Sıkça Sorulan Sorular

ininal mobil uygulamamızdan ve yükleme noktalarında, alıcı olarak hem hesap numarası hem barkod numarasını kullanabilirsiniz. Barkod ya da hesap numarası vererek para gönderme ya da para yükleme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

ininal mobil uygulamamızda tüm gönderim ve ödemelerde paranın çekileceği gönderen hesap olarak seçtiğiniz hesap esas alınmaktadır.

Para transferi gerçekleştirirken alıcı alanına hesap numarası yazabilirsiniz. Eğer göndereceğiniz kişinin kart barkod numarasını biliyorsanız bunu da yazabilirsiniz. İninal, her ikisini de desteklemektedir.

Hesabınıza para yüklemek için hesap numaranızı kullanabilirsiniz. ŞOK, Migros gibi anlaşmalı noktalardan yüklemek için kasiyere hesap numaranızı verebilir, Havale/EFT ile para yüklemek için açıklama alanına hesap numaranızı yazabilirsiniz. Dilerseniz kartınızın barkod numarasını da kullanabilirsiniz.

Birden çok TL hesabınız varsa bir tanesi ana hesap olarak atanır. İstediğiniz zaman ana hesabınızı değiştirebilirsiniz.

ininal’da kayıtlı telefon numaranıza para yüklemesi ya da gönderimi yapıldığında paranız otomatik olarak ana hesaba aktarılır. Karekod ödemelerinde ana hesap varsayılan hesabınızdır. Farklı bir seçim yapmadığınızda para gönderme işlemleriniz ve ödemeleriniz için öncelikle ana hesabınız kullanılır.

Toplamda 10 adet TL hesabı açabilirsiniz. Aynı anda en fazla 5 adet TL hesabına sahip olabilirsiniz.

Toplamda 10 adet kart ekleyebilir ve kapatabilirsiniz. Aynı anda en fazla 5 karta sahip olabilirsiniz. Her kart için bir adet hesap açmanız gerekir.

ininal hesabınızda bakiye varsa hesabınızı kapatmadan önce bakiyeyi başka hesaba aktarmanız gerekir.

Hesabınızda bakiyeniz olsa bile kartınızı kapatabilir, aynı hesaba yeni kart ekleyebilirsiniz. Ancak unutmayın, bir hesapta aynı anda yalnızca bir kart bulunabilir.

Hesap ayarlarından “Hesap Kapat ” butonuna tıklayarak hesabınızı kapatabilirsiniz.

Hesabınızda bakiye varsa hesabınızı kapatmadan önce bakiyeyi başka hesaba aktarmanız gerekir.

Kart ekli olan hesaplar kapatılamaz. Önce hesaba ekli kartınızı kalıcı olarak kapatmanız gerekir. Bu durum geçici olarak kapatılan kartlar için de geçerlidir.

Son TL hesabınızı kapatamazsınız. ininal’a üye olan tüm kullanıcıların en az bir TL hesabı olması zorunludur.

 

 

ininal mobil uygulamamızda yer alan hesaplar menüsünden hesaplarınızı görebilir, ana ekrandaki hesaplar arasından sağa ve sola kaydırarak hesaplarınız arasında geçiş yapabilirsiniz. Hesap numarası, işlem geçmişi, hesap ismi değişimi işlemleri için hesabınızın üzerine tıklamanız yeterlidir. Hesap limitlerinizi ise mobil uygulamamızda yer alan Diğer > Hesap Limitlerim adımları ile görebilirsiniz.

ininal mobil uygulamamızda yer alan Hesaplar menüsünden hesaplarınızı görüntüleyebilir ve yeni hesap ekleyebilirsiniz.

Hesap alanını sola kaydırıp “Yeni Hesap Oluştur” alanına tıklayarak yeni bir ininal hesabı ekleyebilirsiniz.

Banka hesabı neyse, ininal hesap da odur. Alışveriş harici tüm finansal işlemler için kullanabileceğiniz hesabınızdır. Hesabınızla havale/EFT yapabilir, başka ininal hesaplarına para gönderebilir, faturalarınızı ödeyebilirsiniz. Alışveriş yapmak istiyorsanız hesabınıza sanal ya da fiziksel kart eklemeniz gerekir.

Yaptığınız gönderimler, “EFT – Gönderim” olarak isimlendirilir. Eğer bankaya gönderim işlemi iptal edilirse iade edilen para, “EFT – Gönderim İptal” olarak isimlendirilir.  

Evet. Transfer > Geçmiş menüsünde tekrarlamak istediğiniz gönderimi seçip açılan detay sayfasında “İşlemi Tekrarla" butonuna tıklamanız yeterli. Oluşan işlem sayfasında IBAN, alıcı adı soyadı, işlem açıklaması gibi tüm detaylarınız doldurulmuş olarak gelecek. Böylece bilgileri tekrar girmenize gerek kalmayacak.

 

"Son İşlemlerim" menüsünde yaptığınız başarılı ve başarısız tüm transferleri görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca henüz gerçekleşmemiş ileri tarihli gönderimler de burada listelenir.

Alıcı kişi işlem dekontunda gönderici adı alanında İNİNAL ÖDEME VE ELEKTRONİK PARA HİZMETLERİ A.Ş. adını görecektir. Gönderen ismi (yani sizin isminiz) alıcı bankaya bağlı olarak dekont bilgi bölümünde yer alabilir. Ancak alıcı bankaların açıklama alanı uzunluğu değişkenlik gösterdiği için her bankada gözükmeyebilir. Bu yüzden para gönderimini gerçekleştirdikten sonra gönderim yaptığınız kişiyi ‘Alıcıyı Bilgilendir’ butonunu kullanarak bilgilendirebilirsiniz veya para gönderirken açıklama kısmına adınızı soyadınızı yazabilirsiniz.

