Twitch Bağış Atma Bit ile Nasıl Yapılır?

En popüler oyun videosu yayınlama platformu durumundaki Twitch, milyonlarca insanı bir araya getiren bir uygulamadır ve yayıncıları desteklemek amacıyla bağış sistemine sahiptir.

Twitch yayıncılarına bağış yapmak için kullanılan sanal paranın adı Bit’tir ve Bit sahibi olmanın farklı yolları vardır. ininal olarak bu yazımızda Twitch Bit satın alma ve alternatif yöntemler hakkında çeşitli bilgiler paylaştık.

Twitch Bit Nedir? Ne İşe Yarar?

Sanal para olarak tanımlayabileceğimiz Bit’ler sayesinde, Twitch’teki yayıncılara bağış yaparak para kazanmalarını sağlayabilir, sohbet sırasında animasyon içeren ifadeler kullanarak diğer kullanıcıların ve yayıncının dikkatini çekebilir, rozetler kazanarak sıralamada yükselebilir ve popülerleşebilirsin.

Bit’lerin sağladığı bir diğer avantaj ise, sadece abonelerin giriş yapabildiği özel odalara giriş imkanıdır. Bu odalarda daha az kişi ile daha eğlenceli sohbetler yakalayabilirsin.

Twitch Bağış Atmak İçin Gerekli Olan Bit Nasıl Alınır?

Twitch platformunda daha görünür olmaya ve yayıncılara parasal destek sağlamaya imkân tanıyan Bit’lere sahip olmanın birkaç yolu vardır.

Reklam İzleme

Bu yöntem şimdilik sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde kullanılmaktadır ama bir süre sonra ülkemizde de kullanılmaya başlanabilir. Twitch platformunda yayınlanan kısa reklamları izleyerek, ücretsiz bir şekilde Bits sahibi olabilirsin. İzlediğin reklam başına 5 Bit ile 100 Bit arasında para kazanabilirsin.

Anket Doldurma

Ücretsiz bir şekilde Bit sahibi olmanın bir diğer yolu olan anket doldurma da aynı reklam izleme gibi şimdilik sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde kullanılmaktadır. Sistem tarafından belirlenen kısa anketleri doldurarak, reklam izlerken kazandığın şekilde Bit kazanabilirsin.

Bit Satın Alma

Bit sahibi olmanın en hızlı yolu, satın alma işlemidir. 100 Bit’i yaklaşık olarak 1,40 Amerikan Doları karşılığında satın alabilirsin. 10 Türk Lirası gibi bir rakama karşılık gelen 1,40 Amerikan Doları ile satın alacağın 100 Bit ile hem sevdiğin yayıncılara destek olabilir hem de platformda öne çıkabilirsin.

Twitch Bit satın almak için, aşağıdaki adımları izlemelisin:

Öncelikle, Twitch hesabına giriş yapmalısın.

Twitch hesabına giriş yaptıktan sonra, kanal sayfasına gitmelisin.

Kanal sayfasında Bit satın alabileceğin 2 yer vardır. Bunlardan birincisi, video oynatıcının sağ üst köşesinde bulunan “Bit Satın Al” butonudur.

“Bit Satın Al” butonuna tıklayarak, Bit paketleri arasından sana uygun olanını seçebilirsin.

Bit satın almak için kullanabileceğin ikinci yer ise, sohbet bölümünün altında yer alan “Bit” simgesidir.

“Bit” simgesine tıkladığında, yine aynı şekilde Bit paketlerinin listesi ile karşılaşırsın.

Her iki yöntemde de Bit paketini seçtikten sonra ödeme ekranına yönlendirilirsin. Ödeme ekranında yer alan bölümlere ininal Kart bilgilerini girdikten sonra, Bit satın alma işleminin tamamlandığına dair mesaj ekranı gelir ve işlem bitmiş olur.

Birçok insan için eğlenceli vakit geçirmenin, oyun yayıncıları ile kolay bir şekilde sohbet edebilmenin en kolay yolu olan Twitch, sadece yayıncıların değil, izleyicilerin de popülerleşebildiği bir platform olma özelliği taşıyor. Twitch’te izleyici olarak popülerleşmenin yolu ise Bit kullanımından geçiyor. Eğer sen de Twitch yayıncılarını desteklemek ve popüler bir Twitch abonesi olmak istiyorsan, ihtiyacın olan Bit’leri ininal Kart ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alabilirsin. ininal’a yükleyeceğin para miktarına sen karar verirsin ve paranı özgürce harcarsın. Yaş sınırı olmayan, binlerce noktadan para yükleyebileceğin ininal’a hemen sahip ol; harçlıklarını tüm online harcamaların için kullanmaya başla!

Oyunlar, videolar, filmler, ipuçları ve daha birçok konuda ilgi çekici bilgiler içeren yazılarımıza ininal Blog sayfasından ulaşabilirsin.