En QR’lı Ödeme ininal’da

MULTINET GEÇERLİ RESTORANLARDA İNİNAL'LILAR KÂRA GEÇİYOR

MultiNet’in geçerli olduğu binlerce restoranda ödemenizi ininal Cüzdan uygulamasındaki QR ile ödeme özelliğiyle gerçekleştirin, harcamanızın %5’ini anında geri kazanın!
ininal Cüzdan’a girin harcama noktalarını bulun ve hemen kazanmaya başlayın!
ininal MOBİL UYGULAMASI'NI İNDİR
App Store Google Play Store App Gallery

Koronavirüs (Covid-19) pandemisi, hayatımızda birçok şeyi değiştirdi ve yepyeni kavramları beraberinde getirdi. Bunların başında da sosyal mesafe ve temas geliyor. Üstelik diğer insanlarla aramızdaki mesafeyi açıp temastan kaçındığımız için birçok uygulama da değişiklik gösterdi. Örneğin artık birçok kişi nakit ödeme yerine temassız ödeme yöntemlerini tercih ediyor. Bu temassız ödeme yöntemlerinden biri de QR kod ile ödeme.

QR Kod ile Ödeme Nedir?

İngilizce açılımı Quick Response olan QR kodun Türkçe karşılığı “çabuk tepki”. Temel olarak QR kodlar; herhangi bir adres, metin veya web sitesine ulaşmanızı sağlar. İlk olarak Toyota bünyesinde yer alan Denso Wawe tarafından kullanılan QR kodların tamamı birbirinden farklı ve kendine özgüdür. Bu nedenle de farklı işlemler için QR kodlar oluşturulduğunda herhangi bir karışıklık yaşanmaz. Ayrıca neredeyse tamamı kare formatta olduğu için QR kodlara “kare kod” adı da verilir.

Whatsapp ve Telegram gibi birçok crossplatform uygulamayı bilgisayar üzerinden açmak için bilgisayar ekranında çıkan kodu telefona okutmak gerekiyor. Koronavirüs pandemisinin ortaya çıkmasından önce QR kodlar genellikle bu tip uygulamalar için kullanılıyordu. Pandemi ile beraber bu sistem, ödeme yöntemleri arasında da kendine yer bulmaya başladı. Fiziksel mesafe ve teması önleyebilmek için birçok kişi QR kod ile ödeme gibi yöntemlere yönelir oldu.

QR kodla ödeme işlemi aslında yukarıda da bahsettiğimiz temel formatta gerçekleşiyor. Telefon aracılığı ile bir ödeme kodunu okuttuğunuz zaman, ödeme yapma ekranına gidiyorsunuz ve “Öde” veya “Ödemeyi Tamamla” gibi seçeneklere tıklayıp ödeme yapabiliyorsunuz. Çoğunlukla da POS cihazları üzerinden oluşturulan kodların okutulması gerekiyor. Ancak bazı şirketler, POS cihazına ek olarak telefon üzerinden de kod oluşturabiliyor.

ininal ile QR Ödeme Nasıl Yapılır?

Android ve iOS işletim sistemine sahip akıllı telefonlara indirilip kullanılabilen ininal uygulaması ile QR kodlu ödeme yapmanız mümkün. Uygulamaya giriş yaptıktan sonra sol üst köşedeki karekod sembolüne tıkladığınızda “Ödeme Yap” butonuna basarak işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Daha önce ininal uygulamasına kamera kullanma yetkisi vermediyseniz bu aşamada erişim talebi gelecektir. Kamera kullanım yetkisi verdikten sonra QR kodu telefonun kamerasıyla taramanız yeterli. Ardından kolayca ödeme yapmış olacaksınız.

ininal QR Kod İndirimi Nedir?

Pandemide güvenli bir şekilde temassız teslimat isteyenler için geliştirilen ininal QR ödeme sistemi, tek tuşla ininal aracılığı ile kullanılabiliyor. Böylece virüsten korunmak için uyulması gereken en önemli kurallardan biri olan “gereksiz temastan kaçınma” gerçekleşmiş oluyor.

Bununla birlikte ininal, Türkiye’nin en yaygın yemek kartı ödeme sistemlerinden MultiNet ile tüm kullanıcılar için bir iş birliğine imza attı. Bu anlaşma sayesinde ininal kullanıcılarına özel olarak MultiNet üye iş yerlerinde yapılacak QR kod ödemeleri artık indirimli olacak. Yani Türkiye’de faaliyet gösteren 30 binden fazla restoranın üyesi olduğu MultiNet’te ödeme yapan ininal'lılar, %5 indirimden yararlanabiliyor. Hem gel-al hem de kapıda ödeme seçeneklerinde geçerli olacak bu kampanya ile ilgili bilmeniz gereken en önemli nokta ise eve verilen siparişlerde ödeme seçeneği olarak MultiNet’i işaretlemeniz gerektiği.

Ödeme sırasında, POS cihazında çıkan karekodu ininal Cüzdan uygulaması ile okutmanız yeterli olacak. Bunun dışında herhangi bir şey yapmanıza gerek yok. Son olarak QR kod ile indirimli yemek siparişi gibi özel indirimleri takip etmek için ininal Kampanyalar sayfasını takip edebilirsiniz.

ininal Kart ile Tanışın

Her yerde geçerli, yüklediğiniz kadar harcadığınız, sizi borçlandırmayan çipli ve temassız seçenekleri bulunan, güvenli ve hızlı alışveriş kartı.

KAYIT OL