Mesai saati sonrasında yapacağınız gönderimlerde işlem başına 5.000 TL limit bulunmaktadır. Mesai saatlerinde hesabınızdaki toplam bakiye kadar gönderim yapabilirsiniz.

Standart kullanıcılar için 2.750 TL, ininal Plus kullanıcıları için 150.000 TL’dir.

Gönderiminiz alıcı banka tarafından reddedildiğinde, son işlemlerim sayfasında işlem statüsü “İşlem Başarısız” olarak belirtilir. Hatalı gönderimlerde iade süresi bankadan bankaya farklılık göstermektedir. Çoğu bankada alıcı hesapta alınan hata sonrası tutar kısa sürede iade edilirken, bazı bankalarda bu süre 2-3 güne kadar çıkabilir.

Gönderim yaptığınız hesap sahibinin adını ve soyadını yanlış yazmanız ya da Türk Lirası hesabı haricinde bir hesaba gönderim yapmanız gibi durumlarda para transferiniz kabul edilmez. Bu durumlarda gönderilen tutar hesabınıza iade edilir. 

Mesai saatleri: Tüm resmi çalışma günleri 09:00-16:40 arasındadır.

Mesai saatleri dışı: 16:45’tan sabah 09:00’a tüm saatler ile hafta sonu, bayram gibi resmi tatil günleri.

Resmi iş günlerinde 09:00-16:40 arasında ücretsiz, bu saatler dışında ve tatil günlerinde 5 TL’dir.

15 - 20 dakika içerisinde para transferiniz para gönderdiğiniz alıcı bankanın hesabına geçecektir.

Evet. Transfer > Geçmiş adımlarını izleyerek ileri tarihli gönderim emrini iptal edebilirsiniz. Açılan detay sayfasının en altındaki "İptal Et" butonuna basın. İptal edebilmeniz için henüz para gönderiminin gerçekleşmemiş olması gerekiyor. Eğer gönderim gerçekleşti ise işlem iptal edilemez.

Eğer mesai saatleri dışında gönderim yapılamayan bir bankaya gönderim yapmak isterseniz, işlem emriniz otomatik olarak ileri tarihli transfere dönüşür. Bu durumda para transferiniz ilk iş günü sabah 9’da gerçekleşir. Gönderim emrini verdiğinizde hesabınızdan para çekilmez. Para, işlem saati geldiğinde hesabınızdan çekilir. Hesabınızda yeterli miktarda bakiye yoksa gönderim gerçekleşmez.

Mesai saatleri içerisinde tüm bankalara gönderim yapabilirsiniz. Mesai sonrasında işlem yapılabilecek anlaşmalı bankalar aşağıda listelenmiştir. Her geçen gün yeni bankalar eklenmeye devam etmektedir.

Ziraat Bankası, Vakıfbank, Türkiye İş Bankası, Garanti Bankası, Akbank, QNB, Finansbank, Şekerbank, Halkbank, Enpara, Fibabanka, Albaraka.

Çoğu bankanın aksine ininal’da hem mesai saatleri içinde hem de mesai saatleri dışında para transferi yapabilirsiniz. Mesai içinde tüm bankalara gönderim yapabilirken, mesai dışında sadece belirli bankalara gönderim yapabilirsiniz.

 “Transfer” menüsüne girin. “Bankaya Transfer” seçeneğine ilerleyin. Ardından para göndermek istediğiniz kişinin adını ve IBAN numarasını girerek yollayın. İşte bu kadar basit.

ininal kartınızdan istediğiniz banka hesabına IBAN numarası girerek para göndermenizi sağlayan özelliktir. Bankacılıkta havale/EFT ismiyle bildiğiniz transfer işlemidir.

Akbank ATM’lerinden yapılan kartsız bakiye yükleme işlemi ücretsizdir. Kart ile yükleme yapılması durumunda diğer bankalar ile aynı yükleme ücreti geçerlidir.

 • Akbank ATM’si ekranından kartsız işlemler menüsünü tıklayın,
 • Ödemeler sekmesini seçin,
 • Finans ödemeleri sekmesini seçin,
 • ininal kodu 4111’i girin,
 • Kartınızın arkasında yer alan 13 haneli barkod kodunu girin,
 • Tutar girerek ödeme seçeneğini tıklayın,
 • Yatırmak istediğiniz tutarı girin ve devam seçeneğine ilerleyin.

ininal mobil uygulama veya ininal.com üzerinden eklediğiniz ininal VISA Kartınız ile ATM’lerden nakit çekebilirsiniz, işlem ücreti çekilen tutar üzerinden %1,15+1,04 TL’dir.

Yükleme yapmadan önce dikkat edilecek konular:

 • ininal mobil uygulama üzerinden yüklenebilir tutarınızı kontrol etmelisiniz. Yüklemek istediğiniz tutar, aylık yükleme tutarının üzerinde ise yükleme işlemi başarısız olacak ve paranız iade edilecektir.
 • Başarısız yükleme işlemi hafta içi gerçekleşmiş ise; ertesi gün, hafta sonu ya da resmi tatillerde yapıldı ise takip eden haftanın ilk iş günü sonunda hesabınıza iade edilecektir.

Yükleme için izlenecek adımlar:

 • Çalıştığınız bankanın mobil uygulamasına veya internet şubesine giriş yapın.

