Sıkça Sorulan Sorular

ininal Kart nedir ?

ininal Kart; Mastercard güvencesi ile sunulan ön-ödemeli bir alışveriş kartıdır. Kartınıza 25, 50, 100, 150, 200, 250 ve 300TL tutar seçenekleri ile yükleme yapabilirsiniz. Internet üzerinde üye işyerlerimizden indirimli ve diğer Internet sitelerinden güvenli bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz.


Bankada hesap açtırmam gerekiyor mu?

Kartin bagli oldugu bir banka hesabi yoktur. Ininal Kart’a sahip olmak için herhangi bir sözlesmeye bagli olmadan, sadece kart satis noktalarina gidip, seçtiginiz tutarda yükleme yapabilir ve form doldurmadan, imza atmadan Kartınızi satin alabilirsiniz.


Kredi kartı kullanmayanlara avantajı nedir?

Internet üzerinden alisveris yapmak istediginizde, kredi Kartınızin olmamasi sorun teskil etmez. Örnegin; Internetten 100TL’ye satin almak istediginiz bir ürün varsa, ininal Kart’iniza 100 TL yükleyip, alisverisinizi gerçeklestirebilirsiniz.


Kredi kartı kullananlara avantajı nedir?

Kredi Kartınız varsa ancak kredi karti bilgilerinizi Internet sitelerine vermek sizi tedirgin ediyorsa, yine ininal Karti alabilir, bu kartin üzerindeki bilgileri kullanarak, kredi karti bilgilerinizi paylasmadan dilediginiz ürünü satin alabilirsiniz.


Gerçek bir kart mıdır?

ininal, sadece internet üzerinden islem yapabileceginiz sanal bir kart degil gerçek bir karttir. Dolayisi ile bu karti, internetten alisveris disinda, marketlerde, restaurantlarda, alisveris merkezlerinde, kisaca “MasterCard” logosunu gördügünüz tüm noktalarda bir kredi ya da banka karti gibi kullanabilirsiniz.


Bana indirim avantajı sağlar mı?

ininal’in anlasmali oldugu is yerlerinden ve internet sitelerinden, özel indirimler alabilirsiniz. Sitenin sagladigi mevcut indirimlerin yani sira, % 50' ye varan ekstra indirimler kazanabilirsiniz. Sitemizde yer alan ininal Program Ortagi, indirim oranina iliskin bilgiler, degisiklik arz edebilir ve güncel olmayabilir. Herhangi bir hatadan ininal sorumlu tutulamaz. Güncel verileri ögrenebilmek için 0212 331 70 67'den ininal ile irtibata geçebilirsiniz.


ininal Kart'ı nasıl ve nereden alabilirim?

Türkiye çapinda 6000' in üzerindeki parekende satis noktasindan ininal Kartınızi alip, belirli seçeneklerle bakiye yüklemesi yapabilirsiniz.


ininal Kart için ücret nedir?

Kart satis ücreti 5 TL’dir.Ininal Kart’in yillik hizmet bedeli bulunmamaktadir. Kartınızi aldiktan sonra ininal.com üzerinden Kartınızi aktif etmeniz gerekmektedir. Ininal Kartınız’in kullanimin’da aylik 1TL kullanim ücreti bakiyeniz’den düsülür. Kartınızda bakiye olmamasi durumunda herhangi bir bakiye düsüsü gerçeklesmez.


Nasıl kullanırım?

ininal Kart'inizi satin aldiktan sonra, MasterCard logosu gördügünüz her isletmede tüm internet sitelerinde güvenli ve indirimli alisverislerde kullanabilirsiniz.


ininal kartımla 3D işlem nasıl yapabilirim?

Kartınızı temin ettikten sonra www.ininal.com üzerinden GSM numaranız ile birlikte tanımladıktan en erken 24 saat sonra 3D Secure desteği veren Internet sitelerinde kullanmaya başlayabilirsiniz.


ininal Kart şifremi nasıl alabilirim?

Kart numaranizin son dört rakami kart sifrenizdir. Kartınızın şifresini PTTMatik'lerden değiştirebilirsiniz.


Kartıma nasıl para yüklerim?

ininal Kart'ınıza yükleme noktalarında bir sefer’de maksimum 300 TL ve toplamda 5.000 TL para yüklemesi olacak şekilde dilediginiz tutarı yükleyebilirsiniz. Kartınıza yeniden yükleme yapmak için www.ininal.com üzerinden CEP/GSM numaranız ile aktivasyon surecini tamamlamanız gerekmektedir.

İkinci ve sonraki yüklemelerinizde, yükleme noktasına göre farklı ücretlendirmelerde yükleme bedeli alinir. ininal Kart'ınıza dolum noktalarımızda yatırabileceğiniz en düşük para tutarları; Migros ve Tansaş'larda 25 TL, PTT merkez şube ve online bakiye servisimizde 10 TL ve PTTmatik ATM'lerinde ise 5 TL'dir.


