Sıkça Sorulan Sorular

Banka hesabı neyse, ininal hesap da odur. Alışveriş harici tüm finansal işlemler için kullanabileceğiniz hesabınızdır. Hesabınızla havale/EFT yapabilir, başka ininal hesaplarına para gönderebilir, faturalarınızı ödeyebilirsiniz. Alışveriş yapmak istiyorsanız hesabınıza sanal ya da fiziksel kart eklemeniz gerekir.

ininal mobil uygulamamızda yer alan Hesaplar menüsünden hesaplarınızı görüntüleyebilir ve yeni hesap ekleyebilirsiniz.

Hesap alanını sola kaydırıp “Yeni Hesap Oluştur” alanına tıklayarak yeni bir ininal hesabı ekleyebilirsiniz.

Hesabınıza para yüklemek için hesap numaranızı kullanabilirsiniz. ŞOK, Migros gibi anlaşmalı noktalardan yüklemek için kasiyere hesap numaranızı verebilir, Havale/EFT ile para yüklemek için açıklama alanına hesap numaranızı yazabilirsiniz. Dilerseniz kartınızın barkod numarasını da kullanabilirsiniz. Ayrıca kendi adınıza kayıtlı bir kredi kartı veya banka kartı ile de para yükleyebilirsiniz.

ininal Plus’lıysanız hesabınıza para göndermek için alıcı kısmına, ininal hesabınıza ait IBAN’ınızı girerek 7/24 anında para transferi yapabilirsiniz. Ayrıca ininal uygulamanıza Kolay Adres tanımlaması yaparak cep telefon numaranız, T.C kimlik numaranız veya e-posta adresiniz ile kolayca para transferi yapabilirsiniz.

Nasıl ininal Plus’lı olacağınızı öğrenmek için Sıkça Sorulan Sorular | ininal adresini ziyaret edebilirsiniz.

ininal Plus’lıysanız hesabınıza bakiye yüklerken size ait IBAN’ınızı kullanarak 7/24 anında para transferi yapabilirsiniz. Nasıl ininal Plus’lı olabileceğinizi öğrenmek için tıklayınız.

ininal Plus’lı değilseniz aşağıda belirtildiği şekilde hesabınıza bakiye yükleyebilirsiniz.

Yükleme yapmadan önce dikkat edilecek konular:
•    ininal mobil uygulama üzerinden yüklenebilir tutarınızı kontrol etmelisiniz. Yüklemek istediğiniz tutar, aylık yükleme tutarının üzerinde ise yükleme işlemi başarısız olacak ve paranız iade edilecektir.
•    Başarısız yükleme işlemi hafta içi gerçekleşmiş ise; ertesi gün, hafta sonu ya da resmî tatillerde yapıldı ise takip eden haftanın ilk iş günü sonunda hesabınıza iade edilecektir.
Yükleme için izlenecek adımlar:
•    Çalıştığınız bankanın mobil uygulamasına veya internet şubesine giriş yapın.
Akbank, Garanti Bankası, Ziraat Bankası, Türkiye İş Bankası, Vakıfbank, QNB Finansbank, Yapı Kredi Bankası ya da Şekerbank hesabınız varsa havale ile işlem yapmalısınız;
•    Akbank için IBAN numarası alanına: TR 36 0004 6007 8988 8000 0693 61 yazın ve açıklama alanına yalnızca para göndermek istediğiniz ininal hesabınızın hesap numarasını aralarında boşluk bırakmadan girerek işleminizi tamamlayın.
•    Garanti Bankası için IBAN numarası alanına: TR 83 0006 2000 1190 0006 2940 29 yazın ve açıklama alanına yalnızca aktif kullandığınız sanal ya da fiziksel kartınızın arkasındaki 13 haneli barkod numarasını aralarında boşluk bırakmadan girerek işleminizi tamamlayın.
•    Ziraat Bankası için IBAN numarası alanına: TR 56 0001 0022 4778 6851 6750 02 yazın ve açıklama alanına yalnızca aktif kullandığınız sanal ya da fiziksel kartınızın arkasındaki 13 haneli barkod numarasını aralarında boşluk bırakmadan girerek işleminizi tamamlayın.
•    Türkiye İş Bankası için IBAN numarası alanına: TR 38 0006 4000 0011 3930 0365 81 yazın ve açıklama alanına yalnızca aktif kullandığınız sanal ya da fiziksel kartınızın arkasındaki 13 haneli barkod numarasını aralarında boşluk bırakmadan girerek işleminizi tamamlayın.
•    Vakıfbank için IBAN numarası alanına: TR 82 0001 5001 5800 7312 0246 27 yazın ve açıklama alanına yalnızca aktif kullandığınız sanal ya da fiziksel kartınızın arkasındaki 13 haneli barkod numarasını aralarında boşluk bırakmadan girerek işleminizi tamamlayın.
•    QNB Finansbank için IBAN numarası alanına: TR 88 0011 1000 0000 0098 7265 91 yazın ve açıklama alanına yalnızca aktif kullandığınız sanal ya da fiziksel kartınızın arkasındaki 13 haneli barkod numarasını aralarında boşluk bırakmadan girerek işleminizi tamamlayın.
•    Yapı Kredi Bankası için IBAN numarası alanına: TR 62 0006 7010 0000 0077 5210 91 yazın ve açıklama alanına yalnızca aktif kullandığınız sanal ya da fiziksel kartınızın arkasındaki 13 haneli barkod numarasını aralarında boşluk bırakmadan girerek işleminizi tamamlayın.
•    Şekerbank için IBAN numarası alanına: TR 26 0005 9037 2013 0372 0067 07 yazın ve açıklama alanına yalnızca aktif kullandığınız sanal ya da fiziksel kartınızın arkasındaki 13 haneli barkod numarasını aralarında boşluk bırakmadan girerek işleminizi tamamlayın.
•    DenizBank için IBAN numarası alanına: TR 91 0013 4000 0163 2678 6000 01 yazın ve açıklama alanına yalnızca aktif kullandığınız sanal ya da fiziksel kartınızın arkasındaki 13 haneli barkod numarasını aralarında boşluk bırakmadan girerek işleminizi tamamlayın.
•    Alıcı Adı olarak, İninal Ödeme Ve Elektronik Para Hizmetleri A.Ş. yazılmalıdır.
Diğer bankalarda hesaplarının varsa EFT ile para transferi menüsüne girin;
•    IBAN numarası alanına: TR 36 0004 6007 8988 8000 0693 61 ve açıklama alanına yalnızca aktif kullandığınız sanal ya da fiziksel kartınızın arkasındaki 13 haneli barkod numarasını aralarında boşluk bırakmadan girerek işleminizi tamamlayın.
•    EFT için (Akbank ya da Garanti’den başka bir bankadan gönderim yapıyorsanız) alıcı ismine İNİNAL ÖDEME VE ELEKTRONİK PARA HİZMETLERİ A.Ş. yazmalısınız.
•    15 dakika içerisinde bakiye kartınıza yüklenecektir.
•    Alıcı : İninal Ödeme Ve Elektronik Para Hizmetleri A.Ş. IBAN : TR 36 0004 6007 8988 8000 0693 61 Açıklama: ininal hesabınızın hesap numarası
Detaylar için tıklayın.

Akbank ATM’lerinden yapılan kartsız bakiye yükleme işlemi ücretsizdir. Kart ile yükleme yapılması durumunda diğer bankalar ile aynı yükleme ücreti geçerlidir.

 • Akbank ATM’si ekranından kartsız işlemler menüsünü tıklayın,
 • Ödemeler sekmesini seçin,
 • Finans ödemeleri sekmesini seçin,
 • ininal kodu 4111’i girin,
 • Kartınızın arkasında yer alan 13 haneli barkod kodunu girin,
 • Tutar girerek ödeme seçeneğini tıklayın,
 • Yatırmak istediğiniz tutarı girin ve devam seçeneğine ilerleyin.

Birden çok TL hesabınız varsa bir tanesi ana hesap olarak atanır. İstediğiniz zaman ana hesabınızı değiştirebilirsiniz.

ininal’da kayıtlı telefon numaranıza para yüklemesi ya da gönderimi yapıldığında paranız otomatik olarak ana hesaba aktarılır. Karekod ödemelerinde ana hesap varsayılan hesabınızdır. Farklı bir seçim yapmadığınızda para gönderme işlemleriniz ve ödemeleriniz için öncelikle ana hesabınız kullanılır.