Akbank, Garanti Bankası, Ziraat Bankası, Türkiye İş Bankası, Vakıfbank, QNB Finansbank, Yapı Kredi Bankası ya da Şekerbank hesabınız varsa havale ile işlem yapmalısınız;

 • Akbank için IBAN numarası alanına: TR 36 0004 6007 8988 8000 0693 61 yazın ve açıklama alanına yalnızca para göndermek istediğiniz ininal hesabınızın hesap numarasını aralarında boşluk bırakmadan girerek işleminizi tamamlayın.
 • Garanti Bankası için IBAN numarası alanına: TR 83 0006 2000 1190 0006 2940 29 yazın ve açıklama alanına yalnızca aktif kullandığınız sanal ya da fiziksel kartınızın arkasındaki 13 haneli barkod numarasını aralarında boşluk bırakmadan girerek işleminizi tamamlayın.
 • Ziraat Bankası için IBAN numarası alanına: TR 56 0001 0022 4778 6851 6750 02 yazın ve açıklama alanına yalnızca aktif kullandığınız sanal ya da fiziksel kartınızın arkasındaki 13 haneli barkod numarasını aralarında boşluk bırakmadan girerek işleminizi tamamlayın.
 • Türkiye İş Bankası için IBAN numarası alanına: TR 38 0006 4000 0011 3930 0365 81 yazın ve açıklama alanına yalnızca aktif kullandığınız sanal ya da fiziksel kartınızın arkasındaki 13 haneli barkod numarasını aralarında boşluk bırakmadan girerek işleminizi tamamlayın.
 • Vakıfbank için IBAN numarası alanına: TR 82 0001 5001 5800 7312 0246 27 yazın ve açıklama alanına yalnızca aktif kullandığınız sanal ya da fiziksel kartınızın arkasındaki 13 haneli barkod numarasını aralarında boşluk bırakmadan girerek işleminizi tamamlayın.
 • QNB Finansbank için IBAN numarası alanına: TR 88 0011 1000 0000 0098 7265 91 yazın ve açıklama alanına yalnızca aktif kullandığınız sanal ya da fiziksel kartınızın arkasındaki 13 haneli barkod numarasını aralarında boşluk bırakmadan girerek işleminizi tamamlayın.
 • Yapı Kredi Bankası için IBAN numarası alanına: TR 62 0006 7010 0000 0077 5210 91 yazın ve açıklama alanına yalnızca aktif kullandığınız sanal ya da fiziksel kartınızın arkasındaki 13 haneli barkod numarasını aralarında boşluk bırakmadan girerek işleminizi tamamlayın.
 • Şekerbank için IBAN numarası alanına: TR 26 0005 9037 2013 0372 0067 07 yazın ve açıklama alanına yalnızca aktif kullandığınız sanal ya da fiziksel kartınızın arkasındaki 13 haneli barkod numarasını aralarında boşluk bırakmadan girerek işleminizi tamamlayın.
 • DenizBank için IBAN numarası alanına: TR 91 0013 4000 0163 2678 6000 01 yazın ve açıklama alanına yalnızca aktif kullandığınız sanal ya da fiziksel kartınızın arkasındaki 13 haneli barkod numarasını aralarında boşluk bırakmadan girerek işleminizi tamamlayın.
 • Alıcı Adı olarak, İninal Ödeme Ve Elektronik Para Hizmetleri A.Ş. yazılmalıdır.

Diğer bankalarda hesaplarının varsa EFT ile para transferi menüsüne girin;

 • IBAN numarası alanına: TR 36 0004 6007 8988 8000 0693 61 ve açıklama alanına yalnızca aktif kullandığınız sanal ya da fiziksel kartınızın arkasındaki 13 haneli barkod numarasını aralarında boşluk bırakmadan girerek işleminizi tamamlayın.
 • EFT için (Akbank ya da Garanti’den başka bir bankadan gönderim yapıyorsanız) alıcı ismine İNİNAL ÖDEME VE ELEKTRONİK PARA HİZMETLERİ A.Ş. yazmalısınız.
 • 15 dakika içerisinde bakiye kartınıza yüklenecektir.
 • Alıcı : İninal Ödeme Ve Elektronik Para Hizmetleri A.Ş. IBAN : TR 36 0004 6007 8988 8000 0693 61 Açıklama: ininal hesabınızın hesap numarası

Detaylar için tıklayın.

ininal karta ilk yüklemede 2.750 TL’ye kadar bakiye yüklenebilir. İlk yüklemeden sonraki yüklemeler için kartınızın ininal.com veya ininal mobil uygulamasından hesabınıza eklenmesi gerekmektedir. ininal.com veya ininal mobil uygulamasından eklenmeyen kartlara tek seferde 2.750 TL yükleme yapabilir, ikinci defa yükleme yapılamaz. Bunun için hesaba eklenmesi gerekmektedir.

ininal mobil uygulamamızı kullanarak kredi / banka kartınızdan hesabınıza bakiye yükleyebilirsiniz. ininal mobil uygulaması ana sayfasında, ‘Bakiye Yükle’ sekmesine tıklayarak, ininal kartınıza bakiye yükleyebilirsiniz. ininal hesabınıza banka kartıyla 5.000 TL, kredi kartıyla 2.750 TL'ye kadar bakiye yüklenebilir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı değilseniz, ininal’a yabancı pasaport bilgilerinizle kaydolabilirsiniz.   

 • Kayıt işlemleriniz için, ininal.com  web sitemizde ya da uygulamamızın sağ üst köşesinde “Yabancı Pasaportla Kayıt” butonuna tıklayınız.
 • Kişisel bilgilerinizi doldurun, Türkiye’de size ulaşabileceğimiz adresinizi yazın.   
 • Pasaportunuzun net bir fotoğrafını ve yüzünüzün yanında pasaportunuzun ilk sayfasını tuttuğunuz selfienizi filtresiz bir şekilde çekerek kayıt formuna yükleyin.  
 • İletişim bilgileri ve sözleşme adımında telefon numaranızı yazın ve ininal hesap seçiminizi yapın.  
 • Limitinizin yükselmesini isterseniz kuryemizi adresinize ücretsiz olarak çağırabilir, sözleşmenizi imzalayarak ininal Plus’lı olabilirsiniz. Sözleşme gönderiminde sadece sözleşme teslim edildiğini, zarfın içinde ininal kart bulunmadığını hatırlatmak isteriz. ininal kartınızı size en yakın satış noktalarımızdan satın alabilirsiniz.  
 • Formu gönderdikten sonra telefonunuza gelen SMS’teki doğrulama kodunu girerek kaydınızı tamamlayabilirsiniz.

