2020’nin En Popüler Espor Oyunları | ininal

2020’nin En Popüler Espor Oyunları

Teknoloji ve internet geliştikçe, normal hayatımızda yer alan birçok alışkanlığı da internet ortamına taşımaya başladık.
Bu alışkanlıklardan biri de spor yapmak. Dünya çapında milyonlarca kişi tarafından oynanan ve çok daha fazlası tarafından takip edilen espor, milyar dolarların konuşulduğu bir sektör haline geldi. Esporun yarattığı pasta büyüdükçe, pastadan pay almak isteyenlerin sayısı ve rekabetin seviyesi de aynı oranda arttı. Günümüzde, 18 yaşın altındaki gençlerin bile oyun yetenekleri sayesinde milyonlarca dolar kazanmasına olanak tanıyan espor müsabakalarına olan ilgi ve yaklaşım da değişiyor. Başını Çinli, Amerikalı ve Güney Koreli esporcuların çektiği sektörde, sadece bu 3 ülkedeki esporcuların yıllık toplam kazancı 200 milyon doları aşmış durumda. Böyle bir durumda, esporcu olmak isteyen ve eğlenirken ciddi miktarlarda para kazanmayı düşünenler için en önemli konu “En çok ödül veren espor oyunları hangileri?” olmaktadır.

ininal olarak, 2019 yılında diğer espor oyunlarına göre çok daha fazla ödül dağıtan 9 espor oyununu listeledik.

  • 9- Counter-Strike: 2000 yılından beri popülerliğini koruyan Counter-Strike, bugüne kadar 985 turnuvaya imza attı ve bu turnuvalarda 13 milyon dolardan fazla ödül dağıtarak, listemizin 9. sırasına yerleşti.
  • 8- Overwatch: Blizzard tarafından 2016 yılında yayımlanan oyunda toplam 689 turnuva gerçekleştirildi ve bu turnuvalara dünyanın farklı yerlerinden 3149 takım katıldı. Overwatch turnuvalarında dağıtılan ödül miktarı, 2020 yılı itibariyle 17 milyon dolara yaklaştı.
  • 7- Heroes of the Storm: Overwatch gibi, Heroes of the Storm da Blizzard imzası taşıyan bir oyun ve 2015 yılından beri oynanmakta. 455 turnuva ve 1200 katılımcı sayısına sahip olan oyunda dağıtılan toplam ödül 18 milyon dolar civarında.
  • 6- Hearthstone: Blizzard imzası taşıyan bir diğer oyun, Hearthstone. 2014 yılında piyasaya sürülen oyun, 842 turnuva ve 2205 katılımcı sayısına sahip. Oyunda dağıtılan toplam ödül ise 18 milyon dolar civarında.
  • 5- Starcraft 2: 2010 yılından beri varlığını sürdüren oyun, Blizzard firmasının hayatımıza kazandırdığı bir diğer eğlence kaynağı. Toplamda 30 milyon doların üzerinde ödül dağıtan oyun sadece geçtiğimiz yıl 5 milyon dolar civarı ödül dağıtarak dikkat çekti.
  • 4- League of Legends: Genellikle “LoL” kısaltması ile anılan ve Riot Games tarafından geliştirilen League of Legends, dünyanın en popüler oyunları arasındaki yerini uzun süreden beri koruyor. Bugüne kadar 2.338 turnuvaya sahne olan oyun, 68 milyon doların üzerinde ödül dağıttı.
  • 3- Fortnite: Epic Games tarafından 2017 yılında yayımlanan oyun, çok hızlı bir şekilde popülerleşti ve kısa sürede 399 turnuva gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen bu turnuvalarda 2.903 katılımcı yer aldı ve 72 milyon doların üzerinde ödül dağıtıldı.
  • 2- Counter-Strike: Global Offensive: Bu oyun, Steam’in de sahibi olan Valve firmasına ait. 2012 yılından beri oynanan oyun için 4228 turnuva düzenlendi ve bu turnuvalarda toplam 11.983 katılımcı yer aldı. Turnuvalarda dağıtılan toplam ödül ise, 80 milyon doları aştı.
  • 1- Dota 2: Listemizin başında, Valve tarafından geliştirilen ve 2013 yılından beri esporcuların büyük bir kısmı tarafından tercih edilen Dota 2 yer alıyor. 7 yılda 3.271 katılımcı ile gerçekleştirilen 1.202 Dota 2 turnuvasında dağıtılan ödülün miktarı 200 milyon doları geçti.

Espor oyunları ile ilgili harcamalarını güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirmek istersen, ihtiyacın olan tek şey ininal Kart. İnternetten ya da 20.000’den fazla anlaşmalı satış noktasından satın alacağın ininal Kart ile paran güvende, için rahat olur.

ininal Kart
ile Tanış

Her yerde geçerli, içine yüklediğin kadar harcadığın, seni borçlandırmayan çipli ve temassız seçenekleri bulunan, güvenli ve hızlı alışveriş kartı.
KAYIT OL