Toplamda 10 adet TL hesabı açabilirsiniz. Aynı anda en fazla 5 adet TL hesabına sahip olabilirsiniz.

Toplamda 10 adet kart ekleyebilir ve kapatabilirsiniz. Aynı anda en fazla 5 karta sahip olabilirsiniz. Her kart için bir adet hesap açmanız gerekir.

ininal mobil uygulamamızda yer alan hesaplar menüsünden hesaplarınızı görebilir, ana ekrandaki hesaplar arasından sağa ve sola kaydırarak hesaplarınız arasında geçiş yapabilirsiniz. Hesap numarası, işlem geçmişi, hesap ismi değişimi işlemleri için hesabınızın üzerine tıklamanız yeterlidir. Hesap limitlerinizi ise mobil uygulamamızda yer alan Diğer > Hesap Limitlerim adımları ile görebilirsiniz.

ininal mobil uygulamamızdan ve yükleme noktalarında, alıcı olarak hem hesap numarası hem barkod numarasını kullanabilirsiniz.

Barkod ya da hesap numarası vererek para gönderme ya da para yükleme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

ininal hesabınızda bakiye varsa hesabınızı kapatmadan önce bakiyeyi başka hesaba aktarmanız gerekir.

Hesabınızda bakiyeniz olsa bile kartınızı kapatabilir, aynı hesaba yeni kart ekleyebilirsiniz. Ancak unutmayın, bir hesapta aynı anda yalnızca bir kart bulunabilir.

Hesap ayarlarından “Hesap Kapat ” butonuna tıklayarak hesabınızı kapatabilirsiniz.

Hesabınızda bakiye varsa hesabınızı kapatmadan önce bakiyeyi başka hesaba aktarmanız gerekir.

Kart ekli olan hesaplar kapatılamaz. Önce hesaba ekli kartınızı kalıcı olarak kapatmanız gerekir. Bu durum geçici olarak kapatılan kartlar için de geçerlidir.

Son TL hesabınızı kapatamazsınız. ininal’a üye olan tüm kullanıcıların en az bir TL hesabı olması zorunludur.

 

 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı değilseniz, ininal’a yabancı pasaport bilgilerinizle kaydolabilirsiniz.   

 • Kayıt işlemleriniz için, ininal.com  web sitemizde ya da uygulamamızın sağ üst köşesinde “Yabancı Pasaportla Kayıt” butonuna tıklayınız.
 • Kişisel bilgilerinizi doldurun, Türkiye’de size ulaşabileceğimiz adresinizi yazın.   
 • Pasaportunuzun net bir fotoğrafını ve yüzünüzün yanında pasaportunuzun ilk sayfasını tuttuğunuz selfienizi filtresiz bir şekilde çekerek kayıt formuna yükleyin.  
 • İletişim bilgileri ve sözleşme adımında telefon numaranızı yazın ve ininal hesap seçiminizi yapın.  
 • Limitinizin yükselmesini isterseniz kuryemizi adresinize ücretsiz olarak çağırabilir, sözleşmenizi imzalayarak ininal Plus’lı olabilirsiniz. Sözleşme gönderiminde sadece sözleşme teslim edildiğini, zarfın içinde ininal kart bulunmadığını hatırlatmak isteriz. ininal kartınızı size en yakın satış noktalarımızdan satın alabilirsiniz.  
 • Formu gönderdikten sonra telefonunuza gelen SMS’teki doğrulama kodunu girerek kaydınızı tamamlayabilirsiniz.

ininal mobil uygulamamızı kullanarak kendinize ait kredi / banka kartınızdan hesabınıza bakiye yükleyebilirsiniz. ininal mobil uygulaması ana sayfasında, ‘Para yükle’ butonuna tıklayıp, “Kredi/Banka kartı ile” seçeneğine ilerleyerek ininal kartınıza aylık 50.000 TL'ye kadar bakiye yükleyebilirsiniz. Kredi/Banka kartı ile yapılan bakiye yüklemeleri ile aşağıdaki işlemler yapılamaz:

 • Diğer ininal hesaplarına para transferi
 • EFT/Havale ile para transferi
 • Nakit çekim
 • Şans oyunları ödemeleri

Diğer tüm işlemler, Milli Piyango kod alımı dahil, yapılabilir.

ininal karta ilk yüklemede 2.750 TL’ye kadar bakiye yüklenebilir. İlk yüklemeden sonraki yüklemeler için kartınızın ininal.com veya ininal mobil uygulamasından hesabınıza eklenmesi gerekmektedir. ininal.com veya ininal mobil uygulamasından eklenmeyen kartlara tek seferde 2.750 TL yükleme yapabilir, ikinci defa yükleme yapılamaz. Bunun için hesaba eklenmesi gerekmektedir.

ininal Plus’lıysanız hesabınıza bakiye yüklerken size ait IBAN’ınızı kullanarak 7/24 anında para transferi yapabilirsiniz. Nasıl ininal Plus’lı olabileceğinizi öğrenmek için tıklayınız.

ininal Plus’lı değilseniz aşağıda belirtildiği şekilde hesabınıza bakiye yükleyebilirsiniz.

Yükleme yapmadan önce dikkat edilecek konular:

 • ininal mobil uygulama üzerinden yüklenebilir tutarınızı kontrol etmelisiniz. Yüklemek istediğiniz tutar, aylık yükleme tutarının üzerinde ise yükleme işlemi başarısız olacak ve paranız iade edilecektir.
 • Başarısız yükleme işlemi hafta içi gerçekleşmiş ise; ertesi gün, hafta sonu ya da resmî tatillerde yapıldı ise takip eden haftanın ilk iş günü sonunda hesabınıza iade edilecektir.

Yükleme için izlenecek adımlar:

 • Çalıştığınız bankanın mobil uygulamasına veya internet şubesine giriş yapın.

Akbank, Garanti Bankası, Ziraat Bankası, Türkiye İş Bankası, Vakıfbank, QNB Finansbank, Yapı Kredi Bankası ya da Şekerbank hesabınız varsa havale ile işlem yapmalısınız;

 • Akbank için IBAN numarası alanına: TR 36 0004 6007 8988 8000 0693 61 yazın ve açıklama alanına yalnızca para göndermek istediğiniz ininal hesabınızın hesap numarasını aralarında boşluk bırakmadan girerek işleminizi tamamlayın.
 • Garanti Bankası için IBAN numarası alanına: TR 83 0006 2000 1190 0006 2940 29 yazın ve açıklama alanına yalnızca aktif kullandığınız sanal ya da fiziksel kartınızın arkasındaki 13 haneli barkod numarasını aralarında boşluk bırakmadan girerek işleminizi tamamlayın.
 • Ziraat Bankası için IBAN numarası alanına: TR 56 0001 0022 4778 6851 6750 02 yazın ve açıklama alanına yalnızca aktif kullandığınız sanal ya da fiziksel kartınızın arkasındaki 13 haneli barkod numarasını aralarında boşluk bırakmadan girerek işleminizi tamamlayın.
 • Türkiye İş Bankası için IBAN numarası alanına: TR 38 0006 4000 0011 3930 0365 81 yazın ve açıklama alanına yalnızca aktif kullandığınız sanal ya da fiziksel kartınızın arkasındaki 13 haneli barkod numarasını aralarında boşluk bırakmadan girerek işleminizi tamamlayın.
 • Vakıfbank için IBAN numarası alanına: TR 82 0001 5001 5800 7312 0246 27 yazın ve açıklama alanına yalnızca aktif kullandığınız sanal ya da fiziksel kartınızın arkasındaki 13 haneli barkod numarasını aralarında boşluk bırakmadan girerek işleminizi tamamlayın.
 • QNB Finansbank için IBAN numarası alanına: TR 88 0011 1000 0000 0098 7265 91 yazın ve açıklama alanına yalnızca aktif kullandığınız sanal ya da fiziksel kartınızın arkasındaki 13 haneli barkod numarasını aralarında boşluk bırakmadan girerek işleminizi tamamlayın.
 • Yapı Kredi Bankası için IBAN numarası alanına: TR 62 0006 7010 0000 0077 5210 91 yazın ve açıklama alanına yalnızca aktif kullandığınız sanal ya da fiziksel kartınızın arkasındaki 13 haneli barkod numarasını aralarında boşluk bırakmadan girerek işleminizi tamamlayın.
 • Şekerbank için IBAN numarası alanına: TR 26 0005 9037 2013 0372 0067 07 yazın ve açıklama alanına yalnızca aktif kullandığınız sanal ya da fiziksel kartınızın arkasındaki 13 haneli barkod numarasını aralarında boşluk bırakmadan girerek işleminizi tamamlayın.
 • DenizBank için IBAN numarası alanına: TR 91 0013 4000 0163 2678 6000 01 yazın ve açıklama alanına yalnızca aktif kullandığınız sanal ya da fiziksel kartınızın arkasındaki 13 haneli barkod numarasını aralarında boşluk bırakmadan girerek işleminizi tamamlayın.
 • Alıcı Adı olarak, İninal Ödeme Ve Elektronik Para Hizmetleri A.Ş. yazılmalıdır.