ininal, Türkiye’nin en kolay erişilebilir ve kullanımı kolay finansal ürünüdür. Türkiye’yi ön ödemeli kart ile tanıştıran ininal’ın, 15 binden fazla satış, 50 binden fazla yükleme noktası ve milyonlarca kullanıcısı bulunuyor. ininal kartınıza yüklediğiniz bakiye kadar harcama yaparsınız, borcu faizi yoktur. ininal kartınızı internette, mağazalarda, yurt içinde ve yurt dışında her yerde kullanabilirsiniz. Banka kartınızın geçtiği her yerde rahatlıkla, güvenle işlem yapabilirsiniz. Dilerseniz kartınızdaki bakiyeyi ATM’lerden nakit çekebilir, ininal mobil uygulama üzerinden ininal kartlar arası para transferi yapabilir, 300’den fazla kuruma ait faturayı ödeyebilir ve tüm oyun E-Pin’lerini satın alabilirsiniz.

ininal kartınızı internette, mağazalarda, yurt içinde ve yurt dışında her yerde kullanabilirsiniz. Banka kartının geçerli olduğu her yerde geçerlidir.

13 yaşını dolduran herkes, T.C. kimlik kartı veya geçici ikamet kartı ile kayıt yaptırmak şartıyla ininal'da hesap oluşturarak ininal mobil uygulamayı ve ininal kartı kullanabilir.

ininal, Türkiye’nin en kolay erişilebilir ve kullanımı kolay finansal ürünüdür. Türkiye’yi ön ödemeli kart ile tanıştıran ininal’ın, 15 binden fazla satış, 50 binden fazla yükleme noktası ve milyonlarca kullanıcısı bulunuyor.

ininal kartınıza yüklediğiniz bakiye kadar harcama yaparsınız, borcu faizi yoktur.

ininal kartınızı internette, mağazalarda, yurt içinde ve yurt dışında her yerde kullanabilirsiniz.

Banka kartının geçtiği her yerde rahatlıkla, güvenle işlem yapabilirsiniz.

Dilerseniz kartındaki bakiyeyi ATM’lerden nakit çekebilir, ininal mobil uygulama üzerinden ininal kartlar arası para transferi yapabilir, 300’den fazla kuruma ait faturayı ödeyebilir ve tüm oyun E-Pin'lerini satın alabilirsiniz.

ininal kartı 13 yaşından büyük herkes kullanabilmektedir. Herhangi bir belge imzalamadan, 15 binden fazla satış noktamızdan kolayca sahip olabilir ve anında kullanmaya başlayabilirsiniz. Anonim olduğu için bilgilerinizin çalınması gibi bir şüpheye kapılmadan güvenle alışveriş yapabilirsiniz. ininal karta yüklediğiniz kadar harcarsınız. Kartınızın borcu, faizi yoktur.  ininal kartınızı kişileştirerek ininal avantajlarından da faydalanabilirsiniz. Kartınızı kişiselleştirerek için ininal mobil uygulaması üzerinden üye olup hesabınıza ininal kartınızı eklemeniz yeterlidir.

15 binden fazla ininal satış noktasından yeni kartınızı satın alabilirsiniz. Ayrıca anlaşmalı online satış noktalarından birini seçerek yeni kartınızı sipariş edebilirsiniz. Anlaşmalı Satış Noktalarımız: ŞOK Marketler, D&R, Migros, Teknosa, Vatan Bilgisayar, Pratik İşlem noktaları ve Kim Marketler. Online Satış Kanallarımız: Trendyol, n11.com, gittigidiyor.com, hepsiburada.com, D&R, Banabi, İstegelsin, Vatan Bilgisayar ve Teknosa web siteleri.

Toplamda 10 adet kart ekleyebilir ve kapatabilirsiniz. Aynı anda en fazla 5 karta sahip olabilirsiniz. Her kart için bir adet hesap açmanız gerekir.

Hayır, gerekmiyor. ininal karta herhangi bir sözleşme ya da form imzalamadan ve bankada hesap açmadan sahip olabilirsiniz. Satış noktalarından alabileceğiniz ininal kartı, ininal bakiye yükleme noktalarından veya ininal mobil uygulamasından bakiye yükleyerek kullanabilirsiniz.

Kartın arka yüzündeki 16 haneli ininal kart numarasının son dört rakamı kartınızın şifresidir. Kart şifresini ininal mobil uygulaması üzerinden değiştirebilirsiniz. Kart şifrenizi toplamda en fazla 5 defa değiştirebilirsiniz.

Evet, ininal VISA sanal ve fiziki kartınızdaki bakiyeyi, ininal troy sanal kartınızdaki bakiyeyi ATM’lerden nakit olarak çekebilirsiniz.

ininal.com veya ininal mobil uygulamasından hesabınıza eklenmiş tüm ininal kartların 1 ay içindeki toplamyükleme limiti 2.750 TLdir. Her ayın 1’inde bu limit tekrar 2.750 TL olarak güncellenir.

 

Hesabınızda bulunan toplam bakiye 2.750 TL'yi geçemez. Mevcut bakiyenizi dikkate alarak yükleyebileceğiniz maksimum tutar, 2.750 TL ile mevcut bakiyeniz arasındaki fark kadardır. Aylık yükleme limitiniz toplam 2.750 TL'dir ve bu limiti aşan bir bakiye yüklemesi gerçekleştiremezsiniz.

 

Yükleme limitlerinizi artırmak için, kimliğinizi doğrulayarak Onaylı hesaba geçiş yapabilirsiniz. Onaylı hesapta yükleme limiti 50.000 TL’dir.

