Sıkça Sorulan Sorular

Sonuç Bulunamadı
ininal nedir?

ininal, Türkiye’nin en kolay erişilebilir ve kullanımı kolay finansal ürünüdür. Türkiye’yi ön ödemeli kart ile tanıştıran ininal’ın, 15 binden fazla satış, 50 binden fazla yükleme noktası ve milyonlarca kullanıcısı bulunuyor. ininal Kart’ına yüklediğin bakiye kadar harcama yaparsın, borcu faizi yoktur. ininal Kart’ını internette, mağazalarda, yurt içinde ve yurt dışında her yerde kullanabilirsin. Banka kartının geçtiği her yerde rahatlıkla, güvenle işlem yapabilirsin. Dilersen kartındaki bakiyeyi ATM’lerden nakit çekebilir, ininal Cüzdan üzerinden ininal Kart’lar arası para transferi yapabilir, 300’den fazla kuruma ait faturayı ödeyebilir ve tüm oyun E-Pin’lerini satın alabilirsin.

ininal Kart her yerde kullanılabilir mi / nerelerde kullanılabilir?

ininal Kart’ını internette, mağazalarda, yurt içinde ve yurt dışında her yerde kullanabilirsin. Banka kartının geçerli olduğu her yerde geçerlidir.

Yaş sınırı var mı?

ininal Kart’a 13 yaşından büyük herkes sahip olabilir. ininal Kart’ı velisinin gözetiminde kullanacaklar için yaş sınırı yoktur.

Neden ininal Kart’ı tercih edeyim? / Neden ininal Kart kullanmalıyım?

ininal, Türkiye’nin en kolay erişilebilir ve kullanımı kolay finansal ürünüdür. Türkiye’yi ön ödemeli kart ile tanıştıran ininal’ın, 15 binden fazla satış, 50 binden fazla yükleme noktası ve milyonlarca kullanıcısı bulunuyor. ininal Kart’ına yüklediğin bakiye kadar harcama yaparsın, borcu faizi yoktur. ininal Kart’ını internette, mağazalarda, yurt içinde ve yurt dışında her yerde kullanabilirsin. Banka kartının geçtiği her yerde rahatlıkla, güvenle işlem yapabilirsin. Dilersen kartındaki bakiyeyi ATM’lerden nakit çekebilir, ininal Cüzdan üzerinden ininal Kart’lar arası para transferi yapabilir, 300’den fazla kuruma ait faturayı ödeyebilir ve tüm oyun E-Pin’lerini satın alabilirsin.

ininal Kart’ın banka kartından farkı nedir?

ininal Kart’ı 13 yaşından büyük herkes kullanabilmektedir. Herhangi bir belge imzalamadan, 15 bin’den fazla satış noktamızdan kolayca sahip olabilir ve anında kullanmaya başlayabilirsin. Anonim olduğu için bilgilerinin çalınması gibi bir şüpheye kapılmadan güvenle alışveriş yapabilirsin. Yüklediğin kadar harcarsın, borcu, faizi yoktur.

ininal Kart’ı nerelerden satın alabilirim? Satın aldığım karta nereden yükleme yapabilirim?

ininal Kart’ı ŞOK Market, D&R, Kim Market, Kipa, Macrocenter, Migros, Pratik İşlem noktaları, Teknosa ve Vatan Bilgisayar’dan satın alabilirsin. Kartına banka ATM’leri, Kipa, Migros, Macrocenter, PTTMatik’ler, Nkolay ve Pratik İşlem noktaları, Şok Market’ler ve Teknosa mağazalarından bakiye yükleme yapabilirsin.

Kaç adet ininal Kart ekleyebilirim?

ininal hesabına, en fazla 5 adet ininal Kart ekleyebilirsin.

Banka hesabı açmam gerekiyor mu?

Hayır, gerekmiyor. ininal Kart’a herhangi bir sözleşme ya da form imzalamadan ve bankada hesap açmadan sahip olabilirsin. Satış noktalarından alabileceğin ininal Kart’ı, ininal bakiye yükleme noktalarından veya ininal Cüzdan mobil uygulamasından bakiye yükleyerek kullanabilirsin.

ininal Kart şifrem nedir, nereden alabilirim? Parolamı nasıl değiştirebilirim?

Kartın arka yüzündeki 16 haneli ininal Kart numaranın son dört rakamı kartının şifresidir. Kart şifresini ininal Cüzdan üzerinden değiştirebilirsin. Kart şifreni toplamda en fazla 5 defa değiştirebilirsin.

ininal Kart’ımdaki bakiyeyi nakit olarak çekebilir miyim?

Evet, yeni ininal Visa Kart’ındaki bakiyeyi ATM’lerden nakit olarak çekebilirsin.