Diğer bankalarda hesaplarının varsa EFT ile para transferi menüsüne girin;

 • IBAN numarası alanına: TR 36 0004 6007 8988 8000 0693 61 ve açıklama alanına yalnızca aktif kullandığınız sanal ya da fiziksel kartınızın arkasındaki 13 haneli barkod numarasını aralarında boşluk bırakmadan girerek işleminizi tamamlayın.
 • EFT için (Akbank ya da Garanti’den başka bir bankadan gönderim yapıyorsanız) alıcı ismine İNİNAL ÖDEME VE ELEKTRONİK PARA HİZMETLERİ A.Ş. yazmalısınız.
 • 15 dakika içerisinde bakiye kartınıza yüklenecektir.
 • Alıcı : İninal Ödeme Ve Elektronik Para Hizmetleri A.Ş. IBAN : TR 36 0004 6007 8988 8000 0693 61 Açıklama: ininal hesabınızın hesap numarası

Detaylar için tıklayın.

ininal mobil uygulamamızda tüm gönderim ve ödemelerde paranın çekileceği gönderen hesap olarak seçtiğiniz hesap esas alınmaktadır.

Para transferi gerçekleştirirken alıcı alanına hesap numarası yazabilirsiniz. Eğer göndereceğiniz kişinin kart barkod numarasını biliyorsanız bunu da yazabilirsiniz. İninal, her ikisini de desteklemektedir.

Yaptığınız gönderimler, “EFT – Gönderim” olarak isimlendirilir. Eğer bankaya gönderim işlemi iptal edilirse iade edilen para, “EFT – Gönderim İptal” olarak isimlendirilir.

Evet. Transfer > Geçmiş menüsünde tekrarlamak istediğiniz gönderimi seçip açılan detay sayfasında “İşlemi Tekrarla" butonuna tıklamanız yeterli. Oluşan işlem sayfasında IBAN, alıcı adı soyadı, işlem açıklaması gibi tüm detaylarınız doldurulmuş olarak gelecek. Böylece bilgileri tekrar girmenize gerek kalmayacak.

 

"Son İşlemlerim" menüsünde yaptığınız başarılı ve başarısız tüm transferleri görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca henüz gerçekleşmemiş ileri tarihli gönderimler de burada listelenir.

Alıcı kişi işlem dekontunda gönderici adı alanında İNİNAL ÖDEME VE ELEKTRONİK PARA HİZMETLERİ A.Ş. adını görecektir. Gönderen ismi (yani sizin isminiz) alıcı bankaya bağlı olarak dekont bilgi bölümünde yer alabilir. Ancak alıcı bankaların açıklama alanı uzunluğu değişkenlik gösterdiği için her bankada gözükmeyebilir. Bu yüzden para gönderimini gerçekleştirdikten sonra gönderim yaptığınız kişiyi ‘Alıcıyı Bilgilendir’ butonunu kullanarak bilgilendirebilirsiniz veya para gönderirken açıklama kısmına adınızı soyadınızı yazabilirsiniz.

Gönderen kişi ininal Plus’lıysa, işlem dekontunda gönderici adı alanında gönderen kişinin adı ve soyadı görünecektir. Nasıl ininal Plus’lı olabileceğinizi öğrenmek tıklayınız.

Mesai saati içerisinde yapacağınız gönderimlerde, her işlem başına 50.000 TL limit bulunmaktadır. Mesai saati sonrasında yapacağınız gönderimlerde ise her işlem başına 20.000 TL limit bulunmaktadır. Toplam gönderim limiti hesap limitiniz kadardır.

Standart kullanıcılar için 2.750 TL,

ininal Plus kullanıcıları için 500.000,

ininal Private kullanıcıları için 1.000.000,

ininal Silver kullanııcıları için 2.000.000 TL’dir.

ininal mobil uygulamasında “Diğer” menüsünde bulunan “Hesap Limitlerim” kısımında kalan aylık yükleme ve nakit çekim limitlerinizi görüntüleyebilirsiniz.

Gönderiminiz alıcı banka tarafından reddedildiğinde, son işlemlerim sayfasında işlem statüsü “İşlem Başarısız” olarak belirtilir. Hatalı gönderimlerde iade süresi bankadan bankaya farklılık göstermektedir. Çoğu bankada alıcı hesapta alınan hata sonrası tutar kısa sürede iade edilirken, bazı bankalarda bu süre 2-3 güne kadar çıkabilir.

Gönderim yaptığınız hesap sahibinin adını ve soyadını yanlış yazmanız ya da Türk Lirası hesabı haricinde bir hesaba gönderim yapmanız gibi durumlarda para transferiniz kabul edilmez. Bu durumlarda gönderilen tutar hesabınıza iade edilir.

Mesai saatleri: Tüm resmi çalışma günleri 09.00-16.40 arasındadır.

Mesai saatleri dışı: 16.40’tan sabah 09.00’a kadar tüm saatler ile hafta sonu, bayram gibi resmî tatil günleri.

Eğer mesai saatleri dışında gönderim yapılamayan bir bankaya gönderim yapmak isterseniz, işlem emriniz otomatik olarak ileri tarihli transfere dönüşür. Bu durumda para transferiniz ilk iş günü sabah 9’da gerçekleşir. Gönderim emrini verdiğinizde hesabınızdan para çekilmez. Para, işlem saati geldiğinde hesabınızdan çekilir. Hesabınızda yeterli miktarda bakiye yoksa gönderim gerçekleşmez.

Evet. Transfer > Geçmiş adımlarını izleyerek ileri tarihli gönderim emrini iptal edebilirsiniz. Açılan detay sayfasının en altındaki "İptal Et" butonuna basın. İptal edebilmeniz için henüz para gönderiminin gerçekleşmemiş olması gerekiyor. Eğer gönderim gerçekleşti ise işlem iptal edilemez.

Resmi iş günlerinde 09.00 - 16.40 arasında ücretsiz, bu saatler dışında ve tatil günlerinde 5 TL’dir.

ininal mobil uygulama veya ininal.com üzerinden eklediğiniz ininal VISA Kartınız ile ATM’lerden nakit çekebilirsiniz, işlem ücreti çekilen tutar üzerinden %1,15+1,04 TL’dir.

Ana sayfada “Hesaplar” sekmesinde hesabınızın üzerine tıkladığınızda, bakiyenizin altında size ait olan IBAN’ınızı görebilirsiniz. Bu IBAN’ı kopyaladıktan sonra, para transferi yapacağınız banka uygulamasında alıcı IBAN alanına yapıştırınız ve alıcı adı soyadı kısmına kendi adınızı ve soyadınızı girdikten sonra 7/24 anında para transferinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Size ait olan IBAN’ı görüntüleyebilmek için ininal Plus’lı olmanız gerekmektedir. Nasıl ininal Plus’lı olabileceğinizi öğrenmek için tıklayınız.

Tüm ininal kullanıcıları hesaplarından para gönderirken fazladan herhangi bir işlem yapmadan otomatik olarak FAST ile para göndermektedirler.

FAST (Fonların Anlık ve Sürekli Transferi) Sistemi, Merkez Bankası'nın yakın zamanda hayata geçirdiği anlık ödeme sistemidir. FAST'ta ödemeler 7/24 anında hesabınıza aktarılır ve ödemenin tarafları, ödemenin durumu hakkında anında bilgilendirilir.

ininal, Merkez Bankası tarafından FAST ödeme sistemine dahil edilen ilk finansal teknoloji şirketlerinden biridir.