 

Onaylı hesaptan limitinizi artırmak isterseniz 150.000 TL yükleme limiti için ininal Plus üyeliğine geçebilirsiniz. Bunun için limit artırım sözleşmesi imzalamanız gerekmektedir. Uygulamamız üzerinden kuryenizi ücretsiz çağırarak sözleşmenizi imzalayabilirsiniz.

Cep telefonunuza veya tabletinize uygulama mağazalarından indireceğiniz ininal mobil uygulaması üzerinden kartınızdaki bakiyenizi ve hareketlerinizi görüntüleyebilirsiniz.

Hayır, kart içerisinde bakiye yoksa herhangi bir ödeme işlemi gerçekleştiremezsiniz. Yüklediğiniz kadar harcarsınız.

Evet, VISA logolu ininal kartınızı yurt dışında da güvenle kullanabilirsiniz. Troy logolu sanal ininal kartınızı ise sadece internet alışverişinizde kullanabilirsiniz.

ininal karta sadece Türk Lirası ile bakiye yüklenebilmektedir. Bununla birlikte ininal kartınızla yurt dışı harcaması yapabilirsiniz. Döviz harcama işlemlerinde TL bakiyeniz otomatik olarak döviz kuruna çevrilir. Türk Lirası dışındaki para birimi işlemlerinde, yurt dışı takas işlemlerinde uygulanmakta olan döviz kuru; Merkez Bankası’nın uyguladığı kurlardan ve komisyonlardan dolayı farklılık gösterebilmektedir.

Evet, ininal mobil uygulaması içerisinden sanal kart oluşturarak anında internet alışverişlerinizde kullanmaya başlayabilirsiniz.

ininal’ınızla faydalanabileceğiniz avantajlı ve ayrıcalıklı kampanyalar için durmadan çalışıyoruz. Sizin için düzenlediğimiz kampanya ve avantajları https://www.ininal.com/kampanyalar adresinden takip edebilirsiniz. Ayrıca bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Facebook: https://www.facebook.com/ininalofficial

Instagram: https://www.instagram.com/ininalofficial/

Twitter: https://twitter.com/ininal

ininal kartınızda bakiye varsa kartınızla işlem yapmasanız da her ay 2 TL aylık kullanım ücreti alınır. Bu ücreti, ininal kart ve ininal mobil uygulamasının size en iyi şekilde ulaşabilmesi ve en güzel avantajları size getirebilmek için alıyoruz. İçinde bakiye olmayan kartlardan aylık kullanım ücreti alınmaz, bir aylık dönem kartınızı ininal mobil uygulamasına eklediğiniz gün başlar ve 31 günde bir yenilenir, geçmiş aylara dair kullanım ücreti tahsil edilmez ve kart eksi bakiyeye düşmez (Örnek: Ali’nin ininal kartında son 3 aylık dönem boyunca hiç bakiye yoksa ve Ali 4. ayın 31 günlük döngüsü içinde kartına para yüklerse, sadece 4. aya ait olan kullanım ücreti alınır).

Evet, ininal kartınızı kullanarak, 3D Secure sistemiyle güvenli şekilde ödeme yapabilirsiniz.

ininal kartınızı ininal mobil uygulaması üzerinden hesabınıza ekledikten sonra anında 3D Secure gerektiren işlemleri yapmaya başlayabilirsiniz. 3D Secure bir güvenlik prosedürüdür. Amacı, harcamalarınızı daha güvenli gerçekleştirmenizi sağlamaktır. Bu prosedürü kullanan internet sitelerinde alışveriş yapmak istendiğinizde, ininal kartınızı eklediğiniz hesaba bağlı telefona bir SMS kodu gönderilir. Bu SMS kodu internet sitesindeki ilgili bölüme yazılarak alışveriş işlemi tamamlanmış olur.

İnternette alışveriş yapmak istediğinizde sizden 16 haneli kart numarası, kartın son kullanma tarihi ve 3 haneligüvenlik kodu (CVV) istenir. Güvenlik kodu kartın arkasında yer alan, kart numarası ve son kullanma tarihininaltındaki 3 haneli numaradır ve değiştirilemez. 3 defa yanlış girildiğinde kartınız bloke olur. Kartınızın CVVkodunun yanlış girilmesinden kaynaklı bloke olduğunu düşünüyorsanız ininal mobil uygulamasından ininal Kartım > Diğer > CVV Bloğu kaldır butonuna basarak blokeyi kaldırabilirsiniz.

0850 311 77 01 ininal Müşteri Hizmetleri’ni arayıp kartınızda kalan bakiyenin transfer edilmesini talep edebilirsiniz.

İşleminize ait para iadenizi işlem yaptığınız internet alışveriş sitesi yapmaktadır. İade süresi işlem yaptığınız yere göre değişiklik göstermekte olup 12 gün kadar sürebilmektedir. İade tutarını, kart hareketlerinden takip edebilirsiniz.

İnternet alışverişlerinde güvenliğiniz için gönderilen SMS şifresi (3D Secure) ile işlem yapabilmeniz içinsistemimizde operatörünüzün doğru tanımlanmış olması gerekiyor. Gerektiğinde hesabınıza bağlı telefon numaranızı değiştirebilirsiniz, sonrasında ininal kartınız otomatik olarak 3D Secure ile alışverişe açılacaktır.

Kayıp veya çalıntı durumunda ininal mobil uygulaması üzerinden ya da 0850 311 77 01 ininal MüşteriHizmetlerini arayarak kartınızı kullanıma kapatabilirsiniz. Kendi bilgilerinizle kayıtlı farklı bir ininal kartınıza, kaybettiğiniz bakiyeniz aktarılabilir. Hesaba eklenmemiş kartlarda kalan bakiyeler başka kartlara aktarılamaz.

Kullanmadığınız kartlarınızı ininal mobil uygulaması üzerinden kolayca kapatabilirsiniz. ininal mobil uygulamasında yer alan Hesap menüsünden ininal Kart’ım > Kartı kapat adımlarını takip ederek ininal kartınızı kapatabilirsiniz. Uygulama üzerinden kart kapatma limitiniz 5 adettir.

15 binden fazla ininal satış noktasından yeni kartınızı satın alabilirsiniz. Ayrıca anlaşmalı online satış noktalarından birini seçerek yeni kartınızı sipariş edebilirsiniz. Anlaşmalı Satış Noktalarımız: Şok Marketler, D&R, Migros, Teknosa, Vatan Bilgisayar, Pratik İşlem noktaları ve Kim Marketler. Online Satış Kanallarımız: Trendyol, n11.com, gittigidiyor.com, hepsiburada.com, D&R, Banabi, İstegelsin, Vatan Bilgisayar ve Teknosa web siteleri.

Hayır, VISA dışında MasterCard ve TROY logolu kredi / banka kartlarınız ile de ininal kartınıza yükleme yapabilirsiniz.

Dolandırıcılık, e-ticaret dünyasında, başkalarına ait ön ödemeli kart, kredi kartı ya da banka kartı ile herhangibir iş yerinden işlem yaparak haksız kazanç sağlamak; bu sayede gerçek kart hamili, iş yeri ya da kartkuruluşu / ödeme kuruluşunu zarara uğratmak şeklinde kendini gösteriyor. Şüpheli işlem farklı durumlardaortaya çıkabilir: Kullanıcıya işlem yapıldıktan sonra bankasından ya da işlemin geçtiği e-ticaret sitesindengelen sms yada e-postada işlem bilgilerinin gönderilmesi ile müşteri bilgisi dışında kart bilgilerinin kullanıldığını öğrenir. Kullanıcı ekstresinde detayını bilmediği bir işlemle karşılaşır. Kullanıcı farkında olmadan bankatarafından kendisine gönderilen 3D Secure şifresini üçüncü kişilerle telefonda paylaşır. Kullanıcı gelen SMS yada e-postanın güvenli olduğunu düşünerek SMS ya da e-postada iletilen linke tıklayarak kart bilgilerini vetelefonuna gönderilen 3D Secure şifresini aslında güvenli olmayan bir platformda paylaşır. Özellikle herkesinkonuyla ilgili hassasiyeti ve korkusunun arttığı bu dönemde farklı isimlerde kişisel bilgi talep eden e-postalarveya kamu kuruluşları ile bağımsız sağlık örgütlerini kullanarak coronavirüse karşı para talep etmek veya kredikartı bilgilerinin talep edilmesi, zararlı içerik taşıyan mail eklerinin paylaşılması söz konusu olabilir. Bu tarziçerikli maillerle karşılaşırsanız maili açmadan önce içeriğinin doğruluğundan emin olunuz. Şüpheli bir durumlakarşılaştığınızda lütfen 0850 311 77 01 nolu çağrı merkezimizi arayın ya da info@ininal.com mail adresiüzerinden bizimle iletişime geçiniz.

ininal kartınızın CVV blokesini kaldırmak için mobil uygulamaya giriş yaptıktan sonra blokeli kartınızı seçerek Diğer İşlemler > CVV Bloğu > Kaldır adımlarını seçmeniz yeterli olacaktır.
 • ininal kart şifre blokesini kaldırmak için ininal mobil uygulamamıza giriş yaparak blokeli kartınızı seçin. Ardından, Diğer İşlemler > Şifre Bloğu > Kaldır adımlarına ilerleyerek şifre blokenizi kaldırabilirsiniz.
 • ininal kartınızı kapatmak için mobil uygulamamıza giriş yaptıktan sonra kartınızın üzerindeki “ininal kartım” adımına ilerleyin. Kartı kapat seçeneğini işaretledikten sonra kartınızı kapatma sebebinizi seçerek veya “Diğer” seçeneğiyle hesap kapatma sebebinizi yazarak devam edin. “Evet, kartı kapat” adımına ilerleyerek kart kapama sürecini tamamlayabilirsiniz. Toplamda 5 kez kart kapatma limitiniz bulunmaktadır.
 • İninal mobil uygulamamıza giriş yapın, Diğer > Ayarlar > Kişisel bilgiler > Telefon no. Adımlarıyla ilerleyin. Toplamda 5 kez telefon güncelleme hakkınız bulunur, “Onayla” adımını seçtikten sonra kayıtlı cep telefonunuza gelen SMS kodunu girin. Ardından güncellemek istediğiniz telefon numarasını tuşlayarak telefon numaranızı başarıyla güncelleyebilirsiniz.
 • ininal mobil uygulamamıza giriş yaparak, Diğer > Ayarlar > Kişisel bilgiler > E-posta adımına gelin. Güncellemek istediğiniz yeni e-posta adresinizi yazarak “Devam et” adımına ilerleyin. e-posta adresinize gelen doğrulama linkine tıklayarak e-posta adresinizi başarıyla güncelleyebilirsiniz.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunun, Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşlarına bildirdiği talimatlar doğrultusunda; 3 ay sürecek OHAL boyunca kartınızdan temassız işlemde yaşanabilecek olumsuzlukları engellemek amacıyla kartlı ödemelerde yapacağınız ilk temassız işleminizde şifre girmeniz gerekecektir. Sonraki işlemlerinizde ininal kartın temassız özelliğini kullanmaya devam edebilirsiniz.

ininal sanal kartınızı oluşturmak için mobil uygulamamıza giriş yaparak hesabınızdan “ininal kart ekle” seçeneğini seçiniz. Ardından “Sanal kart oluştur” adımını takip ederek, TROY kartı seçiniz ve “sonraki” seçeneği ile işleminizi sonlandırınız.  ininal TROY sanal kartınız, hesabınıza başarıyla eklenmiş olacaktır.