Harcama limiti nedir?

ininal.com veya ininal Cüzdan uygulamasından hesaba eklenmiş tüm ininal Kart’ların 1 ay içindeki toplam harcama limiti 1.250 TL’dir. Her ayın 1’inde bu limit tekrar 1.250 TL olarak güncellenir.

Kart bakiyemi ve hareketlerimi nasıl / nereden görebilirim?

iPhone ve Android işletim sistemine sahip cep telefonlarına uygulama mağazalarından indireceğin ininal Cüzdan uygulaması üzerinden, veya ininal.com Online İşlemler’den kartındaki bakiyeni ve hareketlerini görüntüleyebilirsin.

Kart içerisinde bakiyem olmasa bile ödeme yapabilir miyim? Bakiyem eksiye düşebilir mi?

Hayır, kart içerisinde bakiyen yoksa herhangi bir ödeme işlemi gerçekleştiremezsin. Yüklediğin kadar harcarsın, borcu, faizi yoktur.

ininal Kart’ı yurt dışında da kullanabilir miyim?

Evet, ininal Kart’ını yurt dışında da güvenle kullanabilirsin.

Nasıl yurt dışı harcaması yapabilirim?

ininal Kart’a sadece Türk Lirası bakiye yüklenebilmektedir. Bununla birlikte ininal Kart’ınla yurt dışı harcaması yapabilirsin. Döviz harcama işlemlerinde TL bakiyen otomatik olarak döviz kuruna çevrilir. Türk Lirası dışındaki para birimi işlemlerinde, yurt dışı takas işlemlerinde uygulanmakta olan döviz kuru; Merkez Bankası’nın uyguladığı kurlardan ve komisyonlardan dolayı farklılık gösterebilmektedir.

Fiziksel kart olmadan da ödeme yapabilir miyim?

Evet, ininal Cüzdan uygulaması içerisinden sanal kart oluşturarak anında internet alışverişlerinde kullanmaya başlayabilirsin.

ininal Kart’a özel kampanyalar, indirimler var mı?

ininal’ınla faydalanabileceğin en havalı kampanyalar için durmadan çalışıyoruz  Senin için düzenlediğimiz kampanya ve avantajları ininal.com ve https://blog.ininal.com/@ininalkart adreslerinden ayrıca ininal Facebook, Instagram ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsin.

Aylık kullanım ücreti ne kadar?

ininal Kart’ında bakiye varsa kartınla işlem yapmasan da her ay 2 TL aylık kullanım ücreti alınır. Bu ücreti, ininal Kart ve Cüzdan’ın sana en iyi şekilde ulaşabilmesi ve en güzel avantajları sana getirebilmek için alıyoruz. İçinde bakiye olmayan kartlardan aylık kullanım ücreti alınmaz, bir aylık dönem kartını ininal Cüzdan'a eklediğin gün başlar ve 31 günde bir yenilenir,  geçmiş aylara dair kullanım ücreti tahsil edilmez ve kart eksi bakiyeye düşmez (Örnek: Ali’nin ininal Kart’ında son 3 aylık dönem boyunca hiç bakiye yoksa ve Ali 4. ayın 31 günlük döngüsü içinde kartına para yüklerse, sadece 4. aya ait olan kullanım ücreti alınır).

Bu kart ile güvenli ödeme yapabilir miyim?

Evet, ininal Kart’ını kullanarak, 3D Secure sistemiyle güvenli şekilde ödeme yapabilirsin.

İnternet harcamalarımı nasıl 3D Secure ile gerçekleştirebilirim?

ininal Kart’ını ininal.com ya da ininal Cüzdan üzerinden hesabına ekledikten sonra anında 3D Secure gerektiren işlemleri yapmaya başlayabilirsin. 3D Secure bir güvenlik prosedürüdür. Amacı, harcamalarını daha güvenli gerçekleştirmeni sağlamaktır. Bu prosedürü kullanan internet sitelerinde alışveriş yapmak istendiğinde, ininal Kart’ını eklediğin hesaba bağlı telefona bir SMS kodu gönderilir. Bu SMS kodu internet sitesindeki ilgili bölüme yazılarak alışveriş işlemi tamamlanmış olur.

CVV (Güvenlik Kodu) nedir?

İnternette alışveriş yapmak istediğinde senden 16 haneli kart numarası, kartın son kullanma tarihi ve 3 haneli güvenlik kodu (CVV) istenir. Güvenlik kodu kartın arkasında yer alan, kart numarası ve son kullanma tarihinin altındaki 3 haneli numaradır ve değiştirilemez. 3 defa yanlış girildiğinde kartın bloke olur. Kartının CVV kodunun yanlış girilmesinden kaynaklı bloke olduğunu düşünüyorsan bizden destek talep edebilirsin.

Tarihi geçmiş kartımın bakiyesini nasıl kullanabilirim?

0850 311 77 01 ininal Müşteri Hizmetleri’ni arayıp kartında kalan bakiyenin transfer edilmesini talep edebilirsin.