İninal uygulamasının ana menüsünde olan fast menüsü ile ödemeyapabilir,para gönderebilir,karekod oluşturarak ödeme alabilirsiniz.Aynı zamanda Kolay adres yönetimi ile bilgilerinizi ekleyerek kolayca para alabilrsiniz.

ininal uygulamasına giriş yaptıktan sonra sol üst köşedeki karekod sembolüne tıkladığınızda “Ödeme Yap” butonuna basarak işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Daha önce ininal uygulamasına kamera kullanma yetkisi vermediyseniz bu aşamada erişim talebi gelecektir. Kamera kullanım yetkisi verdikten sonra QR kodu telefonun kamerasıyla taramanız ile ardından kolayca ödeme yapmış olacaksınız 

ininal uygulamasına giriş yaptıktan sonra sol üst köşedeki karekod sembolüne tıkladığınızda “Para Gönder” butonuna basarak  karekodu okutabilirsiniz akabinde işleminiz gerçekleştirilecektir. 

Para almak istediğiniz zamanda ise uygulamanın sol üst köşesindeki Karekod İşlemleri menüsünden “Karekod oluştur” butonuna basarak karekod oluşturabilirsiniz.

Eğer karekodu istediğiniz bir tutarda oluşturmak isterseniz “Tutar Gir” kısmına belirlediğiniz tutarı yazarak karekod oluşturabilirsiniz. 

Güvenli Ödeme Sistemi, Ticaret Bakanlığı ve Adalet Bakanlığının öncülüğünde Türkiye Noterler Birliği tarafından kurulan ve 3 Şubat 2020 tarihinde hizmete açılan bir sistemdir.

Bu sistem sayesinde aracılar her hangi bir olasu güvenlik problemi ile karşılaşmamaktadır.

ininal uygulaması ile de kinci el araç alım satım ve kitle fonlama için  Noter’den alınan  referans numaraları kullanılarak ödeme işlemleri yapılmaktadır. 

ininal mobil uygulamamızda tüm gönderim ve ödemelerde paranın çekileceği gönderen hesap olarak, seçtiğiniz hesap esas alınmaktadır. Diğer ininal’lılara para gönderebilmek için ininal Plus’lı olmanız gerekmektedir. 
Para transferi gerçekleştirirken cep telefonu veya ininal numarası ile gönderim yapabilirsiniz. ininal numarası ile para gönderirken kullanıcının barkod veya hesap numarasını kullanabilirsiniz her ikisi de desteklenmektedir.

IBAN (International Bank Account Number = Uluslararası Banka Hesap Numarası), Avrupa Bankacılık Standartları Komitesi (ECBS) tarafından geliştirilmiş, uluslararası bir banka hesap numarası standardıdır. IBAN numarası ile para transferlerinde hatasız, kolay ve hızlı işlemlerin yapılması amaçlanmaktadır.

Size ait olan IBAN’ı görüntüleyebilmek için ininal Plus’lı olmanız gerekmektedir. Nasıl ininal Plus’lı olabileceğinizi öğrenmek için tıklayınız.

Kolay Adres, size para göndermesini ya da ödeme yapmasını istediğiniz kişiye hesap numaranız (IBAN) yerine, hesabınızın bulunduğu kurum kanallarında tanımlayabildiğiniz, girişi ve kullanımı daha kolay olan size ait bir bilgidir.

Hesaplarınızı telefon numarası, e-posta adresi veya T.C. Kimlik numarası bilgilerinizle Kolay Adres olarak eşleştirebilir ve para transferlerinde hesap numarası yerine hesabınız için belirlediğiniz Kolay Adres bilgisinin kullanılmasını isteyebilirsiniz.

Anında gerçekleşir.

Tüm bankalara gönderim yapılabilir.

Herhangi bir saat sınırı yoktur, her zaman gönderim yapabilirsiniz.

"Transfer" menüsüne girin. “Bankaya Transfer” seçeneğine ilerleyin. Ardından para göndermek istediğiniz kişinin IBAN ve ad soyad bilgilerini girerek gönderebilirsiniz. İşte bu kadar basit.

Ayrıca alıcının Kolay Adrese tanımlanmış, cep telefon numarası. T.C kimlik numarası veya e-posta adresini biliyorsanız Kolay adrese transfer seçeneği ile de para transferi yapabilirsiniz.

ininal kartınızdan istediğiniz banka hesabına, IBAN numarası girerek veya Kolay adrese transfer ile para göndermenizi sağlayan özelliktir.

Bankacılıkta havale/EFT ismiyle bildiğiniz transfer işlemidir.

Tüm FAST katılımcılarının diğer FAST katılımcılarından para/ödeme isteyebileceği altyapıyı sunan özelliktir. 

Kimlik tanımlaması tamamlanmayan veya 18 Yaş altı kullanıcılar bu özelliği kullanamayacaktır. 

ininal uygulamasından Transfer>FAST işlemleri>Ödeme iste >Yeni ödeme iste seçeneği ileödeme yönteminizi seçerek karşı tarafa belirlediğiniz miktarda ödeme isteği gönderebilirsiniz. Gönderdiğiniz isteğin olumlu yanıtlanması durumunda talep ettiğiniz tutar belirlediğiniz hesabınıza gelecektir.  

ininal kullanıcıları ücretsiz ödeme isteyebilir ve ödeme isteklerini yanıtlayabilirler. 

Mesai saatleri dışında istenen ödemeyi göndermeleri durumunda 5 TL komisyon alınır. 

ininal kullanıcıları en fazla 20.000 TL ve en az 1 TL ödeme isteğini yanıtlayabilir fakat en az 10 TL olmak üzere 100.000 TL ’ye kadar ödeme isteği gönderip hesap limitleri dahilinde parayı alabilirler.  

ininal mobil uygulamasından diğer ininal’lılardan para isteme özelliğini kullanmak için ininal Plus’lı olmanız gerekmektedir. Transfer >FAST işlemleri> Ödeme iste> Yeni ödeme iste sekmesine ilerleyin ve ininal’lılardan ödeme iste tıklayın.Kişi seçin, istediğiniz tutarı girin ve dilerseniz açıklama yazarak Sonraki adımına ilerleyerek isteğinizi onaylayın. Para isteme işleminiz tamamlandığında ininal’lı yakınınıza bir bildirim göndereceğiz. ininal’lı yakınınız bildirime tıkladığında talebinizi seçerek işlem yapabilir. Giden taleplerinizle ilgili gelişmeleri Transfer >FAST işlemleri> Ödeme iste> Giden İstekler sekmesinden görebilirsiniz.

ininal mobil uygulamasından diğer ininal’lılardan para isteme özelliğini kullanmak için ininal Plus’lı olmanız gerekmektedir. Transfer > Diğer ininal’lılara para gönder sekmesine ilerleyin. Dilerseniz para transfer işleminizi cep telefon numarası veya ininal numarası ile tamamlayabilirsiniz. Para göndereceğiniz ininal’lının telefon numarasını manuel olarak tuşlayabilir veya rehberinizden kişi seçebilirsiniz. Dilerseniz ininal numarası sekmesinden barkod numarasını yazabilir veya barkodu okutabilirsiniz. Para göndereceğiniz tutarı girerek para transfer işleminizi onaylayın. Para transfer işleminiz hızlıca gerçekleşecektir.
Detaylı video için tıklayınız.

Aylık 2.500 TL’ye kadar ilk 5 işlem ücretsizdir. Daha sonra ininal Plus için %4, ininal Private için %3.7 ve ininal Silver için %3.2 oranında olacak şekilde komisyon ücreti tahsil edilir. Komisyon ücretleri alıcı hesaptan tahsil edilir.

ininal mobil uygulama üzerinden ininal hesabınıza yurtdışından işlem başına 15.000 TL’ye kadar kolaylıkla para yükleyebilirsiniz. Uygulamaya giriş yaparak Para Yükle > Yurt Dışından Para Transferi adımlarını takip edin. Karşınıza çıkan ekranda size para gönderilen Kurumu seçtikten sonra Referans numarasını girin ve Devam butonuna basın. Size gönderilen tutar* anında hesabınıza yüklenecektir.
*ininal hesabınıza gelen bakiyeniz güncel döviz kuruna göre Türk Lirasına çevrilir.

