23.06.2020


Steam 2020 Yaz İndirimleri Başlıyor

Her yıl olduğu gibi Steam’in büyük yaz indirimi 25 Haziran 2020 tarihinde başlıyor. Bu dönemde %90’lara varan indirimler ile karşılaşacağın için biraz şaşırabilirsin. Tabii ki her şey bununla sınırlı değil. ininal’ın geleneksel kampanyası Epic Haziran başlıyor ve böylece Steam Yaz İndirimleri kapsamında aldığın oyunlar çok daha ucuza geliyor.

Steam 2020 Yaz İndirimlerinde Hangi Oyunlar Alınır?

2020 Steam yaz indirimlerinde karşına çok sayıda oyunun çıkacak. Tabii ki hepsini satın almak istediğinin farkındayız. Ancak hala Steam istek listende eksik oyun varsa dikkat edebileceğin bazı seçenekler şöyle:

 • Sea of Thieves: Korsan denildiğinde akla gelen ilk şeylerden biri yağmalama, diğeri de mücadeledir. Sea of Thieves bu iki mekaniği de sunduğu gibi bunu arkadaşlarınla da paylaşmana olanak tanıyor. Saatler boyunca geminle denizlerde cirit atacağın oyun, “Steam Yaz İndirimleri”nin gözdeleri arasında yer alıyor.
 • Mount & Blade ii: Bannerlord: Uzun yıllar boyunca beklenen ve çıktığı ilk haftalarda milyonluk satışı geçebilen oyunlardan olan M&B II Bannerlord, Orta Çağ’ın kılıç, kalkan, ok ve diğer tüm mekaniklerini sunuyor. Buna ek olarak Türklerin elinden çıkması ile de gönülleri bir kez daha fethetmeyi başarıyor. Senin için kısa bir süre önce hazırladığımız M&B II Bannerlord incelemesi dışında oyun hakkında tek söyleyebileceğimiz şu: Herkes en az bir kere bile olsa bu deneyimi yaşamalı.
 • Resident Evil 3: Senelerin eskitemediği serinin son oyunu olan Resident Evil 3’ün yenilenmiş hali, 3 Haziran 2020’de kullanıcılar ile buluştu. CAPCOM’un hem yapım hem dağıtımını üstlendiği oyunda Umbrella’ya karşı zorlu bir şavaş vermen gerekiyor.
 • Poly Bridge 2: Köprü inşa etmek, Poly Bridge çıkana kadar oyuncuların pek aşina olmadığı bir süreçti. Ancak Poly Bridge, tüm sinir bozuculuğu ile hayatımıza girip her şeyi alt üst etti. Bununla da yetinmeyen şirket, Mayıs 2020’de yeni oyunu Poly Bridge 2’yi çıkardı. Sinirlerine hakim olacağına inanıyorsan ve kendine gerçekten güveniyorsan bu oyunu satın alabilirsin 🙂
 • House Flipper: Poly Bridge serisinden sonra en sinir bozucu oyunlardan biri olan House Flipper, harabeye dönmüş bir evi yenileyip elden çıkarmanı sağlıyor. Ancak bazen zaman öyle bir akıp gidiyor ki saatler geçtiğinin farkına varmak zorlaşıyor.
 • Tom Clancy’s Rainbow Six Siege: FPS alanına yepyeni bir soluk getiren R6, onlarca farklı operatörü ve yetenek kadar oyun aklının da öne çıkması sayesinde otoriteler tarafından çok beğeniliyor. Türkçe dil desteğinin de gelmesi ile bir anda öne çıkan yapım, FPS sevenlerin en azından bir kere bile olsa denemesi gereken oyun türleri arasında yer alıyor.
 • Epic Haziran ile İlgili Bilmen Gerekenler

  Epic Haziran indirimleri 25 Haziran 2020 ile 9 Temmuz 2020 tarihleri arasında geçerli. Bu nedenle elini çabuk tutman gerekiyor. Buna ek olarak herkes sadece bir kere kampanyadan faydalanabiliyor ve 40 TL’lik alışveriş için 10 TL’lik ekstra bakiye hediyesi veriliyor. Kısacası tüm bu süreci iyi takip etmeli ve en iyi oyunları gözüne kestirip hızlıca bakiyeni harcamalısın.

  Epic Haziran ve Steam İndirimlerinden Aynı Anda Nasıl Yararlanılıyor?

  Beğendiğin oyunları sepetine ekledikten sonra oyunu sen oynayacaksan, “Kendim için satın almak istiyorum.” seçeneğini tıklaman gerekiyor. Daha sonra ininal Kart bilgilerini, adresini ve diğer bilgilerini eksiksiz girip “Ödeme yap” demen yeterli. Ayrıca ininal Kartı’nı bu esnada kaydedip daha sonra yapacağın harcamalarda ödeme işlemini kolayca halledebilirsin. Eğer oyunu bir arkadaşına hediye edeceksen, “Hediye olarak satın al” demen gerekiyor. Daha sonra karşına bir ekran ve Steam üzerinden arkadaşlarının profili gösteriliyor. Burada dilediğin arkadaşını seçip oyunu satın alma işlemine geçebilirsin. Tıpkı kendin için alıyormuşsun gibi kişisel bilgilerini ve ininal Kart bilgilerini girmen satın alma işlemini tamamlamana yetecek. Epic Haziran ile ilgili detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsin.