alışveriş yapmak istediğinizde sizden 16 haneli kart numarası, kartın son kullanma tarihi ve 3 haneli güvenlik kodu (CVV) istenir. Güvenlik kodu kartın arkasında yer alan, kart numarası ve son kullanma tarihinin altındaki 3 haneli numaradır ve değiştirilemez. 3 defa yanlış girildiğinde kartınız bloke olur. Kartınızın CVV kodunun yanlış girilmesinden kaynaklı bloke olduğunu düşünüyorsanız ininal mobil uygulamasından Kartım > Ayarlar > Diğer işlemler > CVV Bloğu kaldır butonuna basarak blokeyi kaldırabilirsiniz.

0850 311 77 01 ininal Müşteri Hizmetleri’ni arayıp kartınızda kalan bakiyenin transfer edilmesini talep edebilirsiniz.

İşlemine ait para iadenizi işlem yaptığınız internet sitesi yapmaktadır. İade süresi işlem yaptığınız yere göre değişiklik göstermekte olup 12 gün kadar sürebilmektedir. İade tutarını, kart hareketlerinden takip edebilirsiniz.

İnternet alışverişlerinde güvenliğiniz için gönderilen SMS şifresi (3D Secure) ile işlem yapabilmeniz için sistemimizde operatörünüzün doğru tanımlanmış olması gerekiyor. Operatör (SIM Kart) değişikliği yaptığınız günden itibaren ininal kartınız otomatik olarak 3D Secure işlemlerine açılacaktır.

Kayıp veya çalıntı durumunda ininal mobil uygulaması üzerinden ya da 0850 311 77 01 ininal Müşteri Hizmetleri’ni arayarak kartınızı kullanıma kapatabilirsiniz. Kendi bilgilerinizle kayıtlı farklı bir ininal kartınıza, kaybettiğiniz bakiyeniz aktarılabilir. Hesaba eklenmemiş kartlarda kalan bakiyeler başka kartlara aktarılamaz.

Kullanmadığınız kartları ininal mobil uygulaması üzerinden kolayca kapatabilirsiniz. Kartınızın üzerine tıkladığınızda kart detay sayfası açılır. Açılan kart detay sayfasında, Kart İşlemleri butonuna tıklayıp, Kart Kapatma seçeneğiyle kartınızı kapatabilirsin. Uygulamadan kart kapatma limitiniz 5 adettir.

15 binden fazla ininal satış noktasından yeni kartınızı satın alabilirsiniz. Ayrıca anlaşmalı online satış noktalarından birini seçerek yeni kartınızı sipariş edebilirsiniz. Anlaşmalı Satış Noktalarımız: Şok Marketler, D&R, Migros, Teknosa, Vatan Bilgisayar, Pratik İşlem noktaları ve Kim Marketler. Online Satış Kanallarımız: Trendyol, n11.com, gittigidiyor.com, hepsiburada.com, D&R, Banabi, İstegelsin, Vatan Bilgisayar ve Teknosa web siteleri.

Hayır, Visa dışında MasterCard ve TROY logolu kredi / banka kartlarınız ile de ininal kartınıza yükleme yapabilirsiniz.

Dolandırıcılık, e-ticaret dünyasında, başkalarına ait ön ödemeli kart, kredi kartı ya da banka kartı ile herhangi bir iş yerinden işlem yaparak haksız kazanç sağlamak; bu sayede gerçek kart hamili, iş yeri ya da kart kuruluşu/ödeme kuruluşunu zarara uğratmak şeklinde kendini gösteriyor. Şüpheli işlem farklı durumlarda ortaya çıkabilir: Kullanıcıya işlem yapıldıktan sonra bankasından ya da işlemin geçtiği e-ticaret sitesinden gelen sms yada e-postada işlem bilgilerinin gönderilmesi ile müşteri bilgisi dışında kart bilgilerinin kullanıldığını öğrenir. Kullanıcı ekstresinde detayını bilmediği bir işlemle karşılaşır. Kullanıcı farkında olmadan banka tarafından kendisine gönderilen 3D Secure şifresini üçüncü kişilerle telefonda paylaşır. Kullanıcı gelen sms ya da e-postanın güvenli olduğunu düşünerek sms ya da e-postada iletilen linke tıklayarak kart bilgilerini ve telefonuna gönderilen 3D Secure şifresini aslında güvenli olmayan bir platformda paylaşır. Özellikle herkesin konuyla ilgili hassasiyeti ve korkusunun arttığı bu dönemde farklı isimlerde kişisel bilgi talep eden e-postalar veya kamu kuruluşları ile bağımsız sağlık örgütlerini kullanarak coronavirüs’e karşı para talep etmek veya kredi kartı bilgilerinin talep edilmesi, zararlı içerik taşıyan mail eklerinin paylaşılması söz konusu olabilir. Bu tarz içerikli maillerle karşılaşırsanız maili açmadan önce içeriğinin doğruluğundan emin olunuz. Şüpheli bir durumla karşılaştığınızda lütfen 0850 311 77 01 nolu çağrı merkezimizi arayın ya da info@ininal.com mail adresi üzerinden bizimle iletişime geçiniz.

ininal kartınızın CVV blokesini kaldırmak için mobil uygulamaya giriş yaptıktan sonra blokeli kartınızı seçerek Diğer İşlemler > CVV Bloğu > Kaldır adımlarını seçmeniz yeterli olacaktır.
 • ininal kart şifre blokesini kaldırmak için ininal mobil uygulamamıza giriş yaparak blokeli kartınızı seçin. Ardından, Diğer İşlemler > Şifre Bloğu > Kaldır adımlarına ilerleyerek şifre blokenizi kaldırabilirsiniz.
 • ininal kartınızı kapatmak için mobil uygulamamıza giriş yaptıktan sonra kartınızın üzerindeki “ininal kartım” adımına ilerleyin. Kartı kapat seçeneğini işaretledikten sonra kartınızı kapatma sebebinizi seçerek veya “Diğer” seçeneğiyle hesap kapatma sebebinizi yazarak devam edin. “Evet, kartı kapat” adımına ilerleyerek kart kapama sürecini tamamlayabilirsiniz. Toplamda 5 kez kart kapatma limitiniz bulunmaktadır.
 • İninal mobil uygulamamıza giriş yapın, Diğer > Ayarlar > Kişisel bilgiler > Telefon no. Adımlarıyla ilerleyin. Toplamda 5 kez telefon güncelleme hakkınız bulunur, “Onayla” adımını seçtikten sonra kayıtlı cep telefonunuza gelen SMS kodunu girin. Ardından güncellemek istediğiniz telefon numarasını tuşlayarak telefon numaranızı başarıyla güncelleyebilirsiniz.
 • ininal mobil uygulamamıza giriş yaparak, Diğer > Ayarlar > Kişisel bilgiler > E-posta adımına gelin. Güncellemek istediğiniz yeni e-posta adresinizi yazarak “Devam et” adımına ilerleyin. e-posta adresinize gelen doğrulama linkine tıklayarak e-posta adresinizi başarıyla güncelleyebilirsiniz.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunun, Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşlarına bildirdiği talimatlar doğrultusunda; 3 ay sürecek OHAL boyunca kartınızdan temassız işlemde yaşanabilecek olumsuzlukları engellemek amacıyla kartlı ödemelerde yapacağınız ilk temassız işleminizde şifre girmeniz gerekecektir. Sonraki işlemlerinizde ininal kartın temassız özelliğini kullanmaya devam edebilirsiniz.

Riot Games'in yeni oyunu Valorant'ın para birimi Valorant Points, Riot Games'in diğer oyunlarında kullandığından farklı bir karşılığa sahip.

ininal mobil uygulaması üzerinden satışı olan 400 RP Valorant'ta 300 VP, 840 RP Valorant'ta 600 VP, 1780 RP Valorant'ta 1250 VP, 3620 RP Valorant'ta 2500 VP, 6450 RP Valorant'ta 4400 VP olarak kullanılabilir. 

 

ininal Plus hesap ile aylık 150 bin TL’ye kadar işlem yapabilir, tüm hesaplarınızdan sınırsız adet 7/24 EFT yapabilir, faturalarınızı ödeyebilir, VISA ayrıcalığı ile tüm ATM’leri kullanabilir, ininal’ın tüm ayrıcalıklarına daha yüksek limitinizle erişebilirsiniz.

ininal uygulaması üzerinden adımları tamamlayarak, hesap limitinizi artırabilirsiniz.

 

ininal Plus Hesap sahibi olmak için T.C vatandaşı olmak ya da T.C. İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından geçerli kimlik belgelerini ibraz etmek ve 18 yaşından büyük olmak gereklidir.

 

 • Para yükleme ve harcama limitiniz aylık 2.750 TL’den 150 bin TL’ye yükselir.
 • Nakit çekim limitiniz yıllık 1000 TL’den 150 bin TL’ye yükselir.
 • Ayrıca ininal Plus hesap ile bankaya ve diğer ininallılara para transferi yapabilir, döviz hesabı açıp döviz alım satımı yapabilirsiniz.

ininal mobil uygulaması üzerinden tamamen dijital bir süreç ile, 5 adımda adres ve kimlik teyidini tamamlayarak aylık 2.750 TL olan limitini 150 bin TL’ye artırarak kolayca ininal Plus hesaba geçebilirsiniz. ininal Plus adımları: ininal mobil uygulama > Profil > Hesap Bilgileri > Limitini Artır sekmesini tıklayıp limit artırma işlemlerine başlayabilirsiniz. Sonrasında tek yapmak gereken aşağıdaki adımları takip etmek.

 • Kimliğinin fotoğrafınızı çekin ve telefonunuzdan okutun
 • Selfie çekin
 • İkametgah adresinizi gir
 • ininal Plus'lı ol butonuna tıklayın
 • Sözleşmenizin teslim edileceği adres bilgisini yazın ve kuryenizi ücretsiz çağırın.

ininal bir elektronik para kuruluşudur. Bağlı olduğumuz yasalar gereği hesabınızın gerçekten size ait olduğunu doğrulamaya ihtiyacımız bulunmaktadır. Kişisel verilerinizi koruyacağımızdan ve Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince davranacağımızdan emin olabilirsiniz.

Tüm adımları tamamladıktan sonra 2 iş günü içinde limit artırımınız gerçekleşir. Limit artırımının kalıcı olması için 5 gün içerisinde fiziksel sözleşmeyi basıp, imzalayarak fotoğrafınızı ininal mobil uygulaması üzerinden yüklemeniz gerekmektedir (5 gün içerisinde fiziksel sözleşmenin yüklenmemesi durumunda limitiniz tekrar 2.750 TL’ye düşer). Yüklenen belgelerin eksik, okunaksız olması gibi durumlarda ininal mobil uygulaması üzerinden ilgili adımı tekrarlamanız istenir.

ininal Plus’ta yıllık nakit çekim limiti 150.000 TL’dir.

iPhone ve Android işletim sistemine sahip cep telefonlarına uygulama mağazalarından indireceğiniz ininal mobil uygulaması üzerinden saniyeler içerisinde ininal’lı olabilirsiniz. Hesabınızı açtıktan sonra uygulama içerisinde ana sayfadaki Kart Ekle butonuna tıklayıp, ininal kartınızın arkasında bulunan 13 haneli barkod numarasını girmeniz ya da kameranızla barkodu okutmanız yeterli.

ininal mobil uygulama ana sayfasındaki kart görselinin üzerine tıklayıp fiziksel kartınızın barkod numarasına, sanal kartınızın ise tüm bilgilerine ulaşabilirsiniz.

ininal mobil uygulama veya Online İşlemler giriş sayfasından, Şifremi Unuttum başlığına tıklayarak hesabınıza ait bilgileri doğruladıktan sonra, sisteme kayıtlı cep telefonuna gönderilen Geçici Şifre’yi girerek hesabınıza ait şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

ininal mobil uygulama üzerinden alınan e-pin'ler iade edilemez ve değişim yapılamaz. E-pinler, satın alımı gerçekleştikten sonra size ait kullanıcı bilgilerinin altına otomatik olarak kaydolur ve kayıt işlemi gerçekleştikten sonra kullanılmış olarak sayılır. Hesabınıza tanımlanmış e-pin'in kodlarını ininal mobil uygulamada yer alan "Satın aldığım e-pinler" alanından görebilirsiniz.

Değerli bireysel müşterimiz, sunduğumuz hizmetlerden kaynaklı olarak yaşadığınız (bireysel nitelik taşıyan, dolayısıyla ticari faaliyet kapsamına girmeyen) ihtilaf konusunda kuruluşumuza, uyuşmazlığa konu işlem veya eylemin gerçekleştiği tarihten itibaren en geç 2 yıl içerisinde yazılı başvuru gerçekleştirmiş ve bu başvurunuz, başvuru tarihinizden itibaren 20 gün içerisinde; yanıtlanmamışsa yanıt verilmesi gereken 20 günlük sürenin bitiminden itibaren, başvurunuz olumsuz yanıtlanmış veya verilen yanıtı yeterli bulmamanız halinde ise yanıt tarihinden itibaren 60 gün içerisinde Türkiye Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşları Birliği (“TÖDEB”) Bireysel Müşteri Hakem Heyetine İlişkin Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik uyarınca konuyla ilgili TÖDEB Bireysel Müşteri Hakem Heyeti’ne başvurma hakkınız bulunmaktadır.  

TÖDEB Bireysel Müşteri Hakem Heyeti’ne başvuru formuna aşağıdaki linkten veya www.todeb.org.tr sitesinden ulaşabilirsiniz. Form ilgili bilgilerin doldurulması ve gerekli belgelerin yüklenmesi sonucu www.todeb.org.tr adresi üzerinden elektronik olarak iletilebilir. 

https://todeb.org.tr/hakemheyetibasvuruformu/

TÖDEB Bireysel Müşteri Hakem Heyeti’ne başvuru ile ilgili tüm detaylı bilgilere buraya tıklayarak ( https://todeb.org.tr/sayfa/bireysel-musteri-hakem-heyeti/56/ ) ulaşabilirsiniz. Ayrıca, Bilgilendirme Broşürünü de inceleyebilirsiniz.