ininal mobil uygulamasından hesap detayında 'Para yükle' butonuna tıklayın. Çıkan seçenekler arasında 'Operatör ile' sekmesine ilerleyin 'Devam et' butonuna tıklayın. Bir sonraki adımda yüklenecek tutar belirleyin ve 'Devam et' butonu ile ödeme talebi alınır. Operatörünüzden gelen mesaja 'EVET' olarak cevaplamanız gerekir bu cevabı verdikten sonra yüklemeniz gerçekleşir. Her kullanıcı ayda 30 kere bu işlemi gerçekleştirebilir. Yükleme üst limiti ise operatörlerin belirlemiş olduğu tutar kadar olup operatöre göre değişiklik gösterir.
*Operatör ile yükleme işlemi sadece Vodafone, Turkcell ve Turk Telekom servisleri aracılığıyla gerçekleşir.

ininal, Türkiye’nin en kolay erişilebilir ve kullanımı kolay finansal ürünüdür. Türkiye’yi ön ödemeli kart ile tanıştıran ininal’ın, 15 binden fazla satış, 50 binden fazla yükleme noktası ve milyonlarca kullanıcısı bulunuyor. ininal kartınıza yüklediğiniz bakiye kadar harcama yaparsınız, borcu faizi yoktur. ininal kartınızı internette, mağazalarda, yurt içinde ve yurt dışında her yerde kullanabilirsiniz. Banka kartınızın geçtiği her yerde rahatlıkla, güvenle işlem yapabilirsiniz. Dilerseniz kartınızdaki bakiyeyi ATM’lerden nakit çekebilir, ininal mobil uygulama üzerinden ininal kartlar arası para transferi yapabilir, 300’den fazla kuruma ait faturayı ödeyebilir ve tüm oyun E-Pin’lerini satın alabilirsiniz.

ininal VISA kartınızı internette, mağazalarda, yurt içinde ve yurt dışında her yerde, ininal TROY kartınızı ise yurt içi her yerde kullanabilirsiniz. Banka kartının geçerli olduğu her yerde geçerlidir.

Evet, VISA logolu ininal kartınızı yurt dışında da güvenle kullanabilirsiniz. TROY logolu sanal ininal kartınızı ise sadece yurt içi alışverişinizde kullanabilirsiniz.

ininal VISA karta sadece Türk Lirası ile bakiye yüklenebilmektedir. Bununla birlikte ininal kartınızla yurt dışı harcaması yapabilirsiniz. Döviz harcama işlemlerinde TL bakiyeniz otomatik olarak döviz kuruna çevrilir. Türk Lirası dışındaki para birimi işlemlerinde, yurt dışı takas işlemlerinde uygulanmakta olan döviz kuru; ödeme yöntemi sağlayıcı ve komisyonlardan dolayı farklılık gösterebilmektedir.

Evet, ininal mobil uygulaması içerisinden sanal kart oluşturarak anında internet alışverişlerinizde kullanmaya başlayabilirsiniz.

ininal’ınızla faydalanabileceğiniz avantajlı ve ayrıcalıklı kampanyalar için durmadan çalışıyoruz. Sizin için düzenlediğimiz kampanya ve avantajları https://www.ininal.com/kampanyalar adresinden inceleyebilirsiniz. Ayrıca bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Facebook: https://www.facebook.com/ininalofficial

Instagram: https://www.instagram.com/ininalofficial/

Evet, ininal kartınızı kullanarak, 3D Secure sistemiyle güvenli şekilde ödeme yapabilirsiniz.

ininal kartınızı ininal mobil uygulaması üzerinden hesabınıza ekledikten sonra anında 3D Secure gerektiren işlemleri yapmaya başlayabilirsiniz. 3D Secure bir güvenlik prosedürüdür. Amacı, harcamalarınızı daha güvenli gerçekleştirmenizi sağlamaktır. Bu prosedürü kullanan internet sitelerinde alışveriş yapmak istendiğinizde, ininal kartınızı eklediğiniz hesaba bağlı telefona bir SMS kodu gönderilir. Bu SMS kodu internet sitesindeki ilgili bölüme yazılarak alışveriş işlemi tamamlanmış olur.

İnternette alışveriş yapmak istediğinizde sizden 16 haneli kart numarası, kartın son kullanma tarihi ve 3 haneligüvenlik kodu (CVV) istenir. Güvenlik kodu kartın arkasında yer alan, kart numarası ve son kullanma tarihininaltındaki 3 haneli numaradır ve değiştirilemez. 3 defa yanlış girildiğinde kartınız bloke olur. Kartınızın CVVkodunun yanlış girilmesinden kaynaklı bloke olduğunu düşünüyorsanız ininal mobil uygulamasından ininal Kartım > Diğer > CVV Bloğu kaldır butonuna basarak blokeyi kaldırabilirsiniz.

0850 311 77 01 ininal Müşteri Hizmetleri’ni arayıp kartınızda kalan bakiyenin transfer edilmesini talep edebilirsiniz.

18 yaşını dolduran herkes, cep telefon numarası ve T.C. kimlik kartı ile kayıt yaptırmak şartıyla ininal'da hesap oluşturarak ininal mobil uygulamayı ve ininal kartı kullanabilir. 13-18 yaş arası gençler ise veli onayı ile Genç ininal hesabı açarak ininal kartı kullanabilirler. Nasıl Genç ininal’lı olabileceğinizi öğrenmek için tıklayınız.

ininal, Türkiye’nin en kolay erişilebilir ve kullanımı kolay finansal ürünüdür. Türkiye’yi ön ödemeli kart ile tanıştıran ininal’ın, 15 binden fazla satış, 50 binden fazla yükleme noktası ve milyonlarca kullanıcısı bulunuyor.

ininal kartınıza yüklediğiniz bakiye kadar harcama yaparsınız, borcu faizi yoktur.

ininal kartınızı internette, mağazalarda, yurt içinde ve yurt dışında her yerde kullanabilirsiniz.

Banka kartının geçtiği her yerde rahatlıkla, güvenle işlem yapabilirsiniz.

Dilerseniz kartındaki bakiyeyi ATM’lerden nakit çekebilir, ininal mobil uygulama üzerinden ininal kartlar arası para transferi yapabilir, 300’den fazla kuruma ait faturalarınızı ödeyebilir, dijital platform ödemelerinizi gerçekleştirebilir ve oyun E-Pin’leri satın alabilirsiniz.

ininal’ın avantajlı dünyasında kampanyalara katılarak nakit iadeler kazanabilirsiniz.

ininal kartlar ininal hesaplara eklenir.

Eğer daha önce kart eklemediğiniz bir TL hesabınız varsa, “ininal kart ekle” butonuna tıklayarak, açılan menüden eklemek istediğiniz kart türünü seçerek yeni kartınızı ekleyebilir ve kartınıza ait bilgileri görüntüleyebilirsiniz.

TROY veya VISA sanal kart eklemek için “ininal Kart ekle” butonuna tıkladıktan sonra açılan menüden “Sanal kart oluştur” seçeneğine ilerleyin. Karşınıza çıkan ekranda sağa veya sola kaydırarak istediğiniz tasarımdaki sanal kartınızı ekleyebilirsiniz.

Eğer kart eklenmemiş bir hesabınız yoksa, öncelikle yeni bir hesap oluşturmanız gerekmektedir.

ininal kartı 13 yaşından büyük herkes kullanabilmektedir. Herhangi bir belge imzalamadan, 15 binden fazla satış noktamızdan kolayca sahip olabilir ve anında kullanmaya başlayabilirsiniz. Anonim olduğu için bilgilerinizin çalınması gibi bir şüpheye kapılmadan güvenle alışveriş yapabilirsiniz. ininal karta yüklediğiniz kadar harcarsınız. Kartınızın borcu, faizi yoktur.  ininal kartınızı kişiselleştirerek   ininal avantajlarından da faydalanabilirsiniz. Kartınızı kişiselleştirmek için ininal mobil uygulaması üzerinden üye olup hesabınıza ininal kartınızı eklemeniz yeterlidir.

13-18 yaş arası gençler ise veli onayı ile Genç ininal hesabı açarak ininal kartlarını kişiselleştirebilirler. Nasıl Genç ininal’lı olabileceğinizi öğrenmek için tıklayınız.

75 binden fazla ininal satış noktasından yeni kartınızı satın alabilirsiniz. Ayrıca anlaşmalı online satış noktalarından birini seçerek yeni kartınızı sipariş edebilirsiniz. Anlaşmalı Satış Noktalarımız: ŞOK, Migros, CarrefourSA, KİM, Vatan Bilgisayar, Teknosa, D&R, ve Pratik İşlem.