Kartıma tekrar para yükleyebilir miyim?

www.ininal.com web sitesinde yer alan güncel kart satis ve yükleme noktalarimizdan seçeçeginiz tutarlarda Kartınıza bakiye yükleyebilirsiniz.


Kaç adet ininal kart satın alabilirim?

İstediğiniz kadar ininal kart alabilirsiniz. Fakat regülasyon (kurallar) gereği sadece 3 adedini kendi T.C. Kimlik numaranıza ve Cep telefonu numaranıza tanımlayabilirsiniz. İlk kartınızın yıllık limiti 5.000TL olan dolup kartınız kullanıma kapandığında, satın aldığınız 2. ve 3. ininal kartınızı, daha önce açtığınız hesabınız ile girdiğiniz kullanıcı panelindeki "kart ekle" butonuna basarak ekleyebilirsiniz. Kartınızı eklerken kendi T.C. Kimlik numaranızı ve Cep Telefonu numaranızı kullanmalısınız.


Nerelerde indirim kazanırım?

Indirimli alisveris firsati yakalayabileceginiz tüm markalari www.ininal.com web sitesinde, “Üye Isyeri” bölümünde görebilirsiniz.


İşlem hareketlerimi nasıl görebilirim?

Kartınızin islem hareketlerini, www.ininal.com üzerinden "Kart Islemlerim" butonuna tiklayarak görebilirsiniz.


ininal Kart'ımın çalıntı/kayıp durumunda ne yapmam gerekiyor?

Kaybolmasi ya da çalinmasi durumunda, kartin satin alma ve son yükleme fisleri’ni ibraz ederek, yeni kart ücreti (5 TL ) bakiye’den düsülüp,yeni Kartınıza yükleme yapilacaktir.


Kartımın kullanim süresi dolunca ne yapacagim?

Kartınızin kullanim süresi doldugunda, Kartınız kullanima kapatilacaktir.Satis noktalarin’dan alacaginiz yeni bir ininal kart ile ayricaliklar dünyasindan faydalanmaya devam edeceksiniz.Eski Kartınızin için’de kalan bir bakiye varsa, 0212 331 70 67'den ininal ile irtibata geçerek eski Kartınızin bakiyesini yeni Kartınıza yüklenmesi ve diger islemleri yaptirabilirsiniz.Bakiye aktarimi için yeni kart ücreti ve kargo bedeli, kart sahibine ait olacaktir.


Kartımla para çekebilir miyim?

ininal Kart nakit para çekimine kapalidir.


Kartımın son kullanım tarihi doldu, ne yapabilirim?

Hemen shop.ininal.com adresine girerek yeni bir ininal Kart siparişi verebilir ya da ininal Kart satış noktalarından satın alabilirsiniz. Kartınızda bakiye kaldıysa müşteri temsilcisini arayarak başka bir ininal Katınıza bakiye aktarımını gerçekleştirebilirsiniz. Hatırlatmak isteriz bir kişi aynı anda en fazla 3 ininal Kart sahibi olabilir.


Kartımdaki yüklü bakiyeyi nasıl iade alabilirim?

ininal kartta bulunan bakiyenin iadesi talep edildiğinde gerekli dokümanların (arkalı-önlü kimlik fotokopisi/görüntüsü ve iadenin nedenini içeren bir dilekçe) ininal müşteri hizmetleri (info@ininal.com) ile paylaşılması gerekmektedir. Bu dokümanların paylaşılmasından sonra ilgili dokümanlar değerlendirilecektir. Bu değerlendirme sonrasında ininal müşteri hizmetlerinin göndereceği teyit e-postasında bakiye iade süreci başlatılacaktır. Bakiye iadesi bu teyit e-postasının gönderildiği tarihten itibaren en geç 3 hafta içerisinde dilekçede belirtilen IBAN'a veya kredi kartı numarasına (EFT ücreti de bakiyenizin içinden düşülmek kaydıyla) gönderilecektir.

Dilekçe metninde yer alması gereken bilgiler:

ininal kart numarası,
İade nedeni,
İadesi istenen bakiye tutarı,
IBAN bilgisi veya kredi kartı numarası,
IBAN'ın veya kredi kartının ait olduğu kullanıcı Adı ve soyadı,
IBAN veya Kredi Kartının Hangi Banka'ya ait olduğu bilgisi,
Tarih ve ıslak imza


“ Kullanıcı hataları, kayıp, çalıntı vs. sebeplerle doğmuş/doğacak tüm zararlardan ininal Card kullanıcısı sorumludur; ininal Card sorumlu tutulamaz.”