TROY, ödeme yapma, ATM’den para çekme gibi işlemleri sağlayan ilk Türk ödeme altyapısıdır. TROY altyapısının geçerli olduğu her yerde ininal TROY sanal kartınızı kullanabilir, TROY ve ininal’a avantajlardan yararlanabilirsiniz.

 

ininal TROY sanal kartınızla; online ödemelerinizi yapabilir, kartınızdan başka hesaplara para transferi gerçekleştirebilir, kartınıza kredi / banka kartı ile, EFT/Havale veya nakit ile para yükleyebilirsiniz. ininal’ın sunduğu avantajlı kampanyalardan yararlanabilirsiniz. TROY altyapısıyla ödeme alan dijital abonelikleriniz için ininal TROY sanal kartınızı kaydedebilir, ininal mobil uygulamamızdaki Ödeme adımından fatura ödeme, bağış yapma, oyun kodu satın alma gibi işlemlerinizi kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.

ininal mobil uygulamamıza giriş yaparak ister yeni hesap oluşturarak, isterseniz de var olan bir hesabınız üzerinden “ininal kart ekle” butonuna tıklayın. “Sanal kart oluştur” adımına ilerleyerek ekrandaki kartlar arasında seçim yapın ve “Sonraki” butonuna tıklayarak kartınızı oluşturun. “ininal karta git” butonundan kart bilgilerinizi görüntüleyebilir, ininal TROY sanal kartınızı online alışverişlerinizde kullanmaya başlayabilirsiniz.

ininal TROY sanal kartınıza kredi / banka kartınızla, Havale / EFT ile veya nakit olarak para yükleme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Para yükleme işlemi için ininal mobil uygulamamıza giriş yapın, ininal TROY sanal kartınızı eklediğiniz hesabınızdan “Para yükle” butonuna tıklayın. Yükleme gerçekleştirmek istediğiniz yöntemi seçerek ilerleyin.

Havale / EFT ile para yükleme işlemi gerçekleştirirken açıklama kısmına yükleme yapmak istediğiniz ininal hesap numaranızı yazmayı unutmayın.

Şu anda ininal TROY sanal kartınızı online ödemelerinizde kolaylıkla kullanabilirsiniz. Fiziksel TROY kart için sürprizlere hazırlıklı olun.

Türkiye’nin ilk ödeme altyapısı olan TROY’un altyapısını kabul eden tüm online alışveriş işlemlerinizi gerçekleştirebilmek için ininal TROY sanal kart oluşturabilir, hem ininal hem de TROY’un sunduğu avantajlardan yararlanabilirsiniz.

ininal.com veya ininal mobil uygulamamız üzerinden hesabınıza eklendiğiniz tüm ininal kartlarınız aylık toplam harcama limiti hesap limitiniz kadardır. Kimlik bilgilerinizi doğrulayarak hesap limitinizi 50.000 TL’ye yükseltebilir, Limit Artırım Sözleşmemizi imzalayarak hesap limitinizi 150.000 TL’ye çıkarabilirsiniz. Her ayın ilk gününde hesap limitiniz sıfırlanarak yeniden kullanıma açılacaktır.

ininal kartlar ininal hesaplara eklenir.

Eğer daha önce kart eklemediğiniz bir TL hesabınız varsa, “ininal kart ekle” butonuna tıklayarak yeni kartınızı ekleyebilirsiniz.

Eğer kart eklenmemiş bir hesabınız yoksa, öncelikle yeni bir hesap oluşturmanız gerekir.

ininal hesabınıza, en fazla 5 adet ininal kart ekleyebilirsiniz ve  bir yıl içinde toplamda 10 kart ekleme hakkınız bulunmaktadır.

İninal mobil uygulaması > Ödeme > Oyun Kodu adımlarını takip ederek Steam oyun kodu satın alabilirsiniz. Ayrıca Steam web sitesindeki hesabınıza ve Steam mobil uygulamasındaki hesabınıza ininal kartınızı kaydederek güvenle satın alabilirsiniz.

ininal kartınızı tüm mobil uygulamalarda ödeme yöntemi olarak kaydederek güvenle kullanabilirsiniz. Yüklediğiniz kadar harcayabildiğiniz için sürpriz ödeme tutarları ile karşılaşmazsınız.

ininal Plus hesap ile aylık 150 bin TL’ye kadar işlem yapabilir, tüm hesaplarınızdan sınırsız adet 7/24 EFT yapabilir, faturalarınızı ödeyebilir, VISA ayrıcalığı ile tüm ATM’leri kullanabilir, ininal’ın tüm ayrıcalıklarına daha yüksek limitinizle erişebilirsiniz.

 

ininal Plus Hesap sahibi olmak için kimlik doğrulama adımlarını tamamlayarak adresinize ücretsiz kurye çağırmanız ve sözleşmeyi imzalamanız gerekmektedir. Kimlik doğrulama adımlarını tamamladığınızda hesap limitiniz 50 bin TL’ye, adresinize gelen sözleşmeyi imzaladıktan kısa bir süre sonra hesabınız ininal Plus’a yükselecektir.

 

ininal Plus Hesaba geçmek için T.C. vatandaşı olmak ya da T.C. İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından geçerli kimlik belgelerini ibraz etmek ve 18 yaşından büyük olmak gereklidir.

 

Yabancı uyruklu kişiler, ininal’a pasaport bilgileri ile kaydolabilirler ve ininal plus hesaba geçiş yapabilirler. https://www.ininal.com/register-form link üzerinden forumu doldurarak kayıt işlemlerini tamamlayabilirler.