Online Satış Kanallarımız: Trendyol, n11.com, hepsiburada.com ve istegelsin web siteleri.

ininal kartı ŞOK, Migros, CarrefourSA, KİM, Vatan Bilgisayar, Teknosa, D&R, ve Pratik İşlem noktalarından satın alabilirsiniz.

Kartınıza banka ATM’leri, PTTMatik’ler, ŞOK, Miros, Macrocenter, CarrefourSA, Teknosa, Nkolay ve Pratik işlem noktalarından bakiye yükleyebilirsiniz.

ininal.com veya ininal mobil uygulamasından hesabınıza eklenmiş tüm ininal kartların 1 ay içindeki toplam yükleme limiti 2.750 TL’dir. Her ayın 1’inde bu limit tekrar 2.750 TL olarak güncellenir. Hesabınızda bulunan toplam bakiye 2.750 TL'yi geçemez. Mevcut bakiyenizi dikkate alarak yükleyebileceğiniz maksimum tutar, 2.750 TL ile mevcut bakiyeniz arasındaki fark kadardır. Aylık yükleme limitiniz toplam 2.750 TL'dir ve bu limiti aşan bir bakiye yüklemesi gerçekleştiremezsiniz. Yükleme limitlerinizi artırmak için, kimliğinizi doğrulayarak ininal Plus ile limitinizi 500.000 TL’ye artırabilirsiniz.

ininal mobil uygulamasında “Diğer” menüsünde bulunan “Hesap Limitlerim” kısımında kalan aylık yükleme ve nakit çekim limitlerinizi görüntüleyebilirsiniz.

Cep telefonunuza veya tabletinize uygulama mağazalarından indireceğiniz ininal mobil uygulaması üzerinden kartınızdaki bakiyenizi ve hareketlerinizi görüntüleyebilirsiniz.

Hayır, kart içerisinde bakiye yoksa herhangi bir ödeme işlemi gerçekleştiremezsiniz. Yüklediğiniz kadar harcarsınız.

Toplamda 10 adet kart ekleyebilir ve kapatabilirsiniz. Aynı anda en fazla 5 karta sahip olabilirsiniz. Her kart için bir adet hesap açmanız gerekir.

Hayır, gerekmiyor. ininal karta herhangi bir sözleşme ya da form imzalamadan ve bankada hesap açmadan sahip olabilirsiniz. Satış noktalarından alabileceğiniz ininal kartı, ininal bakiye yükleme noktalarından veya ininal mobil uygulamasından bakiye yükleyerek kullanabilirsiniz.

ininal kartlar ininal hesaplara eklenir.

Eğer daha önce kart eklemediğiniz bir TL hesabınız varsa, “ininal kart ekle” butonuna tıklayarak yeni kartınızı ekleyebilirsiniz.

Eğer kart eklenmemiş bir hesabınız yoksa, öncelikle yeni bir hesap oluşturmanız gerekir.

Detaylı video için tıklayınız.

ininal hesabınıza, en fazla 5 adet ininal kart ekleyebilirsiniz ve bir yıl içinde toplamda 10 kart ekleme hakkınız bulunmaktadır.Her kart için bir adet hesap açmanız gerekir. 

İnternet alışverişlerinde güvenliğiniz için gönderilen SMS şifresi (3D Secure) ile işlem yapabilmeniz içinsistemimizde operatörünüzün doğru tanımlanmış olması gerekiyor. Gerektiğinde hesabınıza bağlı telefon numaranızı değiştirebilirsiniz, sonrasında ininal kartınız otomatik olarak 3D Secure ile alışverişe açılacaktır.

Kartın arka yüzündeki 16 haneli ininal kart numarasının son dört rakamı kartınızın şifresidir. Kart şifresini ininal mobil uygulaması üzerinden değiştirebilirsiniz. Kart şifrenizi toplamda en fazla 5 defa değiştirebilirsiniz.

Evet, ininal sanal veya fiziki kartlarınızdaki bakiyeyi ATM’lerden nakit olarak çekebilirsiniz. Kampanyalar kapsamında kazandığınız nakit iadeleri nakit olarak çekemezsiniz.

ininal kartınızın CVV blokesini kaldırmak için mobil uygulamaya giriş yaptıktan sonra blokeli kartınızı seçerek Diğer İşlemler > CVV Bloğu > Kaldır adımlarını seçmeniz yeterli olacaktır.

ininal kart şifre blokesini kaldırmak için ininal mobil uygulamamıza giriş yaparak blokeli kartınızı seçin. Ardından, Diğer İşlemler > Şifre Bloğu > Kaldır adımlarına ilerleyerek şifre blokenizi kaldırabilirsiniz.

ininal kartınızı kapatmak için mobil uygulamamıza giriş yaptıktan sonra kartınızın üzerindeki “ininal kartım” adımına ilerleyin. Kartı kapat seçeneğini işaretledikten sonra kartınızı kapatma sebebinizi seçerek veya “Diğer” seçeneğiyle hesap kapatma sebebinizi yazarak devam edin. “Evet, kartı kapat” adımına ilerleyerek kart kapama sürecini tamamlayabilirsiniz. Toplamda 5 kez kart kapatma limitiniz bulunmaktadır.

ininal mobil uygulamamıza giriş yapın, Diğer > Ayarlar > Kişisel Bilgiler > Telefon No. Adımlarıyla ilerleyin. Toplamda 5 kez telefon güncelleme hakkınız bulunur, “Onayla” adımını seçtikten sonra kayıtlı cep telefonunuza gelen SMS kodunu girin. Ardından güncellemek istediğiniz telefon numarasını tuşlayarak telefon numaranızı başarıyla güncelleyebilirsiniz.

ininal mobil uygulamamıza giriş yaparak, Diğer > Ayarlar > Kişisel bilgiler > E-posta adımına gelin. Güncellemek istediğiniz yeni e-posta adresinizi yazarak “Devam et” adımına ilerleyin. e-posta adresinize gelen doğrulama linkine tıklayarak e-posta adresinizi başarıyla güncelleyebilirsiniz.

Kayıp veya çalıntı durumunda ininal mobil uygulaması üzerinden ya da 0850 311 77 01 ininal MüşteriHizmetlerini arayarak kartınızı kullanıma kapatabilirsiniz. Kendi bilgilerinizle kayıtlı farklı bir ininal kartınıza, kaybettiğiniz bakiyeniz aktarılabilir. Hesaba eklenmemiş kartlarda kalan bakiyeler başka kartlara aktarılamaz.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunun, Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşlarına bildirdiği talimatlar doğrultusunda; 3 ay sürecek OHAL boyunca kartınızdan temassız işlemde yaşanabilecek olumsuzlukları engellemek amacıyla kartlı ödemelerde yapacağınız ilk temassız işleminizde şifre girmeniz gerekecektir. Sonraki işlemlerinizde ininal kartın temassız özelliğini kullanmaya devam edebilirsiniz.

Temassız işlemlerde şifre girmeden tek seferde 1.500 TL tutarında işlem yapabilirsiniz.

ininal mobil uygulamamız üzerinden dilerseniz kart eklenmemiş mevcut bir hesabınıza ya da yeni oluşturduğunuz bir hesaba bağlı TROY logolu sanal kartınızı oluşturabilirsiniz.

Hesabınızın üzerinde bulunan “ininal Kart ekle” butonuna tıklayın.

“Sanal Kart Oluştur” adımını takip edin, TROY logolu ininal kartı seçin ve “sonraki” butonuna tıklayarak ilerleyin.

Yeni oluşturduğunuz TROY logolu ininal kartınız hesabınıza başarıyla eklenecektir. "ininal kartım” butonuna tıklayarak kart bilgilerinizi görüntüleyebilirsiniz.

Detaylı video için tıklayınız.

TROY, ödeme yapma, ATM’den para çekme gibi işlemleri sağlayan ilk Türk ödeme altyapısıdır. TROY altyapısının geçerli olduğu her yerde ininal TROY sanal kartınızı kullanabilir, TROY ve ininal’a avantajlardan yararlanabilirsiniz.

ininal TROY sanal kartınızla; online ödemelerinizi yapabilir, kartınızdan başka hesaplara para transferi gerçekleştirebilir, kartınıza kredi / banka kartı ile, EFT/Havale veya nakit ile para yükleyebilirsiniz. ininal’ın sunduğu avantajlı kampanyalardan yararlanabilirsiniz. TROY altyapısıyla ödeme alan dijital abonelikleriniz için ininal TROY sanal kartınızı kaydedebilir, ininal mobil uygulamamızdaki Ödeme adımından fatura ödeme, bağış yapma, oyun kodu satın alma gibi işlemlerinizi kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.

ininal TROY sanal kartınıza kredi / banka kartınızla, Havale / EFT ile veya nakit olarak para yükleme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Para yükleme işlemi için ininal mobil uygulamamıza giriş yapın, ininal TROY sanal kartınızı eklediğiniz hesabınızdan “Para yükle” butonuna tıklayın. Yükleme gerçekleştirmek istediğiniz yöntemi seçerek ilerleyin.