Online alışverişimi iptal ettiğimde paramı ne zaman geri alabilirim?

İşlemine ait para iadeni işlem yaptığın internet sitesi yapmaktadır. İade süresi işlem yaptığın yere göre değişiklik göstermekte olup 12 gün kadar sürebilmektedir. İade tutarını, kart hareketlerinden takip edebilirsin.

SIM kartımı veya telefon numaramı değiştirdiğimde ne yapmam gerekir?

İnternet alışverişlerinde güvenliğin için gönderilen SMS şifresi (3D Secure) ile işlem yapabilmen için sistemimizde operatörünün doğru tanımlanmış olması gerekiyor. Operatör (SIM Kart) değişikliği yaptığın günden itibaren ininal Kart’ın otomatik olarak 3D Secure işlemlerine açılacaktır.

Kartım çalınırsa veya kaybolursa ne yapmam gerekir?

Kayıp veya çalıntı durumunda ininal Cüzdan uygulaması üzerinden ya da 0850 311 77 01 ininal Müşteri Hizmetleri’ni arayarak kartını kullanıma kapatabilirsin. Kendi bilgilerinle kayıtlı farklı bir ininal Kart’ına, kaybettiğin bakiyen aktarılabilir. Hesaba eklenmemiş kartlarda kalan bakiyeler başka kartlara aktarılamaz.

ininal Kart’ımı nasıl kapatabilirim? En fazla kaç adet ininal Kart kapatabilirim?

Kullanmadığın kartları ininal Cüzdan uygulaması üzerinden kolayca kapatabilirsin. Kartının üzerine tıkladığında kart detay sayfası açılır. Açılan kart detay sayfasında, Kart İşlemleri butonuna tıklayıp, Kart Kapatma seçeneğini seçerek kartını kapatabilirsin. Uygulamadan kart kapatma limitin 5 adettir.

ininal Kart’ı nereden alabilirim?

15 binden fazla ininal satış noktasından yeni kartını satın alabilirsin. Ayrıca anlaşmalı online satış noktalarından birini seçerek yeni kartını sipariş edebilirsin.

Anlaşmalı Satış Noktalarımız: Şok Marketler, D&R, Migros, Teknosa, Vatan Bilgisayar, Pratik İşlem noktaları ve Kim Marketler.

Online Satış Kanallarımız: Trendyol, n11.com, gittigidiyor.com, hepsiburada.com, D&R, Banabi, İstegelsin, Vatan Bilgisayar ve Teknosa web siteleri.

Sadece Visa Kart’larım ile mi ininal Kart’a yükleme yapabilirim?

Hayır, Visa dışında MasterCard ve TROY logolu kredi / banka kartların ile de ininal Kart’ına yükleme yapabilirsin.

Dolandırıcılık nedir ve şüpheli işlemlerde yapılması gerekenler nelerdir?

Dolandırıcılık, e-ticaret dünyasında, ‘’ başkalarına ait ön ödemeli kart, kredi kartı ya da banka kartı ile herhangi bir iş yerinden işlem yaparak haksız kazanç sağlamak; bu sayede gerçek kart hamili, iş yeri ya da kart kuruluşu/ödeme kuruluşunu zarara uğratmak şeklinde kendini gösteriyor. Şüpheli işlem farklı durumlarda ortaya çıkabilir:

  • Kullanıcıya işlem yapıldıktan sonra bankasından ya da işlemin geçtiği e-ticaret sitesinden gelen sms yada e-postada işlem bilgilerinin gönderilmesi ile müşteri bilgisi dışında kart bilgilerinin kullanıldığını öğrenir.
  • Kullanıcı ekstresinde detayını bilmediği bir işlemle karşılaşır.
  • Kullanıcı farkında olmadan banka tarafından kendisine gönderilen 3D Secure şifresini üçüncü kişilerle telefonda paylaşır.
  • Kullanıcı gelen sms ya da e-postanın güvenli olduğunu düşünerek sms ya da e-postada iletilen linke tıklayarak kart bilgilerini ve telefonuna gönderilen 3D Secure şifresini aslında güvenli olmayan bir platformda paylaşır.

Özellikle herkesin konuyla ilgili hassasiyeti ve korkusunun arttığı bu dönemde farklı isimlerde kişisel bilgi talep eden e-postalar veya kamu kuruluşları ile bağımsız sağlık örgütlerini kullanarak coronavirüs’e karşı para talep etmek veya kredi kartı bilgilerinin talep edilmesi, zararlı içerik taşıyan mail eklerinin paylaşılması  söz konusu olabilir. Bu tarz içerikli maillerle karşılaşırsanız maili açmadan önce içeriğinin doğruluğundan emin olunuz.

Şüpheli bir durumla karşılaştığınızda lütfen 0850 311 77 01 nolu çağrı merkezimizi arayın ya da info@ininal.com mail adresi üzerinden bizimle iletişime geçiniz.