 • Para yükleme limitiniz aylık 2.750 TL’den 150 bin TL’ye yükselir.
 • Nakit çekim limitiniz yıllık 1000 TL’den 150 bin TL’ye yükselir.
 • Ayrıca ininal Plus hesap ile bankaya ve diğer ininal’lılara para transferi yapabilirsiniz.

ininal mobil uygulaması üzerinden tamamen dijital bir süreç ile, 5 adımda adres ve kimlik teyidinitamamlayarak aylık 2750 TL olan limitinizi 150 bin TLye artırarak kolayca ininal Plus hesaba geçebilirsiniz. ininal Plus adımları: ininal mobil uygulama > Profil > Hesap Bilgileri > Limitini Artır sekmesini tıklayıp limitartırma işlemlerine başlayabilirsiniz. Sonrasında tek yapmak gereken aşağıdaki adımları takip etmek.

 • Kimliğinizin fotoğrafını çekin ve telefonunuzdan okutun
 • Selfie aşamalarını tamamlayın
 • İkametgah adresinizi girin
 • ininal Plus'lı ol butonuna tıklayın
 • Sözleşmenizin teslim edileceği adres bilgisini yazın ve kuryenizi ücretsiz çağırın..

ininal bir elektronik para kuruluşudur. Bağlı olduğumuz yasalar gereği hesabınızın gerçekten size ait olduğunu doğrulamaya ihtiyacımız bulunmaktadır. Kişisel verilerinizi koruyacağımızdan ve Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince davranacağımızdan emin olabilirsiniz.

Limit artışı, tüm doğrulama adımları başarıyla tamamlandıktan ve belirtilen adrese kurye ile teslim edilen sözleşmenin imzalanmasından sonra gerçekleştirilecektir. Yüklenen belgelerin eksik veya okunaksız çıkması ya da girilen bilgilerin hatalı olması durumunda ininal mobil uygulamasında doğrulama işleminin tekrar yapılması gerekecektir.

ininal Plus’ta yıllık nakit çekim limiti 150.000 TL’dir.

ininal Plus’ta yıllık nakit çekim limiti 150.000 TL’dir. 

iPhone ve Android işletim sistemine sahip cep telefonlarına uygulama mağazalarından indireceğiniz ininal mobil uygulaması üzerinden saniyeler içerisinde ininal’lı olabilirsiniz. Hesabınızı açtıktan sonra uygulama içerisinde ana sayfadaki Kart Ekle butonuna tıklayıp, ininal kartınızın arkasında bulunan 13 haneli barkod numarasını girmeniz ya da kameranızla barkodu okutmanız yeterli.

ininal mobil uygulama ana sayfasındaki kart görselinin üzerine tıklayıp fiziksel kartınızın barkod numarasına, sanal kartınızın ise tüm bilgilerine ulaşabilirsiniz.

ininal mobil uygulamamızdan "Şifremi Unuttum" başlığına tıklayarak hesabınıza ait bilgileri doğruladıktan sonra, sisteme kayıtlı cep telefonuna gönderilen Geçici Şifre’yi girerek hesabınıza ait şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

ininal mobil uygulama üzerinden alınan e-pin'ler iade edilemez ve değişim yapılamaz. E-pinler, satın alımı gerçekleştikten sonra size ait kullanıcı bilgilerinin altına otomatik olarak kaydolur ve kayıt işlemi gerçekleştikten sonra kullanılmış olarak sayılır. Hesabınıza tanımlanmış e-pin'in kodlarını ininal mobil uygulamada yer alan "Satın aldığım e-pinler" alanından görebilirsiniz.

iPhone ve Android işletim sistemine sahip cep telefonlarına uygulama mağazalarından indireceğiniz ininal mobil uygulaması üzerinden saniyeler içerisinde ininal’lı olabilirsiniz. Hesabınızı açtıktan sonra uygulama içerisinde ana sayfadaki "Kart Ekle" butonuna tıklayıp, ininal kartınızın arkasında bulunan 13 haneli barkod numarasını girmeniz ya da kameranızla barkodu okutmanız yeterli olacaktır. Fiziksel kartınızı barkod okutarak eklemeniz halinde, kart numarasının son 4 hanesini girmeniz gerekmektedir.

Değerli bireysel müşterimiz, sunduğumuz hizmetlerden kaynaklı olarak yaşadığınız (bireysel nitelik taşıyan, dolayısıyla ticari faaliyet kapsamına girmeyen) ihtilaf konusunda kuruluşumuza, uyuşmazlığa konu işlem veya eylemin gerçekleştiği tarihten itibaren en geç 2 yıl içerisinde yazılı başvuru gerçekleştirmiş ve bu başvurunuzbaşvuru tarihinizden itibaren 20 gün içerisinde yanıtlanmamışsa, yanıt verilmesi gereken 20 günlük sürenin bitiminden itibaren başvurunuz olumsuz yanıtlanmış veya verilen yanıtı yeterli bulmamanız halinde yanıt tarihinden itibaren 60 gün içerisinde Türkiye Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşları Birliği (“TÖDEB”) Bireysel Müşteri Hakem Heyetine İlişkin Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik uyarınca konuyla ilgili TÖDEB Bireysel Müşteri Hakem Heyeti’ne başvurma hakkınız bulunmaktadır.  

TÖDEB Bireysel Müşteri Hakem Heyeti’ne başvuru formuna aşağıdaki linkten veya www.todeb.org.trsitesinden ulaşabilirsiniz. Form ilgili bilgilerin doldurulması ve gerekli belgelerin yüklenmesi sonucu www.todeb.org.tr adresi üzerinden elektronik olarak iletilebilir. 

https://todeb.org.tr/hakemheyetibasvuruformu/

TÖDEB Bireysel Müşteri Hakem Heyeti’ne başvuru ile ilgili tüm detaylı bilgilere buraya tıklayarak ( https://todeb.org.tr/sayfa/bireysel-musteri-hakem-heyeti/56/ ) ulaşabilirsiniz. Ayrıca, Bilgilendirme Broşürünü de inceleyebilirsiniz.