Havale / EFT ile para yükleme işlemi gerçekleştirirken açıklama kısmına yükleme yapmak istediğiniz ininal hesap numaranızı yazmayı unutmayın.

Şu anda ininal TROY sanal kartınızı online ödemelerinizde kolaylıkla kullanabilirsiniz. Fiziksel TROY kart için sürprizlere hazırlıklı olun.

Türkiye’nin ilk ödeme altyapısı olan TROY’un altyapısını kabul eden tüm online alışveriş işlemlerinizi gerçekleştirebilmek için ininal TROY sanal kart oluşturabilir, hem ininal hem de TROY’un sunduğu avantajlardan yararlanabilirsiniz.

ininal.com veya ininal mobil uygulamamız üzerinden hesabınıza eklendiğiniz tüm ininal kartlarınız aylık toplam harcama limiti hesap limitiniz kadardır.ininal Pluslı olarak hesap limitinizi 500.000 TL’ye çıkarabilirsiniz. Her ayın ilk gününde hesap limitiniz sıfırlanarak yeniden kullanıma açılacaktır.

ininal mobil uygulaması > Ödeme > Oyun Kodu adımlarını takip ederek Steam oyun kodu satın alabilirsiniz. Ayrıca Steam web sitesindeki hesabınıza ve Steam mobil uygulamasındaki hesabınıza ininal kartınızı kaydederek güvenle satın alabilirsiniz.

ininal kartınızı tüm mobil uygulamalarda ödeme yöntemi olarak kaydederek güvenle kullanabilirsiniz. Yüklediğiniz kadar harcayabildiğiniz için sürpriz ödeme tutarları ile karşılaşmazsınız.

İşleminize ait para iadenizi işlem yaptığınız internet alışveriş sitesi yapmaktadır. İade süresi işlem yaptığınız yere göre değişiklik göstermekte olup 12 gün kadar sürebilmektedir. İade tutarını, kart hareketlerinden takip edebilirsiniz.

Hayır, VISA dışında MasterCard ve TROY logolu kredi / banka kartlarınız ile de ininal kartınıza yükleme yapabilirsiniz.

Dolandırıcılık, e-ticaret dünyasında, başkalarına ait ön ödemeli kart, kredi kartı ya da banka kartı ile herhangi bir iş yerinden işlem yaparak haksız kazanç sağlamak; bu sayede gerçek kart hamili, iş yeri ya da kart kuruluşu / ödeme kuruluşunu zarara uğratmak şeklinde kendini gösteriyor. Şüpheli işlem farklı durumlarda ortaya çıkabilir: Kullanıcıya işlem yapıldıktan sonra bankasından ya da işlemin geçtiği e-ticaret sitesinden gelen SMS ya da e-postada işlem bilgilerinin gönderilmesi ile müşteri bilgisi dışında kart bilgilerinin kullanıldığını öğrenir. Kullanıcı ekstresinde detayını bilmediği bir işlemle karşılaşır. Kullanıcı farkında olmadan banka tarafından kendisine gönderilen 3D Secure şifresini üçüncü kişilerle telefonda paylaşır. Kullanıcı gelen SMS ya da e-postanın güvenli olduğunu düşünerek SMS ya da e-postada iletilen linke tıklayarak kart bilgilerini ve telefonuna gönderilen 3D Secure şifresini aslında güvenli olmayan bir platformda paylaşır. Özellikle herkesin konuyla ilgili hassasiyeti ve korkusunun arttığı bu dönemde farklı isimlerde kişisel bilgi talep eden e-postalar veya kamu kuruluşları ile bağımsız sağlık örgütlerini kullanarak coronavirüs’e karşı para talep etmek veya kredi kartı bilgilerinin talep edilmesi, zararlı içerik taşıyan mail eklerinin paylaşılması söz konusu olabilir. Bu tarz içerikli maillerle karşılaşırsanız maili açmadan önce içeriğinin doğruluğundan emin olunuz. Şüpheli bir durumla karşılaştığınızda lütfen 0850 311 77 01 numaralı çağrı merkezimizi arayın ya da info@ininal.com mail adresi üzerinden bizimle iletişime geçiniz.

ininal mobil uygulama ana sayfasındaki kart görselinin üzerine tıklayıp fiziksel kartınızın barkod numarasına, sanal kartınızın ise tüm bilgilerine ulaşabilirsiniz.

ininal mobil uygulamamızdan "Şifremi Unuttum" başlığına tıklayarak hesabınıza ait bilgileri doğruladıktan sonra, sisteme kayıtlı cep telefonuna gönderilen Geçici Şifre’yi girerek hesabınıza ait şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

ininal mobil uygulama üzerinden alınan e-pin'ler iade edilemez ve değişim yapılamaz. E-pinler, satın alımı gerçekleştikten sonra size ait kullanıcı bilgilerinin altına otomatik olarak kaydolur ve kayıt işlemi gerçekleştikten sonra kullanılmış olarak sayılır. Hesabınıza tanımlanmış e-pin'in kodlarını ininal mobil uygulamada yer alan "Satın aldığım e-pinler" alanından görebilirsiniz.

iPhone ve Android işletim sistemine sahip cep telefonlarına uygulama mağazalarından indireceğiniz ininal mobil uygulaması üzerinden saniyeler içerisinde ininal’lı olabilirsiniz. Hesabınızı açtıktan sonra uygulama içerisinde ana sayfadaki "Kart Ekle" butonuna tıklayıp, ininal kartınızın arkasında bulunan 13 haneli barkod numarasını girmeniz ya da kameranızla barkodu okutmanız yeterli olacaktır. Fiziksel kartınızı barkod okutarak eklemeniz halinde, kart numarasının son 4 hanesini girmeniz gerekmektedir.

ininal Plus hesap ile aylık 500 bin TL’ye kadar işlem yapabilir, tüm hesaplarınızdan sınırsız adet 7/24 EFT yapabilir, faturalarınızı ödeyebilir, VISA ayrıcalığı ile tüm ATM’leri kullanabilir, ininal’ın tüm ayrıcalıklarına daha yüksek limitinizle erişebilirsiniz. ininal Plus ayrıcalığı ile kendi adınıza tanımlı IBAN ile ininal hesabınıza anında para transferi yapabilirsiniz. Ayrıca T.C kimlik numaranızı, e-posta adresinizi veya cep telefon numaranızı Kolay Adres’e tanımlayarak hızla ve kolaylıkla para transfer işlemlerinizi yapabilirsiniz.

ininal Plus Hesap sahibi olmak için kimlik doğrulama adımlarını tamamlayarak adresinize ücretsiz kurye çağırmanız ve sözleşmeyi imzalamanız gerekmektedir. Kimlik doğrulama adımlarını tamamladığınızda hesap limitiniz 50 bin TL’ye, adresinize gelen sözleşmeyi imzaladıktan kısa bir süre sonra hesabınız ininal Plus’a yükselecektir.

ininal Plus Hesaba geçmek için T.C. vatandaşı olmak ya da T.C. İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından geçerli kimlik belgelerini ibraz etmek ve 18 yaşından büyük olmak gereklidir.

Yabancı uyruklu kişiler, ininal’a pasaport bilgileri ile kaydolabilirler ve ininal Plus hesaba geçiş yapabilirler. https://www.ininal.com/register-form link üzerinden forumu doldurarak kayıt işlemlerini tamamlayabilirler.

 • Para yükleme limitiniz aylık 2.750 TL’den 500 bin TL’ye yükselir.
 • Nakit çekim limitiniz yıllık 1.000 TL’den 500 bin TL’ye yükselir.
 • Kendi IBAN’ınızı kullanarak, 7/24 anında FAST ile para transferi yapabilirsiniz.
 • Kolay Adres tanımlaması yaparak, cep telefon numaranız, T.C kimlik numaranız veya e-posta adresiniz ile kolayca para transferi yapabilirsiniz.
 • Ayrıca ininal Plus hesap ile bankaya ve diğer ininal’lılara para transferi yapabilirsiniz.

ininal mobil uygulaması üzerinden tamamen dijital bir süreç ile, 5 adımda adres ve kimlik teyidini tamamlayarak aylık 2750 TL olan limitinizi 500 bin TL’ye artırarak kolayca ininal Plus hesaba geçebilirsiniz. ininal Plus adımları: ininal mobil uygulama ininal mobil uygulama>Diğer menüsünde ‘Hemen Başlayın’ butonuna tıklayıp limit artırma işlemlerine başlayabilirsiniz.Sonrasında tek yapmanız gereken aşağıdaki adımları takip etmek.

 • Kimliğinizin fotoğrafını çekin ve telefonunuzdan okutun
 • Selfie aşamalarını tamamlayın
 • İkametgâh adresinizi girin
 • ininal Plus'lı ol butonuna tıklayın
 • Sözleşmenizin teslim edileceği adres bilgisini yazın ve kuryenizi ücretsiz çağırın.

ininal bir elektronik para kuruluşudur. Bağlı olduğumuz yasalar gereği hesabınızın gerçekten size ait olduğunu doğrulamaya ihtiyacımız bulunmaktadır. Kişisel verilerinizi koruyacağımızdan ve Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince davranacağımızdan emin olabilirsiniz.

Limit artışı, tüm doğrulama adımları başarıyla tamamlandıktan ve belirtilen adrese kurye ile teslim edilen sözleşmenin imzalanmasından sonra gerçekleştirilecektir. Yüklenen belgelerin eksik veya okunaksız çıkması ya da girilen bilgilerin hatalı olması durumunda ininal mobil uygulamasında doğrulama işleminin tekrar yapılması gerekecektir.

ininal Plus’ta yıllık nakit çekim limiti 500.000 TL’dir.

ininal’da tüm hesap tipleri ve hesap yükseltme işlemleri ücretsizidir.

Yabancı uyruklu ininal Plus kullanıcılarının bulunduğu hesap statüsüdür ve ininal Plus ile aynı özelliklere sahiptir. Tüm yabancı kullanıcılar Global hesap statüsünde olup para transfer ücretleri değişiklik gösterebilir. Ücretler hakkındaki detaylar için ininal.com/kart-ucretleri  sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

ininal Private hesap , ininal Plus'lı kullanıcıların limitinin %90’ınını kullandığında geçebildiği 1 Milyon TL limiti olan ininal hesap türüdür.

ininal Private hesaba sahip olmak için öncellikle ininal Plus’lı olmanız gerekmektedir. ininal Plus hesabınızın %90 oranında limitini kullandığınızda, ininal mobil uygulaması üzerinden "Diğer" menüsünde bulunan "Onayla" butonuna tıklayarak ininal Private hesaba geçebilir ve limitinizi 1 Milyon TL'ye yükseltebilirsiniz.

ininal’da tüm hesap tipleri ve hesap yükseltme işlemleri ücretsizidir.

Yabancı uyruklu ininal Private kullanıcılarının bulunduğu hesap statüsüdür ve ininal Private ile aynı özelliklere sahiptir. Tüm yabancı kullanıcılar Global hesap statüsünde olup para transfer ücretleri değişiklik gösterebilir. Ücretler hakkındaki detaylar için ininal.com/kart-ucretleri  sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

ininal Silver hesap, ininal Private'lı kullanıcıların limitinin %90’ınını kullandığında geçebildiği 2 Milyon TL limiti olan ininal hesap türüdür.

ininal Silver hesaba sahip olmak için öncellikle ininal Private’lı olmanız gerekmektedir. ininal Plrivate hesabınızın %90 oranında limitini kullandığınızda, ininal mobil uygulaması üzerinden "Diğer" menüsünde bulunan "Onayla" butonuna tıklayarak ininal Silver hesaba geçebilir ve limitinizi 2 Milyon TL'ye yükseltebilirsiniz.

ininal’da tüm hesap tipleri ve hesap yükseltme işlemleri ücretsizidir.

Yabancı uyruklu ininal Silver kullanıcılarının bulunduğu hesap statüsüdür ve ininal Silver ile aynı özelliklere sahiptir. Tüm yabancı kullanıcılar Global hesap statüsünde olup para transfer ücretleri değişiklik gösterebilir. Ücretler hakkındaki detaylar için ininal.com/kart-ucretleri  sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

13-18 yaş arası gençlerin anonim kartlarını kişiselleştirebilmeleri ve ininal hesabına sahip olabilmeleri için Genç ininal hesabına kayıt olmaları gerekmektedir.

Veli/Vasi izniyle açılabilen genç ininal ile 18 yaşından küçükler de ininal’ın avantajlı dünyasından yararlanabilecektir. Veli/Vasi’sine bağlı hesabıyla birlikte genç ininal’lılar, finans teknolojilerinin kolaylıklarıyla tanışabilecektir. Detaylı video için tıklayınız.

 

Öncelikle Genç ininal’lı olabilmeniz için velinizin/vasinizin ininal uygulaması üzerinden kayıt olup sizi ekleyerek onaylaması gerekmektedir.

İlk olarak veli/vasi, ininal uygulamasını indirerek kimlik ve cep telefonu doğrulama adımlarını izleyerek kendisi ininal’a kayıt olur. Uygulamaya giriş yaptıktan sonra “Diğer” menüsünden “Genç ininal” kısmına tıklar. Karşısına çıkan ekranda “Genç ininal ekle” butonuna tıklayarak ilerler ve velisi/vasisi olduğu gencin T.C kimlik numarasını ve doğum tarihini girerek, Genç ininal bilgilerini onaylar. Detaylı video için tıklayınız.

Velisi/vasisi tarafından onaylanmış genç, ininal uygulamasını indirdikten sonra kendi cep telefonu ile kayıt olurken, T.C kimlik numarası ve doğum tarihi bilgilerini girip devam ettiğinde ekrana velisinin/vasisinin bilgileri gelir. Bu bilgileri onaylayan genç, ininal kaydını başarıyla tamamlayarak Genç ininal’lı olur. Detaylı video için tıklayınız.

Velisi/vasisi tarafından onaylanmamış genç, ininal uygulamasını indirdikten sonra kendi cep telefonu ile kayıt olurken, T.C kimlik numarası ve doğum tarihi bilgilerini girip devam ettiğinde kayıt olamaz ve ininal uygulamasının linkini velisi/vasisi ile paylaşması istenir. Veli/vasi ininal uygulamasını indirdikten sonra yukarıda anlatılan adımları takip ederek, Genç ininal bilgilerini onaylar.

Değerli bireysel müşterimiz, sunduğumuz hizmetlerden kaynaklı olarak yaşadığınız (bireysel nitelik taşıyan, dolayısıyla ticari faaliyet kapsamına girmeyen) ihtilaf konusunda kuruluşumuza, uyuşmazlığa konu işlem veya eylemin gerçekleştiği tarihten itibaren en geç 2 yıl içerisinde yazılı başvuru gerçekleştirmiş ve bu başvurunuzbaşvuru tarihinizden itibaren 20 gün içerisinde yanıtlanmamışsa, yanıt verilmesi gereken 20 günlük sürenin bitiminden itibaren başvurunuz olumsuz yanıtlanmış veya verilen yanıtı yeterli bulmamanız halinde yanıt tarihinden itibaren 60 gün içerisinde Türkiye Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşları Birliği (“TÖDEB”) Bireysel Müşteri Hakem Heyetine İlişkin Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik uyarınca konuyla ilgili TÖDEB Bireysel Müşteri Hakem Heyeti’ne başvurma hakkınız bulunmaktadır.  

TÖDEB Bireysel Müşteri Hakem Heyeti’ne başvuru formuna aşağıdaki linkten veya www.todeb.org.trsitesinden ulaşabilirsiniz. Form ilgili bilgilerin doldurulması ve gerekli belgelerin yüklenmesi sonucu www.todeb.org.tr adresi üzerinden elektronik olarak iletilebilir. 

https://todeb.org.tr/hakemheyetibasvuruformu/

TÖDEB Bireysel Müşteri Hakem Heyeti’ne başvuru ile ilgili tüm detaylı bilgilere buraya tıklayarak ( https://todeb.org.tr/sayfa/bireysel-musteri-hakem-heyeti/56/ ) ulaşabilirsiniz. Ayrıca, Bilgilendirme Broşürünü de inceleyebilirsiniz.